Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


belgrand

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Przesłuchanie amplitunery:

- Denon AVR-X2600H

- Denon AVR-S950H

Lepszy moim gustom, bardziej "wygladzony" dźwięk ma S950H.

Odsluchane głośniki:

- Wilson Raptor 7/1/Vocal

- Canton SP706/506/206

Lepsze brzmienie mają Canton'y, ale przedział cenowy przemawia za Raptorami. Teraz chce kupić zestaw 5.0. Później sub'a.

Odległość do TV około 3,5-4 metry. Salon 33 m2, w tym część TV to około 15m2.

Wykorzystanie to 60% kino, 20% ps4, 20% muzyka.

Jest jakaś alternatywa dla głośników? Odsluch Canton'ow, cena Raptor'ow ?

 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim właśnie.

Odwiedź inny salon niż Denona. Jakich porad tam oczekujesz? O Onkyo czy Yamaszce?

W Podobnym budzecie moim zdaniem Yamaha 685 + Aurora 700 albo Onkyo + Monitor Audio Bronze 6 to także ciekawe zestawy. Sprawdź. Ważne abyś się nie zamykał. No i raptor to jednak niższa klasa kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś sobie wybrał salon, gratuluję
Mam pytanie, czy odsłuch robiłeś u nich w salonie czy u siebie w domu? W każdy Amp AV należy przeprowadzić korektę aby odpowiednio zagrał, ani jeden ani drugi nie nadaje się do Twojego salonu. One są po prostu za słabe. Onkyo696, Marantz5014, Denon3500.
Tu masz branże, czyli ludzie wiedzą co sprzedają i byle chłamu nie wcisną, a za 6k to dostaniesz fajny set 5.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wybierz się do salonu z większym asortymentem. Jeśli lubisz brzmienie ocieplone to zwróć uwagę na amplituner Onkyo 686 w połączeniu z heco Aurora 700. Możesz także wziąć pod uwagę polskiego Pylon, który posiada świetny stosunek jakości do ceny. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu lub do kontaktu z nami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Koniecznie wybierz się do salonu z większym asortymentem. Jeśli lubisz brzmienie ocieplone to zwróć uwagę na amplituner Onkyo 686 w połączeniu z heco Aurora 700. Możesz także wziąć pod uwagę polskiego Pylon, który posiada świetny stosunek jakości do ceny. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu lub do kontaktu z nami. 

Pisząc o głośnikach Pylon, możesz zaproponować jakiś konkretny zestaw lub zestawy 5.0 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się odsłuchać żadnego zestawu. Na odsluch trzeba się wcześniej umawiać niestety. Dostalem propozycje 4 zestawów. 

Yamaha 685 + Indiana Tesi 5.0

Yamaha 485 + Mission LX 5.0

485 + Indiana Tesi 5.0

685 + Mission LX 5.0

Muszę się umówić na odsluch. Po dłuższym czasie ciężko będzie porównać do Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten odsłuch to w top hi fi. Czyli możesz się liczyć z takim samym obiektywizmem jak salonach Denona 😉. Ale posłuchaj i spróbuj wyciągnąć wnioski. Chociaż w pieniądzach, które zapłacisz za zaproponowane zestawy można wybrać inne. Chociaż gdybym miał wybierać to pewnie jednak postawiłbym na Yamahę z miszynami niż na Denona z raptorami. Pozdrawiam

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj duży dylemat. W Poznaniu i okolicach nie znalazłem salonu, który miał by do odsłuchu zestawy AV Yamaha, Denon, Onkyo do tego głośniki Pylon, Indiana Line, Canton, Magnat, Tonsil, Monitor, Heco, Taga czy Yamo.

Nie jestem wybredny. Na pewno dowolny z tych zestawów zagra lepiej niż mój soundbar Lark'a za 150 zł. 

3 godziny temu, Kubad napisał:

Bazując na podanych konfiguracjach wybrałbym jako amplituner model 685 bo jest duża różnica na plus względem niższego modelu 485. Oprócz wymienionych głośników zwróć uwagę na heco aurora 700 oraz elac debut 2.0 f5.2.

