Skocz do zawartości

Upgrade zestawu KD, lepsze stereo.


Seb Mic

Recommended Posts

dobry wieczór,

to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Mam od paru ładnych lat zestaw kolumn 5.1 Jamo S606 + sub200 oraz amplituner HarmanKardon AVR147. Jako że sporo nowych możliwości sprzętu w tym czasie się pojawiło chciałbym na początek wymienić amplituner na taki, który zapewni łączność WiFi (spotify, airplay), obsłuży w pełnym zakresie HDMI (mój obecny tego nie potrafi) oraz zapewni poprawę jakości dźwięku stereo. Spodziewam się że wiązać się to pewnie będzie również z wymianą głośników - i tutaj mam pytanie czy mogę wymienić same 2 kolumny frontowe i pozostawić resztę do KD ? Co do amplitunera myślałem o Yamaha YAMAHA RX-V485, czy w tym zakresie cenowym (~2000) to dobry wybór ? Jakie kolumny frontowe będą z nim najlepiej grały (Klipsch R-28F) ? Strefa do nagłośnienia ma ok 4 na 5,5 metra ale jest otwarta na inne pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Yamaha RX-V485 to dobry amplituner, ale raczej dedykowany do kina domowego. Jeśli system będziesz wykorzystywał także do odsłuchu muzyki i właśnie w tym aspekcie chcesz coś poprawić, dodatkowo w przyszłości zmienisz kolumny, brałbym pod uwagę trochę lepsze, wyższe modele. Pozostając przy marce Yamaha zwróciłbym Twoją uwagę na model RX-V685. Alternatywą jest Onkyo TX-NR686 (chyba najlepszy stosunek ceny do jakości obecnie) oraz Denon AVR-X2600H

Wybór kolumn to już bardziej złożony temat. Klipsch jest jak najbardziej OK, ale w takim przypadku wybrałbym amplituner Onkyo lun najlepiej Denon. W Twoim salonie dobrze sprawdzi się model Klipsch R-620F. Jest to jednak raczej jaśniejszy, efektowny, swobodny charakter grania. W podobnym budżecie jest mnóstwo ciekawych kolumn, niech to będzie Pylon Audio Sapphire 25, Indiana Line Test 561, może Melodika BL30 MK3. A gdybyś u nas kupował w pakiecie elektronikę i kolumny, myślę że starczyłoby budżetu na set z kolumnami Monitor Audio Bronze 6 lub Focal Chorus 716, a to już inna klasa kolumn.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, rozumiem że w przypadku wymiany kolumn muszę cały zestaw wymienić żeby w KD dobrze grało - czy może da się tak skalibrować zestaw żeby para tych lepszych kolumn stereo "dogadywała" się z centralnym, satelitkami i subem Jamo ? Czy w Waszych salonach (pytanie do Q21 i S4Home) jest możliwość pozostawienia swojego używanego sprzętu w rozliczeniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Ale Jamo 606 nie wezmę. Mam do nich awersję.

Na początek wymień fronty jeśli to koniecznie. Ale moim zdaniem później będziesz miał problem ze sprzedadzą reszty. Dlatego wystaw na OLX ogłoszenie całego kompletu. Zrób zdjęcia i wróć do nas jak się ich pozbędziesz. Serio to słabe ogniwo. I moim zdaniem wymiana na inny amplituner pokaże korzyść funkcyjną ale zupełnie go nie wykorzystasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...