Skocz do zawartości

Sprzęt audio (wzmacniacz / amplituner + kolumny podłogowe) w okolicach 3000 zł


b_chmura

Recommended Posts

Witam,

mój stary sony z altusami 100 dogorywa. W związku z tym chciałbym kupić nowy sprzęt nie robiąc tym samym dziury w budżecie. Zdecydowałem się wydać na ten cel około 3000 zł.

Sprzęt będzie stał w pokoju około 20m2. Muzyka (rock / country - lata 80/90 i współczesne).

Moją uwagę zwróciła marka Teufel z tym zestawem: https://www.teufelaudio.pl/stereo/ultima-40-kombo-p18801.html
Inni polecają też zestaw Onkyo TX8250 + Pylon Pearl 25

Który zestaw waszym zdaniem będzie lepszy? a może macie do zaproponowania coś jeszcze innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli chcesz być pewny dobrego wyboru, zdecyduj się na coś sprawdzonego i bezpiecznego. W podanym budżecie moim zdaniem najlepszy będzie wspomniany przez Ciebie Zestaw Onkyo TX-8250 z Pylon Audio Pearl 25. Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na Indiana Line Nota 550X oraz Monitor Audio Monitor 200.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 dziękuję za wasze komentarze. Niestety z tego co widzę jesteście zbyt daleko ode mnie by wstąpić na odsłuch. Jeśli jeszcze moglibyście mi powiedzieć czy stricte technicznie / parametrowo (nie liczać "bajerów" jak natywny spotify) jest duża różnica pomiędzy Onkyo TX8250 i wzmacniaczem z zestawu Teufel. Ewentualnie czy mógłbym od was dostać ofertę (np. w wiadomości prywatnej) na zestaw TX8250 + Pearl 25 (lub inne polecane przez was koluny).

@1Ender Sony to apmlituner. W tej chwili nie jestem w domu a nie pamiętam jaki to konkretnie model. Nie mniej jednak jest on naprawdę wyeksploatowany.

Szukam jako takiego sprzętu w jako takiej cenie. Im więcej przy tym funkcjonalności tym lepiej przy czym ostatecznie ważne, żeby miały Bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth nie zapewni Ci dobrej jakości dźwięku. Już lepiej wykorzystać chromecast audio do przesyłu. Przynajmniej będzie funkcjonalność i dobra jakość odtwarzanej muzyki. Sterowanie ze smartfona. Chromecast obsługuje m. in. takie aplikacje jak Tidal, Spofity, Deezer. 

Do chromecasta klasyczny czysty wzmacniacz stereo. I masz dużo lepszy dźwięk niż z wszystko mające amplitunery. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, b_chmura napisał:

@S4Home @Q21 dziękuję za wasze komentarze. Niestety z tego co widzę jesteście zbyt daleko ode mnie by wstąpić na odsłuch. Jeśli jeszcze moglibyście mi powiedzieć czy stricte technicznie / parametrowo (nie liczać "bajerów" jak natywny spotify) jest duża różnica pomiędzy Onkyo TX8250 i wzmacniaczem z zestawu Teufel. Ewentualnie czy mógłbym od was dostać ofertę (np. w wiadomości prywatnej) na zestaw TX8250 + Pearl 25 (lub inne polecane przez was koluny).

@1Ender Sony to apmlituner. W tej chwili nie jestem w domu a nie pamiętam jaki to konkretnie model. Nie mniej jednak jest on naprawdę wyeksploatowany.

Szukam jako takiego sprzętu w jako takiej cenie. Im więcej przy tym funkcjonalności tym lepiej przy czym ostatecznie ważne, żeby miały Bluetooth.

Niestety ale Teufel nie jest popularny w Polsce i wątpię aby ktokolwiek powiedział coś na jego temat. miałem swojego czasu głośniki komputerowe tej firmy i nie był to najlepszy zakup, o wiele tańsze Microlab czy Edifier sprawdzały się o niebo lepiej ale czy tak samo będzie w przypadku większych systemów to nie wiem. 
Wysyłam wiadomość odnośnie zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...