Skocz do zawartości

Słuchawki ath dsr7bt, a zasięg bluetooth


Recommended Posts

Cześć, kupiłem słuchawki ath dsr7bt i mam problem z zasięgiem bluetooth. Posiadam telefon honor 9 lite i łączność bluetooth zanika po ok 5m jak odejdę od telefonu. Nie jest to problem ze słuchawkami ponieważ sprawdzałem na kilku telefonach nawet tych starych i spokojnie zasięg jest co najmniej dwukrotnie większy. Pytanie moje jest czy może jest jakiś sposób na polepszenie zasięgu w telefonie? Teoretycznie telefon mógłbym zareklamować, ale jak to wykazać na ile fabrycznie powinien być zasięg, a i aż tak bardzo mi to nie przeszkadza aczkolwiek może jest jakieś łatwe rozwiązanie tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej używać innego źródła dźwięku bluetooth gdy musisz się od niego oddalać na większą odległość. Generalnie po telefonach nie należy się spodziewać zbyt dużego zasięgu, ze względu na ograniczenia  poboru mocy.

Inne wyjście to nosić przy sobie telefon gdy słuchasz muzyki na tych słuchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zdaje się że Ty je masz i powinieneś być w stanie to stwierdzić :) . Mam inne słuchawki, które można podłączyć bezprzewodowo przez bluetooth i przewodowo przez USB i w obu przypadkach mikrofon w nie wbudowany działa. Do podłączenia kablem jack potrzebny jest mikrofon na tym przewodzie. Jednak większość słuchawek bluetooth ma kabel USB który służy wyłącznie do ich ładowania. Są jednak wyjątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki mają tylko kabel USB i w tym sęk, że podłączając je do komputera dźwięk normalnie się odtwarza i automatycznie są wykrywane w windows 10 natomiast mikrofonu nie widzę w dostępnych urządzeniach do nagrywania i nie działa np. w SKYPE. Chodzi o to czy szukać rozwiązania problemu w windowsie u siebie czy w tym modelu działa mikrofon tylko po BT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-dsr7bt/

Ponad osią widełek w malutkiej dziurce ukryto natomiast mikrofon, który umożliwia nie tylko prowadzenie rozmów przy komunikacji z telefonem, ale też pracować jako headset w połączeniu kablowym z PC.

Sprawdź jeszcze dokładnie to połączenie kablem USB.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak uruchomić ten mikrofon w windowsie próbowałem na kilku komputerach i nie wykrywa nic w urządzeniu wejściowym tylko w wyjściowym pojawia się dsr7bt i słuchawki działają. Niestety nie mam u kogo sprawdzić na starszym systemie windows. Sklep HIFI nic nie odpisał na odpowiedź z AT też czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest pewna zależność pomiędzy BT w telefonach na przykład a urządzeniami audio. Dlatego granica 5 metrów wydaje mi się mimo wszystko sensowna przy przesyłaniu dźwięku. Mam w tej chwili na głowie słuchawki PSB M4U8. Poszedłem z pokoju do łazienki. W krokach w granicach 8 i już zaczyna przerywać...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...