Skocz do zawartości

Zestaw stereo głównie do elektroniki


Pan Lis

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

w niedługim czasie będę się w końcu wprowadzał na swoje. Od kilku ładnych miesięcy wertuję fora i resztę internetów, jednak nie trafiłem na żadne konkretne przykłady odnośnie tego, co mnie interesuje, dlatego chciałbym Was prosić o pomoc :) zaznaczę też na wstępie, że nie jestem ekspertem jeśli chodzi o cały sprzęt oscylujący wokół kolumn.

To co mnie interesuje, to złożenie zestawu stereo w kwocie gdzieś do 8 000zł, jako że będę je kupować za jakiś czas, to może i kwota dobije do 10 000zł. W tej kwocie chciałbym się zamknąć ze wszystkim, tzn. kolumny, wzmacniacz i cała reszta. 

Pomieszczenie docelowe, w którym kolumny by miały grać będzie mieć ok 20m, może nieco więcej. Z tego względu też głośniki nie będą miały zbyt dużo miejsca, żeby je odsunąć od ścian. Chciałbym również móc je podłączyć do PlayStation, komputera, TV (filmy, gry również fajnie by było usłyszeć z lepszego sprzętu) itd. jednym słowem potrzebny jest mały kombajn do wszystkiego. Nie mam preferencji czy mają to być kolumny podłogowe czy podstawkowe, za to już jeśli chodzi o dźwięk i wygląd - owszem. 

Kolumny mają służyć do codziennego słuchania, interesuje mnie głównie muzyka elektroniczna (przykładowo: Lorn, Aphex Twin, Burial, Clark, Vacant, Alessandro Cortini, Nils Frahm, Moderat, Four Tet) ale chciałbym, żeby reszta gatunków również była zjadliwa ;) Chciałbym uzyskać cieplejsze brzmienie, z nisko schodzącymi, czystymi basami, jednak żeby nie ucierpiała na tym reszta pasma. Na codzień, wiadomo, nie będę katował sąsiadów zbyt wysoką ilością decybeli, ale powinny też móc rozkręcić trochę większą imprezę. 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i proszę o wyrozumiałość, jeśli coś jest niejasne, mało czytelne, to proszę dawać znać, postaram się opisać w inny sposób

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Temat szeroki ale jak piszesz wcześniej to dobrze możemy Ci doradzić i wskazac drogę do odsłuchu.

W tej cenie dostaniesz solidny zestaw stereo dla elektroniki ktory bez problemu da sobie radę z innymi gatunkami,

Pokaż mi tylko to pomieszczenie. Zdjęcia będą przydatne. Czy kłaniamy się w kierunku podłogowych czy monitorów?

Czy już coś słuchałeś? Bo na chwilę obecną to mogę po prostu dac Ci luźne propozycję.

Zacznę od kolumn gdyż to do nich powinieneś dobrac elektronikę.

PMC Twenty 22

Monitor audio Gold 100

ELAC Carina 243.4

Z podłogowych

Magnat Signature 905

Fyne F501

czy Quadral Chromium Style 8

Pozostaje do Twojej dyspozycji.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też na luźnych propozycjach póki co mi zależy, żeby wiedzieć co wziąć do odsłuchu. Tak jak pisałem wcześniej, nie zależy mi szczególnie na tym, czy będą to kolumny podłogowe czy monitory. Skłaniam się ku konstrukcjom trójdrożnym, jeśli chodzi o design, to poszukuję czegoś w stylu Lintonów w których się po prostu zakochałem :)

Pomieszczenie wygląda tak, kolumny staną przy ścianie, gdzie widać telewizor, szafka pod nim też będzie zmieniona na mniejszą, więc miejsca zrobi się nieco więcej, kanapa pewnie odjedzie trochę do tyłu.

1609494765_Zrzutekranu2020-02-4o11_02_09.thumb.png.61837f23c3fbe8c0becea1ce608ecd9a.png

I tak jak wspominałem, te 8k-10k miałoby wystarczyć na wszystko, łącznie z elektroniką, PMC Twenty 22 z tego co widzę odpadają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Lis napisał:

Skłaniam się ku konstrukcjom trójdrożnym, jeśli chodzi o design, to poszukuję czegoś w stylu Lintonów w których się po prostu zakochałem :)

 

Jezeli konstrukcje trojdrozne to wiekszy wybor masz w kolumnach podlogowych.

Wharfedale Linton te kolumny masz na mysli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz fajną ofertę na te kolumny: https://www.olx.pl/oferta/wharfedale-linton-heritage-85-mahon-jak-nowe-harbeth-bbc-dynaudio-CID99-IDDcmHn.html#436d87d1d4

do nich mógłby pasować jakiś vintage wzmak LUXMAN, do tego DAC i malina i gra muzyka...

z kolumn to bym się jeszcze zainteresował  używanymi Dynaudio lub Studio 16 Hertz, to też ciepło grające sprzęty,  a można je w okolicach 3 tys. napotkać  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...