Skocz do zawartości

Zestaw Stereo


DartVader

Recommended Posts

Witam.

Potrzebna pomoc w złożeniu uniwersalnego zestawu: kolumny,wzmacniacz,cd(sacd ale nie koniecznie),streamer(mqa koniecznie)

Pokój 15m2 normalnie zagraconym łóżko,fotele,ława regał,komoda.

Muzyka przeróżna: metal,rock,elektronika,melodyjny jazz,pop i disco(lata80)hip hop jak i wiele innych oprócz klasyki i disco polo.

Wzmacniacz dobrze żeby miał pre gramofonowe, wyjście słuchawkowe i optykę oczywiście nie koniecznie ale było by fajnie.

Kolumny raczej podłogowe jest miejsce żeby odstawić od ścian, podstawkowych nie wykluczam.

Fajnie żeby grało dobrze po cichu a głośno jeszcze lepiej;)

Bass nisko schodzący dobrze kontrolowany, wyraźna i szczegółowa ale nie kłująca góra i pięknie to uzupełniający środek, szeroka scena i ogólnie żeby było zajb.....

Sprzęt raczej nowy dobrze było by posłuchać przed zakupem ale używany też rozważę .

No i budżet tak 15 max 18 tyś. A i nie dorosłem chyba jeszcze do lampy.

Jak coś istotnego pominołem a co pomoże w wyborze pytajcie.

Pozdrawiam i dziękuje.

Edytowano przez DartVader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Warunki odsłuchowe raczej wymuszają zastosowanie kolumn podstawkowych, które w takim metrażu rozwiną skrzydła. Podłogowe mogą zacząć się dusić i mogą sporo ograniczać brzmienie. Zważywszy na muzykę, którą słuchasz musimy skupić się na w miarę uniwersalnym brzmieniu. Wspomniałeś, że lubisz brzmienie szczegółowe, ocieplone z jak najlepiej kontrolowanym dołem. W takim przypadku polecam Atoll in200+ Advance Paris x stream 9 + Monitor Audio Silver 200 lub Haiku Audio Bright mk5 (hybryda łącząca cechy wzmacniacza lampowego i trazystorowego) + Cambridge Audio CXC + cxn v2 + Pylon Audio Diamond Monitor.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na bezpłatny odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Też bym szedł w kolumny podstawkowe.

Atoll IN 200 signature + Cambridge CXN V2 + CXC + Monitor Audio Gold 100

albo

ELAC Vela BS403 + Marantz PM8006 + Nd8006

Koniecznie odsłuchaj sprzęt w domu gdyż masz jednak unikalne pomieszczenie a akustyka wniesie więcej niż wzmacniacz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Na kolumny za 8/9 tyś chyba nie jestem jeszcze gotów choć pewnie są warte. 
Pylon diamond monitor jak najbardziej. Wzmacniacz hybryda raczej nie. 
Atoll ale czy koniecznie 200 czy jest aż taka różnica na + w porównaniu do 100. 
Marantz ma wszystko co chciałem(pre,optyką,słuchawki). 
Streamer i cd chcę oddzielnie technologia tak szybko idzie do przodu łatwiej będzie wymienić. 
I oczywiście odsłuchy, jak już wybiorę mniej więcej to się wybiorę. 
Pozdrawiam i do zobaczenia.

Edytowano przez DartVader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chwilka:

Dnia 5.02.2020 o 15:41, DartVader napisał:

No i budżet tak 15 max 18 tyś

 

11 godzin temu, DartVader napisał:

a kolumny za 8/9 tyś chyba nie jestem jeszcze gotów choć pewnie są warte. 

To przy takim budżecie chcesz dać na kolumny 4 a na reszte 14? To tak nie działa.

I tak Atoll 200 gra lepieje od 100ki. Ale przy odsłuchu byś to stwierdził. Dlatego zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między atoll 200 a 100 jest bardzo duża i warto właśnie ten wzmacniacz wziąć pod uwagę. Jeśli hybryda także nie wchodzi w grę to jest jeszcze Musical Fidelity m3si, który powinien się sprawdzić.  Cenami się nie sugeruj, bo zawsze możemy dojść do porozumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 07:27, S4Home napisał:

No to chwilka:

 

To przy takim budżecie chcesz dać na kolumny 4 a na reszte 14? To tak nie działa.

I tak Atoll 200 gra lepieje od 100ki. Ale przy odsłuchu byś to stwierdził. Dlatego zapraszam

No tak 15 max 18 tyś. A kolumny 9 + wzmacniacz 7,5 to już 16,5 jak by nie liczyć. A gdzie CD + streamer kolejne kilka tyś.

Bardziej myślałem tak pół na pół. Z 6tyś kolumny drugie 6 wzmak. O za resztę reszta ;)

I pytanie jak u was z wypożyczeniem na odsłuchy?

Edytowano przez DartVader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź w używany. Kup całość za 8-12 k. A właściwie wypożycz. Od kolegi @Pumpurek.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?order=dd&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-3-0205

Będzie to odpowiednik nowego sprzętu za 15 - 25 k. 

A za pozostałe 5k zrób imprezę. Serio. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...