Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę?


Recommended Posts

Mam niemały dylemat w wybraniu słuchawek do smartfona.Zaznaczam że nie chcę używać dodatkowych wzmacniaczy.I tu moje pytanie,na co zwrócić uwagę zarówno przy słuchawkach jak i smartfonie by odpowiednio dobrać sprzęt? Nie chodzi mi o kodeki. Mam Samsunga s10edge oraz słuchawki B&O H9i,oraz V-moda Forza Metallo. Jedne i drugie grają średnio tj jakby bez mocy,tym bardziej to dziwne iż i bluetooth i kabel dają podobne wyniki. Czy mój smartfon jest za słaby by im sprostać? Nie chcę wydawać kolejnych setek złotych i być zawiedzionym.Wszystkie kodeki,Dolby atmos ,apki B&O są i się nimi bawiłem, a może to ja jestem nie normalny bo sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze myślę że powinieneś sobie zdać sprawę z tego że smatphony z zasady nie służą do słuchania muzyki na słuchawkach przewodowo z wysoką jakością. Generalnie sprzęt przenośny zwykle jest ograniczony mocowo chociażby ze względu na na potrzebę uzyskania sensownego czasu pracy przy ograniczonych rozmiarach. Słuchawki bluetooth również należy traktować w podobnych kategoriach. Do smartpona który masz lepiej podłączyć wydajne słuchawki dokanałowe. Innym wyjściem będzie dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy. Warto mieć możliwość posłuchania czegoś na sprzęcie zanim się go kupi. Wtedy nie ma rozczarowania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dokanałowe są zwykle wydajne, bo ich konstrukcja zbliża maksymalnie przetwornik do narządów słuchu i zwykle mają one małą impedancję. Wtedy już niskie napięcia sygnału są w stanie zapewnić wystarczająco duże poziomy głośności. Oczywiście wśród takich konstrukcji można znaleźć i takie które będą wymagały mocniejszego sygnału. Dla przykładu Mee Audio Pinnacle P1 mają dość dużą impedancję i większe wymagania. Ich tańszy model P2 ma mniejszą dość typową dla tego typu konstrukcji impedancję i bez problemu powinien je napędzić przyzwoity smartphon. Inna sprawa to własne preferencje i dźwięk jednych słuchawek jednemu będzie bardzo odpowiadać a komuś innemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...