Skocz do zawartości

Kino 5.0 - pokój 17 m2


KubaM

Recommended Posts

Witam
Zwracam się o pomoc w doborze kina domowego. Kwota jaką dysponuję to około 4-5 tysięcy złotych na zestaw 5.0 z amplitunerem. W niedalekiej przyszłości planuję dokupić sub. Preferuję sprzęt nowy. Kino będzie współpracować z telewizorem 4k (głównie netflix i filmy z dysku), konsolą oraz okazjonalnie komputerem. Zależy mi także na wejściu usb i obsłudze spotify/tidal. Proporcje tak ok. 60/40 z przewagą filmów. Słucham głównie muzyki elektronicznej, trochę rapu, czasem mocniejsze brzmienia gitarowe. Lubię lekko wyeksponowane skrajne pasma, a w brzmieniu neutralnym brakuje mi energii i potęgi brzmienia. Czy mając na uwadze moje preferencje moglibyście doradzić mi jakim sprzętem warto się zainteresować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zacznę od elektroniki - spójrz na Onkyo TX-NR686, to nowoczesny, dobry dźwiękowo amplituner, moim zdaniem najlepsza opcja w swoim budżecie. Optymalnym uzupełnieniem będzie zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 27 Set 5.0 lub jeśli masz pomieszczenie poniżej 20m2, zestaw na Pearl 25. Przy trochę wyższym budżecie spójrz na kolumny Polk Audio serii Signature oraz Klipsch.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Onkyo 686 albo nieco drożej ale równie ciekawie Yamaha 685 + Melodika BL40MKIII set. Może delikatnie przekroczymy barierę cenową ale warto. To znacznie lepiej grające kolumny od podanych w odpowiedziach.

Chyba że trzymasz się ściśle ceny wówczas Heco Victa 702 a i 502 moga być wystarczające.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co próbuje się rozeznać w temacie, a budżet nie jest ściśle ograniczony. 

14 godzin temu, Q21 napisał:

 Przy trochę wyższym budżecie spójrz na kolumny Polk Audio serii Signature oraz Klipsch.

Jeśli chodzi o klipsch to rozumiem, że mowa o serii reference? Polk audio prezentuje się również ciekawie, jednak tu już obawiam się, że cena zestawu z amplitunerem znacznie przekroczy kwotę 5-6 tyś. 

Melodika prezentuje się równie ciekawie, zwłaszcza w zestawieniu z bls20. Zastanawia mnie cena przy zakupie takiego zestawu, bo osobno również mocno nadszarpnę budżet.

W kwestii amplitunera funkcjonalnością najbardziej przemawia do mnie yamaha 685. Wydaje się najbardziej przyszłościowa. Z tego co wyczytałem można ją połączyć z wzmacniaczem oraz posiada lepszą kalibracje. Na tą chwilę skłaniam się w jej kierunku, jednak przed zakupem porównań brzmienie z innymi amplitunerami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...