Skocz do zawartości

KD - Atmos (Yamaha, Klipsch)


sanderus2311

Recommended Posts

Hej! 

W końcu czas wymienić swój sprzęt na coś nowego. Do tej pory miałem:

Denon AVR-X550BT + Eltax Explorer 5.0 (jakiś marketowy sprzęt)

Byłem z niego nawet zadowolony, do czasu kiedy usłyszałem u znajomych coś mocniejszego. Planuję sprzęt składać parę miesięcy, co miesiąc dokupując coś nowego. Zależy mi na tym żeby mieć chociaż namiastkę Atmosa. To na czym mi zależy w tym momencie to:

- Amplituner z dwoma wyjściami HDMI i min. 4-5 wejściami. Te dwa wyjścia są tutaj wymogiem z racji ambilighta, który zrobiłem pod rzutnik. 
- Nie mam możliwości zamontowania głośników pod sufitem, dlatego muszą być to podstawki lub wbudowane w kolumny
- Amplituner musi mieć wyjście na gramofon
- Wyjściowy sygnał musi mieć 4K
- Super jak będzie cincha ale nie jest to must have

80% KD

20% Muzyka (Elektronika, soft rock, czasem trip-hop)

Jak widać z proporcji bardziej zależy mi na kinie. Świetnie byłoby jakbym mógł podpiąć wzmacniacz jeżeli chciałbym kiedykolwiek pobawić się bardziej. Na samym początku myślałem o JAMO z racji wyglądu, jednak poczytałem trochę forum i... nie : -). W tym momencie plan przedstawia się tak:

1 miesiąc - amplituner (podpiąć do starych kolumn na miesiąc):
Wydaje mi się, że te dwa spełniają moje wymagania. 
a) YAMAHA RX-V685
b) Onkyo TX-NR686
Jakie są między nimi różnice? Co bardziej pod kino?

2 miesiąc - czas na kolumny:
Klipsch R-625FA

3 miesiąc - głośnik centralny:
KLIPSCH REFERENCE BASE R-34C

4 miesiąc - sub:
KLIPSCH R-10SW

I dalej nie wiem. Na pewno chciałbym skończyć jeszcze na głośnikach z tyłu, jeszcze nie mam pomysłu. Raczej chciałbym żeby były z jednej firmy Klipsch. Pytanie czy ten zestaw ma sens? Coś zmienić, coś wyrzucić, w ogóle zrezygnować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 685 to dobry wybór. Ale nie kupuj tych kolumn Klipsch. Po pierwsze uch cena jest poniesiona. Po drugie to Ci nie da Atmosa żadnego.

Wiem naczytałeś się fajnie by było mieć. Ale uwierz w tym budżecie zrób lepsze kino 5.1 niż słabe 5.1.2.

Zwłaszcza że ten centralny jest uznawany za piszczałkę.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700 set 5.1 już da Ci lepiej.

Idąc dalej ELAC F6.2 ze wspaniałym subem 3030.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Ale uwierz w tym budżecie zrób lepsze kino 5.1 niż słabe 5.1.2.

i ja też, zawsze i wszędzie będę podpowiadał, że lepiej iść w jakość, niż ilość.

Chcesz mocno przepłacić za fronty, idąc w marnego atmosa, który da Ci efekt mizerny, albo nawet żaden, jeżeli nie ustawisz tego właściwie - a o to akurat nie trudno,

Jeżeli chcesz iść w Klipsch'a (który sprawdzi się przy Twoich gatunkach muzycznych), to nie niżej, jak seria RP. Alternatywy (o innym charakterze brzmienia) podał Ci już Piotr powyżej.

W każdym razie bez odsłuchu raczej się nie obejdzie ;)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Yamaha rxv 685 to dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe brzmienie względem onkyo tx-nr686, który jest cieplejszy i charakteryzuje się naturalniejszą średnicą ( świetnie słychać chrypkę w głosie Leonarda Cohena). Oba amplitunery to podobna klasa dźwięku ale oczywiście wybór uzależniony będzie od Twoich preferencji brzmieniowych. Za yamaha przemawia swietna aplikacja musiccast i możliwość zastosowania bezprzewodowych głośników w mieszkaniu. 

W kinie domowym Klipsch sprawdzą się jak ryba w wodzie i jest to bardzo dobry kierunek. Brzmienie jest detaliczne z dużą ilością szczegółów. Jednak proponowałbym nie skupiać się aż tak mocno na głośnikach atmosowych działających na zasadzie odbicia. Nie ilość, a jakość. System 5.1 da rewelacyjny efekt w kinie domowym i taki set Klipsch r-620f + r-41m + r-52c + r10sw/12sw będzie wystarczający.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha 685 to dobry wybór. Ale nie kupuj tych kolumn Klipsch. Po pierwsze uch cena jest poniesiona. Po drugie to Ci nie da Atmosa żadnego.

