Skocz do zawartości

Salon 16m. Problem z wyborem miejsca na głośniki.


Blaze Kolenkiewicz

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu zanoszę się z kupnem zestawu stereo. Mam okazję kupić 2 kolumny podłogowe QA 2050i. Rozważam również kolumny podstawkowe QA 3020i. Trochę poczytałem i okazuje się, że ustawienie takiego sprzętu jest bardzo ważne i trzeba zrobić to z głową ( kto by pomyślał...). Salon jest dość mały i nie mam w nim za bardzo miejsca aby cokolwiek przestawiać. Tak jak widać na załączonym obrazku po prawej stronie jest niby kominek, po lewej u góry szklane, rozsuwane drzwi do konserwatorium ( rozsuwa się tylko jedno skrzydło co daje trochę miejsca do zagospodarowanie we wnęce między sofą a drzwiami), a na prawo od drzwi wisi tv 55' przykręcony do ściany. I tu pojawiają się moje wątpliwości. Czy jest sens pchać duże 2050i po obu stronach kominka tak by byly skierowane w stronę sofy. Będą one oddalone ok 8cm od tylnej sciany. Czy może lepiej postawić tam mniejsze 3020i na standach co da trochę więcej przestrzeni? Ewentualnie wrzucił bym je pod telewizor na półkę co by było najwygodniejsze ale wtedy stały by one dość blisko siebie i były skierowane na fotel. Najbardziej mi zależy na podłogowych 2050i gdyż mam je w naprawdę dobrej cenie. Jest jeszcze opcja głośników Monitor Audio Bronze 2, które mają wyjście bass reflex z przodu ale czy to ma znaczenie w kwesti odległości ich od tylnej sciany? Nie będzie to pomieszczenie odsłuchowe a po prostu salon, w którym będzie coś grało w tle ale z drugiej strony po co płacic tyle kasy nie wykorzystując potencjału głośników. 

 

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu1.jpg

Edytowano przez Blaze Kolenkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...