Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Yamaha R-N803D


lkj83

Recommended Posts

Witam!

Zakupiłem kolumny Magnat Quantum 723 (ale mogę je jeszcze zwrócić do sklep, ponieważ nie minęło jeszcze 14 dni). Planuję zakup amplitunera sieciowego Yamaha R-N 602D albo R-N 803D. Zestaw będzie służył głównie do odsłuchu muzyki klasycznej i spokojniejszego rocka. Czy biorąc pod uwagę takie gatunki muzyczne, Magnat Quantum 723 będzie dobrym wyborem, czy jednak lepiej będzie nieco dopłacić i rozejrzeć się za czymś innym do tych amplitunerów Yamahy? I tak nie chciałbym przekroczyć kwoty 1500 za komplet kolumn. Mam nieduży pokój, tak więc bardziej bym się skupiał na niedużych kolumnach podstawkowych. Czytałem dobre opinie o Heco, oraz Elac Debut B5.2 oraz B6.2, Dali Zensor jako dobrym uzupełnieniu do tych Yamah. Nie wiem co po prostu najlepiej by się sprawdziło biorąc pod uwagę moje preferencje muzyczne. Nie jest dla mnie priorytetem super silny bas. Chodzi mi bardziej o dobrą separację dźwięku i scenę (biorąc pod uwagę nieduży metraż). Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli bas nie jest priorytetem to zwróciłbym uwagę na Dali Oberon 3, Heco Aurora 300 lub Monitor Audio Bronze 2. Heco Aurora to muzykalność z mocniejszym dołem. Dali Oberon to także ciepłe brzmienie z bardzo dobrą prezentacją sceny dźwiękowej natomiast Monitor Audio Bronze to brzmienie detaliczne z nieco bardziej wyeksponowanym górnym pasmem. Brzmienie jest szczegółowe i charakteryzuje się świetną separacją instrumentów. 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Yamahę, tu masz najlepszą cenę

https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-r-n-803d-czarny.bhtml

 

Ale faktycznie doradzałbym się zainteresować Onkyo 8270. Ma większą moc i gniazda HDMI, które są bardzo funkcjonalne no i masz Chromecast, który pozwala Ci grać z tego urządzenia na YouTube, Tidal z natywnych aplikacji. Olbrzymi plus. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8270-tx8270-amplituner-stereo-z-hdmi-bluetooth-wi-fi-spotify-chromecast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...