Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do pokoju 13m2 z możliwością rozbudowy do 5.1


Creed

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Zacznę od tego, że jestem bardzo świeży w temacie i moją dotychczasową wiedzę czerpałem wałkując wątki z tego forum.
Otóż chciałbym złożyć swój pierwszy przyzwoity zestaw audio, z tym że jest pewien problem. Aktualnie nie mam możliwości w żaden sposób rozstawienia głośników w systemie 5.0/5.1, gdyż kanapa stoi przy samej ścianie i tylne głośniki byłyby bardziej z boku niż z tyłu, co mija się z celem. W przyszłości mam nadzieję to zmienić (zmieni się wtedy też najprawdopodobniej metraż) i chciałbym żeby mój zestaw był na to przygotowany, a na razie prawdopodobnie będzie najlepiej jak złoże jakieś 2.0.

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to jakieś 7 tys. zł (licząc amplituner oraz wszystkie głośniki do systemu 5.0. Z SUBem może być trochę drożej).
Wstępnie po przeczytaniu kilkunastu wątków z tego forum zastanawiałem się nad dążeniem do zestawu Aurora 700 + 300 + Center 30 + Onkyo NR686/Yamaha 685 zaczynając od kolumn 700 ale nie wiem czy nie będą one za mocne do aktualnego pokoju (tak jak w temacie, pokój ma około 13m2). Umówiłem się na sobotę na odsłuch, a człowiek ze sklepu doradził mi jeszcze jedną opcję: mianowicie złożenie systemu 2.0 na Aurora 300 i w przyszłości dokupienie podłogówek. Co myślicie o takiej opcji? Lubię moje zakupy dokładnie przemyśleć, wiec jeśli macie inne pomysły to bardzo chętnie posłucham i odsłucham :).

Jeśli chodzi o amplituner to chciałbym również w niedalekiej przyszłości zmontować coś niezbyt drogiego na kształt bezprzewodowego systemu multiroom w kuchni i sypialni (tutaj jeszcze nie rozeznałem się w temacie, więc nawet jeszcze sam nie wiem co chcę) oraz podłączyć gramofon (nie mam pojęcia dlaczego, jakoś podoba mi się klimat półki z kolekcją winyli :D) także fajnie jakby mój amplituner umożliwiał takie opcje.

Słucham głównie muzyki gitarowej, zarówno mocniejszych brzmień jak i ballad, aktualnie korzystając ze Spotify (w przyszłości tak jak wspominałem wcześniej być może gramofon :P) ale w 70% zestaw będzie wykorzystywany do TV (Netflix oraz sport) oraz konsoli.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za aktywność w wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco aurora 1000 do 13 metrów 🙂? Jestem podobnego zdania co kolega @BaliGdynia, z tym że ja zamiast amplitunera stereo szedłbym w klasyczny wzmacniacz, który później będziesz mógł wykorzystać jako końcówkę mocy w kinie. Kolejna kwestia to płyty. Czy masz już kolekcje winyli czy dopiero o niej myślisz? Jeśli chcesz się bawić w to na poważnie to na pewno nie z amplitunerem AV. No i musisz liczyć się z kosztami samych płyt. Sam kiedyś myślałem o gramofonie ale przemyślawszy za i przeciw skończyło się na... streamerze 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

no dokładnie. Kiedy ta zmiana?

 

No raczej kilka lat jeszcze tutaj pomieszkam. Myslalem po prostu, że tak się będzie bardziej opłacało. Żeby kupić już na przyszłość i nie stracić pieniędzy później na odsprzedawaniu/wymianie.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak z zakupem kolumn to mogłoby się jeszcze sprawdzić, tak w elektronice i świecie ampli KD, kilka lat, to są wieki.

W kolumny możesz pójść, ale do nich dołóż jakiś wzmacniacz stereo, który będzie mógł robić za końcówkę mocy i na ten moment CI wystarczy, a i taki wybór będzie też bezpieczniejszy do "zamrożenia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Markcox napisał:

tak w elektronice i świecie ampli KD, kilka lat, to są wieki.

No to z tego sobie nie zdawałem sprawy.


To jaki zestaw byście proponowali? Jeśli nie te Aurora 700, to co? Poprosiłbym o propozycje amplitunerów/wzmacniaczy, żebym mógł sobie sprawdzić na odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...