Skocz do zawartości

poprawa systemu - pytanie o kierunek


ryszart

Recommended Posts

Witam, 

Jestem umiarkowanie szczęśliwym posiadaczem zestawu: Melodika Bl40 mkII + NAD c326bee + MF V-DAC II  źródło to laptop po usb.

Zestaw gra bardzo ładnie, dźwięk jest czysty, szczegółowy scena potrafi być dosyć szeroka jak na tej klasy podzespoły. Zestaw sprawdza się doskonale w muzyce śpiewanej, wokale są dobrze wyeksponowane, średnica jest na pierwszym planie, góra nie jest zbyt uporczywa. Problem zaczyna się przy rocku i bardziej dynamicznych gatunkach, brakuje mi trochę dociążenia dźwięku, wydaje się że to przez to że bas jest dosyć selektywny, kontrolowany i szybki ale niezbyt niski i trochę za cienki, a dźwięk ogólnie troche za zimny. 

Myślałem żeby zacząć zmiany od dac'a bo to on wydaje się tutaj najbardziej jasnym elementem ? Jaki ewentualnie dac nadał by trochę więcej masy nie zabierając zbyt dużo obecnej detaliczności ? Czy nowe produkty SMSL typu SK 10 są warte uwagi ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Nada, zmień kolumny. Idź w używki. 

1. Jaki budżet na wszystko? 

2. Jakie duże pomieszczenie? 

Kolumny możesz wypożyczyć od @Pumpurek

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?order=pd&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-3-1127

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
DACa i wzmacniacz bym zostawił, ponieważ są to na prawdę dobre sprzęty. Problemu doszukiwałbym się w Twoim przypadku w kolumnach i jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową to warto rozważyć Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 31 lub Polk Audio S55e
 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...