Skocz do zawartości

Denon PMA-1060 + Unitra GS434 + no właśnie, jakie kolumny?


dziku0111

Recommended Posts

Hej,

posiadam już wzmacniacz Denon PMA-1060 i gramofon Unitry GS434 Bernard.

Słucham głównie gatunki takie jak rock, metal, rap, ale też trochę muzyki elektronicznej i klasyki. Źródła to aktualnie gramofon i AUX. A wszystko to gra w pokoju jak na grafikach:

pokoj2.thumb.jpg.d8b19ad26d96916d9f85de4cd7bfc49b.jpgpokoj2_3.thumb.jpg.c018f633f8b37f826e28b22f7dfc5d55.jpgpokoj4.jpg.e2bf01306f7104aa655f73ac626cfd1c.jpg

Jedynym sensownym miejscem dla kolumn wydaje się być szafka RTV. Kolumny będą też służyć jako zestaw kina domowego do wyświetlanych na projektorze filmów, na ścianie nad szafką RTV, ale to jest już drugorzędna sprawa.

Na grafikach starałem się oddać w miarę rzeczywisty rozkład pokoju. Wymiary to ok. 23-24 metry kwadratowe - 4,5m (ściana z szafką RTV) x 5,2m (ściana z drzwiami).

Jakie kolumny dobrze zagrają z tym wzmacniaczem? Bardziej zależy mi na jakości niż na mocy, wzmacniacz raczej nie będzie rozkręcany nawet do połowy. Ze względu na układ pokoju w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe (2.0 lub coś 2.1). Aktualnie mam kolumienki od wieży Samsunga 10cm + tweeter, ale oferują słabą jakość dźwięku. Budżet to maksymalnie 1500 zł, choć wolałbym nie wydawać pełnej kwoty, nie wykluczam czegoś używanego, albo do lekkiej naprawy w serwisie. Jakie modele polecacie?

Edytowano przez dziku0111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...