Skocz do zawartości

Kino, soundbar lub stereo - salon ok. 18 m2


adik

Recommended Posts

Szanowni,

nabyłem TV i chciałbym go uzupełnić o audio - przy czym jestem kompletnym laikiem w tej kwestii.  Salon ma ok. 18 m2. Jestem otwarty na różne opcje - kino domowe, soundbar lub stereo - nowe lub używane. Zdecydowanie preferowałbym jednak rozwiązanie, w którym głośniki zmieszczą się na szafce TV (patrz zdjęcie w linku) lub pod ekranem (soundbar). 

https://ibb.co/JmYjfQn

Wykorzystanie audio - kino 60 / muzyka 40.

Na razie to wczesny etap - budżet jaki rozważam to ok. 2 tys. złotych, ale jeśli coś mnie przekona to mogę być elastyczny.

Z góry dzięki za wskazówki!

Pozdrawiam,
A.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny obok szafki, po obu stronach. Na szafce będzie za wąsko. Nie uzyskasz dobrej przestrzeni, scena będzie za wąska. 

Rozważ albo standy i kolumny podstawkowe (monitory) lub kolumny podłogowe. 

2 tysiące to tylko rynek wtórny. 

Na kino domowe stanowczo za mało, stereo dużo lepiej. 

Sounbar dźwięk jak z TV, tylko lepszy bas. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli koniecznie kolumny muszą stać na szafce, to zastosuj kolumny podstawkowe. Nie widać tego na zdjęciu, ale jeśli jest możliwość postawienia kolumn po bokach, będzie to na pewno lepsze rozwiązania. Stworzysz szerszą bazę, lepszy efekt stereo.

Moja propozycja to np. Yamaha R-N303D z Indiana Line Nota 260X lub zamienić kolumny na Pylon Audio Pearl Monitor

To zestaw, który początkującego powinien w pełni usatysfakcjonować. Amplituner ma dodatkowo funkcjonalność sieciową.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...