Wiem naczytałeś się fajnie by było mieć. Ale uwierz w tym budżecie zrób lepsze kino 5.1 niż słabe 5.1.2.

Zwłaszcza że ten centralny jest uznawany za piszczałkę.

Yamaha 685 + Heco Aurora 700 set 5.1 już da Ci lepiej.

Idąc dalej ELAC F6.2 ze wspaniałym subem 3030.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch

Super, rzucę okiem, szczególnie na Heco Aurora. Czym się różni seria 700 od 1000? Warto dokładać?

 

 

8 godzin temu, Markcox napisał:

i ja też, zawsze i wszędzie będę podpowiadał, że lepiej iść w jakość, niż ilość.

Chcesz mocno przepłacić za fronty, idąc w marnego atmosa, który da Ci efekt mizerny, albo nawet żaden, jeżeli nie ustawisz tego właściwie - a o to akurat nie trudno,

Jeżeli chcesz iść w Klipsch'a (który sprawdzi się przy Twoich gatunkach muzycznych), to nie niżej, jak seria RP. Alternatywy (o innym charakterze brzmienia) podał Ci już Piotr powyżej.

W każdym razie bez odsłuchu raczej się nie obejdzie ;)  

 

Jeżeli chodzi o serię RP, to na które konkretnie zwrócić uwagę? 

 

 

8 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

Yamaha rxv 685 to dynamiczniejsze i bardziej szczegółowe brzmienie względem onkyo tx-nr686, który jest cieplejszy i charakteryzuje się naturalniejszą średnicą ( świetnie słychać chrypkę w głosie Leonarda Cohena). Oba amplitunery to podobna klasa dźwięku ale oczywiście wybór uzależniony będzie od Twoich preferencji brzmieniowych. Za yamaha przemawia swietna aplikacja musiccast i możliwość zastosowania bezprzewodowych głośników w mieszkaniu. 

W kinie domowym Klipsch sprawdzą się jak ryba w wodzie i jest to bardzo dobry kierunek. Brzmienie jest detaliczne z dużą ilością szczegółów. Jednak proponowałbym nie skupiać się aż tak mocno na głośnikach atmosowych działających na zasadzie odbicia. Nie ilość, a jakość. System 5.1 da rewelacyjny efekt w kinie domowym i taki set Klipsch r-620f + r-41m + r-52c + r10sw/12sw będzie wystarczający.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny 

Rozumiem, że jeżeli kiedykolwiek zdecyduję się na zamontowanie głośników na suficie, wtedy da to zadowalający efekt? Jeżeli chciałbym pójść trochę wyżej z r-41m i  r-52c to jakie polecasz?




Co do ampli - stawiam zatem na Yamahę i to ją kupię w pierwszej kolejności. Zastanawiam się tylko czy te Eltaxy dadzą radę z lepszym ampli, na tyle żebym przetrwał z nimi miesiąc. 
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim brakuje tu jeszcze informacji o pomieszczeniu, w którym to ma zagrać - nie łatwo bez tej wiedzy doradzać ;)

jeżeli w ogóle miałby to być Klipsch, to mając na uwadze Twoje wykorzystanie głównie w kinie, skupiłbym się na porządnym centralnym (404/504 lub ich starszym odpowiednikom 440/450, jeżeli je jeszcze dostaniesz) i  sub'ie na min. 12" przetworniku. Resztę możesz uzupełnić nawet monitorami, ew. na surroundach zastosować 240/250s.

Ale jak pisałem wcześniej, nie zamykaj się na jedną markę i wybierz się na odsłuch. A już broń boże nie podejmuj decyzji zakupowych tylko w oparciu o CZYJEŚ opinie. Wszak gusta i preferencje są bardzo różne, jest wiele osób, które nie wyobraża sobie słuchania muzyki na kolumnach Klipsch, ja natomiast przy swoich preferencjach muzycznych nie wyobrażam sobie innego grania ;)  Ale w kinie robią miazgę i temu żaden, nawet największy sceptyk tej marki nie może zaprzeczyć

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sanderus2311 napisał:

Super, rzucę okiem, szczególnie na Heco Aurora. Czym się różni seria 700 od 1000? Warto dokładać?

Mocą, dynamiką, zejsciem. Zalezy od pomieszczenia.

15 godzin temu, sanderus2311 napisał:

Jeżeli chodzi o serię RP, to na które konkretnie zwrócić uwagę? 

Starsze, tańsze RP260 i RP280

I tak ttuaj centralny to zaje... maszyna 440 i 404C nie powinny leżeć na tym samym magazynie co R52C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...