Skocz do zawartości

Zestaw do salonu - 2.0 podłogowe + DAC/AMP - do 10 000 PLN


Tompior

Recommended Posts

Cześć,

wielka prośba o pomoc w skompletowaniu zestawu audio do salonu - budżet na kolumny 2.0 + DAC/AMP to do 10 000 PLN. Poniżej założenia:

1. Kolumny 2.0 podłogowe do salonu 35 m^2, max. szerokość każdej 25 cm (optymalnie do 20 cm), brak ograniczeń co do wysokości.

2. Sygnał do nich pójdzie z innego pokoju z komputera stacjonarnego (oddalonego o... 12 metrów kabla w ścianie?) - pewnie dokupię jakąś kartę muzyczną żeby nie lecieć z integry. Do tego podłączam również konsolę PS4 (PS5 za rok) i czasem chciałbym puścić coś prowizorycznie prosto z telefonu (po kabelku lub bluetooth/wifi).

3. Zależy mi najbardziej na muzyce dobrej jakości - słucham tylko i wyłącznie elektroniki (techno, psytrance). Oczywiście fajnie żeby dźwięk z ps4 i jakieś filmy z PC również nie były totalną porażką :)

4. Potrzebuję do tego DAC/AMP - co będzie lepsze przy powyższych wymaganiach?

Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z tym puszczaniem muzyki z innego pokoju to rozumiem że nie do końca przemyślana kwestia.

Przecież w dzisiejszych czasach kupujesz odtwarzacz sieciowy udostępniasz dysk i albo ściagasz z niego FLACi albo grasz spotify i Tidal i nikt nie lata do drugiego pomieszczenia mieniać utwór.

6 godzin temu, Tompior napisał:

1. Kolumny 2.0 podłogowe do salonu 35 m^2, max. szerokość każdej 25 cm (optymalnie do 20 cm), brak ograniczeń co do wysokości.

Już ten punkt mnie martwi bo świadczy o tym że chcesz kolumnę włożyc do jakiejś wnęki? pomiędzy coś? Pokaż fotkę.

W tej cenie:

Marantz PM7000N + Fyne F502

Cambridge CXA81 + CXN V2 + Elac Uni Fi FS albo KEF Q750

NAD 375 + Yamaha WXC50 + Dali Optiocon 8 albo Monitor audio Silver 300

Te systemy prezentują deczko inną barwę dźwięku. Dlatego najlepiej by było gdybyś nas odwiedził albo wypożyczył od nas sprzet do odsłuchu. A my przygotujemy Ci dobrą forumową cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

W drugim pokoju jest komputer, z którego będę puszczał filmy w salonie (kabel hdmi do projektora). Dlatego piszę o jego podłączeniu do głośników.

Kolumny nie będą we wnękach - po prostu jedna z nich może mieć max. 25 cm szerokości żeby trafiać w salon i omijać ekran rzutnika. A druga musi być taka jak pierwsza :)

PS. Wiem, że nie będę miał idealnej akustyki i cały salon nie był projektowany pod uzyskanie najlepszego dźwięku - Ale trzeba pracować z tym co jest :P

Edytowano przez Tompior
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne z szerokością. Jeśli lubisz słuchać muzyki elektronicznej to niewątpliwie potrzebujesz zestawu o bardzo dobrej kontroli żeby muzyka nie zlewała się w całość. Pokój masz spory i Zważywszy na Twoje preferencje musimy znaleźć potężniej brzmiące kolumny. W tej kwocie widziałbym następujące zestawy :

Cambridge Audio cxa80 + cxn v2.2 + kef q950

Marantz 7000n + Pylon Audio Diamond 28 

Onkyo tx8390+ Polk Audio rti a7

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na bezpłatny odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

 

A nie lepiej mieć w salonie po prostu mały player? On lepiej odtwarza filmy niż PC :P

Ferguson ATV albo Nvidia Shield. Nie zawiedzie Cie i problem z głowy.

W sumie to bardzo dobry pomysł :o

Zamiast ciągnąć kable przez pół mieszkania, mogę wstawić nvidię shield, do niej podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową, to do DACa i do kolumn. Będzie dobra jakość dźwięku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wrócę w temacie odsłuchów i wyboru sprzętu - mam jeszcze jedno pytanie.

Czy są jakieś sensowne propozycje kolumn 2.0 o wysokości do 80 cm? Kolumny będą stały za/pod ekranem projektora (w idealnym scenariuszu będą kilka cm za ekranem, ale cała kolumna zmieści się pod jego dolną krawędzią, żeby nie zasłaniać dźwięku), którego dolna krawędź będzie wisieć 80-100 cm nad ziemią.

Edytowano przez Tompior
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie poniżej 80 cm - a czy będzie 100 cm zależy od tego czy chcę zmniejszyć sobie komfort oglądania (ekran wyżej = trzeba wyżej podnosić wzrok ;d).

Jeżeli są więc jakieś sensowne kolumny, w których najwyższa część aktywna głośnika kończy się na 80 cm to powinno być idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już w końcu do czegoś doszedłem.

Postanowiłem przenieść grzejnik na drugą ścianę, dzięki czemu mam trochę szerzej i kolumny zmieszczą się obok ekranu. Załączam schemat.
Na szaro są wymiary kasety ekranu projektora, na żółto ekran projektora wraz z obramowaniem, na niebiesko grzejnik, a na zielono kolumny 25 cm szerokości, 40 cm głębokości.
Prawa kolumna (obok grzejnika) jest frontem do kanapy, lewa kolumna będzie musiała być skierowana w stronę kanapy.

Wielka prośba o pomoc - jestem już pewien, że potrzebuję:
Amplituner z min. 3 wejściami HDMI w standardzie hdcp 2.2 i min. 1 wyjściem HDMI też hdcp 2.2;
Kolumny 2.0 podłogowe bez ograniczenia wysokości - jakie umiejscowienie bass reflexu będzie najlepsze przy załączonym schemacie? Najbardziej chodzi mi o prawą kolumnę, której umiejscowienie nie jest optymalne (wiem, narożnik i bliskość kaloryfera to nie jest idealny scenariusz :P).

Pozdrawiam :)

zmiany projektor kolumny.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...