Skocz do zawartości

Podłogówki stereo pod filmy ~500zł


Jakub Nikulcza

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Poszukuję kolumn podłogowych w kwocie ~500zł (oczywiście używanych)
Ewentualnie mogą być podstawkowe z podstawkami w zestawie...
Niestety mam małe doświadczenie w kwestii sprzętu audio, dlatego zwracam się do Was o pomoc w poszukiwaniach.

- Sprzęt będzie podłączony do Sony GX40 (potencjalnie do wymiany w przyszłości, raczej w granicach 300pln).
- Zastosowanie, to głównie nagłośnienie do filmów.
- Pokój ma wielkość około 20m2, jednak siedzieć będę dosyć blisko kolumn - około 2m.
- Obecnie posiadam Tonsil Space 86, postawione nisko na podłodze. W moim odczuciu grają "płasko" i nijako.
Brakuje mi w nich nieco głębszych niskich tonów, ale przede wszystkim  wyrazistszych średnich i wysokich tonów. 
Lubię brzmienie raczej ostrzejsze, wyraziste.

Wstępnie rozglądając się po ofertach w tym budżecie, znalazłem np. te modele:

JAMO E550
JAMO S406
JAMO X550
Magnat 144 114
Quadral quintas T 200
Tonsil TL 192 (z podstawkami w zestawie)
Yamaha NS-G40MK2

Czy Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami ? albo możecie polecić inny model / markę w tych pieniadzach ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie do odsłuchu. Weź wzmacniacz i źródło. 

1. Celestion f30, 600 zł. 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-celestion-f30-CID99-IDD1eMb.html?isPreviewActive=1

2. Pilot Amade, 500 zł. Poproś o więcej zdjęć, zwróć uwagę czy przetworniki całe, bez wgniotek. 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-pilot-amade-1500-CID99-IDCp0Kj.html#position=6&page=10

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Napaliłem się na Polk T50 i po miesięcznym poszukiwaniu używek.... w końcu zdecydowałem się na zakup nowych :) 

Do kompletu trafiła się Yamaha rx-V471 za 400pln (w perspektywie daje możliwość rozbudowy systemu do 5.1)

Bardzo dziękuję za polecenie tych głośników - bardzo przypadły mi do gustu i z czystym sumieniem mogę polecić. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...