Skocz do zawartości

Czy amplituner będzie ok?


Wit365

Recommended Posts

Amplituner kina domowego za 180 - 200 zł. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-av-pioneer-vsx-d511

Nie, nie będzie okej. 

Kolumny jamo to też raczej do kina domowego niż do muzyki. 

Czyli ogólnie do bani. 

1. Zacznijmy od tego czy chcesz sprzęt do filmów czy do muzyki? 

2. Budżet? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Jakiej muzyki słuchasz? 

5. Czy chcesz od razu cały zestaw, (kolumny, wzmacniacz, źródło)? Czy będziesz kupować na etapy? 

6. Co będzie źródłem? Tzn. Z czego będziesz "puszczał" muzykę? Komputer, Tuner, Magnetofon, Odtwarzacz CD, Gramofon, dac + transport? Inne? 

7. Jaki masz duży pokój? 

8. Skąd jesteś? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew. 

Budżet 5-6 tyś kolumny + wzmacniacz ( za tego pioniera kiedyś zapłaciłem 20 lat temu chyba ponad 1000:)  )

Pokój nie duży 36m2

Muza głównie rock, źródło tablet spotify ale czasem ps4 i tv tez bym posłuchał .

Głośniki jamo c97 II miałem okazję posłuchać i porównując je do mojego zestawu czyli powyższy Amplituner oraz głosniki Polaris 200 ( tez kupone 20 lat temu) byłem co najmniej zachwycony. 

Chciałem napierw kupić głośniki,później  wymienic moj aplituner na pożądny wzmacniacz, ale rozumiem że lepiej zgrać wszystko razem od razu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat chromecast audio w dziale audiofile dyskutują. Zastanów się nad wykorzystaniem któregoś z modeli. Chromecast audio - tylko muzyka, chromecast 3 i Ultra 4k - obraz i dźwięk. 

Dac polecam coś z Nostromo dac. 

Kolumny i wzmacniacz od @Pumpurek.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?order=dd&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-3-0205

Skontaktuj się z kolegą i powiedz jakiego dźwięku oczekujesz. Uzgodniony zestaw zgodny brzmieniowo zostanie do Ciebie wysłany kurierem na adres domowy. To bardzo wygodne i ważne, abyś posłuchał w domu. Bez problemu wymienisz wzmacniacz lub kolumny na inne, gdyby nie podeszło brzmienie zestawu. 

W kwestii sprzętu używanego dostaniesz dużo lepiej brzmiący set w stosunku do nowego w tym samym budżecie. Różnica kilku klas. Np. Wzmacniacz używany za 2000 - 3000 zł w latach produkcji mógł kosztować 4000-8000 zł, a nawet więcej. 

Przykładowy podział budżetu. Kolumny 3000 zł, wzmacniacz 2000 zł, dac 500 - 700 zł, chromecast w zależności od modelu 130 - 300 zł, wszystkie przewody na początek około 100 zł. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,  tyle tego że tak naprawdę ciężko na coś się zdecydowac wybrać :)

BYLEM dziś w salonie denona.

Dobrali mi zestaw dra 800h i głośniki s55e , tylko odsłuch w 100m2 A ja mam 36m2 więc pewnie w domu będzie inaczej.

Im dłużej czytam tym budżet muszę zwiększać:))

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielogodzinnym przeglądaniu forum i całego neta wybrałem w teorii ( przez weekend postaram się gdzieś tych kombinacji odsłuchać w Trójmieście) 

Denon dra 800 H lub Cambridge cxa60 z,

Jamo c97II ,  hecko Aurora 700, dali zensor 7.

Ma ktoś z was takie kombinacje?  Do cxa60 dokupię  chromcasta 

Chętnie jeszcze jakiś forumowiczów bym wysłuchał w temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Mamy,

Kilka porad kolego bo widze że chodzisz na odsłuch, więc nie będę Cie zasypywał kolejnymi. Nie o to chodzi.

Po prostu zwolnij bo trafisz na kogoś i Ci coś wmówi. W saloonach brandowych uważaj na slowo "polecam". W Salonie Denona polecili Ci DRA 800 :) Przypadek? Absolutnie nie twierdzę że to zły model. Ale chwilę poświeć na lekturę.

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Koniecznie udaj się do salonu, w którym jest zdecydowanie większy wybór. Amplituner stereo zagra gorzej niż wzmacniacz ale warto samemu porównać. Wczoraj klient był w szoku, że jest taka różnica między Yamahą rn602 a Cambridge Audio cxa60.  Do tego wzmacniacza polecam albo Chromecast albo Audio Pro Link 1. Z kolumn warto wziąć pod uwagę Heco Aurora 700 ( cieplejsze brzmienie, z mocniejszym dołem), monitor Audio Bronze 6 ( dynamiczne, przestrzenne brzmienie z dużą szczegółowością, średnica jest bliska i bardzo przyjemna dla ucha). 

Zapraszamy do naszego salonu, w którym będziesz mógł posłuchać wielu różnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kolejne info, w teorii czuje się już jak tako  czas na odsłuchy. W salonie denona polecili mi dra - to oczywiste bo to salon denona;)) Skrajne opinie o tym amplitunerze w necie.

Jestem z Gdańska chce odwiedzić sklep Albatros oraz Cinematech ( choć ktoś pisał ze liczą 100pln za odsłuch).

Moze ktoś jest z Gdańska i podpowie gdzie jeszcze można zrobić odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info , mam telefon od 9.00 otwarte, będę atakować :)

mam male wątpliwości ze sprzętem używanym, bo to chyba jak zakupem używanego auta ( można kupić nowego passata albo 5 letnia s klasę) - nie jeździ jak nowe, nie wiadomą jak używana i najważniejsze czy coś zaraz nie zaszwankuje , choć s klasa komfort itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 

Cambridge cxa80 plus audio bronze 6. Next week zakupy:))

Niestety Cambridge cxn poza zasięgiem finansowym, i tu pytanie czy tani chromecast audio to nie profanacja do odtwarzania spotify  i czy będzie ok?

Chciałbym też wymienić za jakieś czas swoje leciwe  cd na coś co dobrze zagra że cxa80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wit365 napisał:

Niestety Cambridge cxn poza zasięgiem finansowym, i tu pytanie czy tani chromecast audio to nie profanacja do odtwarzania spotify  i czy będzie ok?

Do spotify to bardzo dobry wybór.Ogòlnie fajny odtwarzacz na początek przy niewielkim nakładzie finansowym.

Tak,podpinasz optykiem.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD-S505- przycina czasem płyty, jest już mocno życiem zmęczony.

Budżet- chciałbym kupić coś klasowego do jakości mojego wzmacniacza ( choć moim zdaniem odtwarzacz cd nie ma chyba dużego znaczenia, ponieważ odtwarza "dźwięk cyfrowy" który idzie cyfrowym łączem do wzmacniacza).

Wolałbym nowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...