Skocz do zawartości

Słuchawki do oglądania filmów.


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy i to mój pierwszy post. Chciałbym kupić słuchawki do 400-600 zł do oglądania telewizji i filmów i od czasu do czasu słuchania muzyki. Posiadam telewizor LG OLED55B9PLA oraz Xbox One X( rzadko korzystam). Ponadto tuner telewizji internetowej Korbox Ultra, amplituner Onkyo TX-SR605 z kolumnami Quadral Quintas 500(wszystko połączone razem) ale chciałbym się ich pozbyć (amplitunera i kolumn) w najbliższym czasie zakupić jakiś soundbar. Jakbyście mogli doradzić jakieś słuchawki ( z ewentualnym osprzętem dodatkowym tj. wzmacniacz i na pewno przedłużacz jeżeli słuchawki byłyby przewodowe) do oglądania przeważnie filmów z dobrym efektem wielokanałowym. Telewizor posiada Dolby Atmos ale na słuchawkach to raczej chyba nie możliwe żeby to dobrze wykorzystać (nie wiem jestem laikiem). Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Edytowano przez qpytko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego jaki dźwięk lubisz. Osobiście uważam ze do oglądania filmów nie są konieczne zbyt zaawansowane słuchawki. Powinny mieć raczej ciepłe brzmienie z niezbyt wyeksponowana górą pasma. To zauważono tworząc już dawno temu wymagania do dźwięku kinowego THX. Do tego słuchawki powinny być wygodne, aby można było w nich komfortowo długo przebywać. Tu lepiej sprawdza się słuchawki o konstrukcji otwartej. Jednak często potrzeba odciąć się od dzięków z otoczenia i dobrze by było aby i otoczenie nie słyszało tego co my chcemy słyszeć w słuchawkach. Wtedy koniecznością są słuchawki o budowie zamkniętej. Dlatego napisz coś więcej na temat tego jakie mają być te słuchawki. Co do rodzaju dźwięku należy raczej odrzucić słuchawki studyjne lub gamingowe. SoundMAGIC Vento P55 to słuchawki kompaktowe co do wymiarów i z tego powodu mogą nie być zbyt komfortowe przy długim oglądaniu filmów. SteelSeries Arctis 5 i 7 to słuchawki gamingowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepsze będą słuchawki zamknięte ponieważ w słuchawkach będę oglądał raczej wieczorem i nocą jak rodzinka będzie w domu lub już spała. Jeżeli chodzi o przewodowe to bym musiał dać przedłużacz bo jak sprawdzałem to od telewizora do kanapy, pyszczajać przewód przy ścianie potrzeba mi 5.2 metra i dobrze jakby słuchawki miały przewod ok 2 metrów. Do amplitunera będzie potrzebne 5.5 metra. Słuchawki raczej będą podłączone do telewizora bo chodzi mi o Netflix i odtwarzanie z pendraiwa a wtedy mam tylko odtwarzanie z telewizora. Planuje zakupic soundbara ale dopiero wiosna lub latem. Poza tym bezprzewodowe będe mógł podłączyć tylko do telewizora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki są z założenia kablowe i podłącza się je przewodowo. W komplecie z nimi dostajesz 2 wymienne kable 1m i 2 m , oraz przejściówkę z 3,5 mm na jack 6,3 mm . Do tego masz 2 pary padów i worek do ich przechowywania. Możesz je podłączyć do TV , wzmacniacza z wyjściem słuchawkowym lub wzmacniacza słuchawkowego bądź czegokolwiek co ma wyjście na słuchawki przewodowe. Są bardzo wygodne.

Pewną zaletą w nich jest to że można je podłączyć przy użyciu praktycznie dowolnego przedłużacza, bo ze słuchawek wychodzi wtyk jack 3,5 mm. Lekki DAP lub taki niewielki AK XB10 możesz umieścić bezpośrednio na tym wtyku bez przewodu.

Można je w ten sposób nawet usieciowić podłączając Chromecast Audio. Ten jednak wymaga zasilania przewodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od mocy wzmacniaczy słuchawkowych urządzeń do których je podłączysz. Te słuchawki są dość łatwe do napędzenia. Maja stosunkowo niską impedancję. Dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy może zapewnić im możliwość głośniejszego grania.  Co do jakości dźwięku i jego przestrzenności wypadają bardzo dobrze. Oferują dość potężny efektowny bas. Wielbicielom płaskiej charakterystyki  mogą nie przypaść do gustu.

Jak już napisałem przedłużacz możesz podłączyć do nich bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...