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Widzę, że ten odsłuch to w top hi fi. Czyli możesz się liczyć z takim samym obiektywizmem jak salonach Denona 😉. Ale posłuchaj i spróbuj wyciągnąć wnioski. Chociaż w pieniądzach, które zapłacisz za zaproponowane zestawy można wybrać inne. Chociaż gdybym miał wybierać to pewnie jednak postawiłbym na Yamahę z miszynami niż na Denona z raptorami. Pozdrawiam

@seba3002 Zaproponuj proszę swoją propozycję, chętnie ją rozważę. Może to być również coś poniżej tego kryterium cenowego.

@Kubad dzięki za propozycję, poczytam o tych głośnikach.

 

Edit.

Jak duża jest różnica do głośników QUADRAL QUINTAS 6500 (niegdyś chwalone na tym forum z zestawieniem AV Yamahy, a obecnie w bardzo dobrej cenie) czy też TAGA TAV-606 v.3 lub JAMO S809 ?

Edytowano przez belgrand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki dźwięk Cię interesuje. Branża podała Ci tutaj najbardziej popularny sprzęt czyli Yamaha, Onkyo a z kolumn heco i monitor audio. Gdybym ja miał budować teraz kino szedlbym w amplituner Yamahy. Co do kolumn masz szerszy wybór. Heco, melodika, dali. Moim zdaniem wszystkie te kolumny zagrają przyzwoicie z ampem Yamahy. Ale żeby coś wybrać odsłuchaj kilku zestawów. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki dźwięk Cię interesuje. Branża podała Ci tutaj najbardziej popularny sprzęt czyli Yamaha, Onkyo a z kolumn heco i monitor audio. Gdybym ja miał budować teraz kino szedlbym w amplituner Yamahy. Co do kolumn masz szerszy wybór. Heco, melodika, dali. Moim zdaniem wszystkie te kolumny zagrają przyzwoicie z ampem Yamahy. Ale żeby coś wybrać odsłuchaj kilku zestawów. Pozdrawiam. 

Coraz częściej myślę, aby nastawić się na konkretny amplituner tutaj Yamaha 685. Dobrać dobre kolumny 2.0 np. 

1. Heco Aurora 700

2. Melodika BL40 MK3

3. Elac Debut 2.0 F5.2

4. Monitor Audio Bronze 6

5. KLIPSCH R-620F

i stopniowo rozszerzyć do 5.0 i na końcu Sub.

Co do dźwięków. To lubię wyraziste doły, bez ostrej góry. Gdzie zagra 

 oraz 

bez dominacji wysokich tonów, a np. 

czy też 

odtworzy soczyście dół.

Czy wybrać ten sposób? Najpierw zestaw 2.0 ? Które podane kolumny byście polecili ? Może coś innego ?

 

edit:

oglądając to porównanie: 

 

bardziej podobają mi się wytłumione góry i mocniejsze doły z wharfedale crystal 4.3 ... ale nikt w Polsce nie ma ich w swojej ofercie.

 

Edytowano przez belgrand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Markcox napisał:

Jeżeli chcesz uniknąć ostrej góry, to spokojnie możesz odpuścić sobie Klipsch'a (zwłaszcza w połączeniu z Yamahą), a już na pewno serię R, .

Więc listę już masz krótszą ;) 

W sumie to odpada w takim razie Klipsh a Elac'a zamieniłbym na Wharfedale :) Dzięki.

Posortowałem też wg. wyczytanych opinii i oglądniętych recenzji.

Yamaha RX-V685 oraz

1. Heco Aurora 700

2. Wharfedale Crystal 4.3

3. Melodika BL40 MK3

4. Monitor Audio Bronze 6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę tych wharfedale to chyba nawet w Polsce nie ma w dystrybucji. Chcesz kupić kolumny tylko na podstawie testu na you tube? To nie jest najlepszy pomysł. Heco i melodika moim zdaniem powinny sprostać Twoim wymaganiom. Elaca też bym nie wykreślał. Nad monitor audio w połączeniu z Yamaha bardziej bym się zastanowił. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale z tego co widzę tych wharfedale to chyba nawet w Polsce nie ma w dystrybucji. Chcesz kupić kolumny tylko na podstawie testu na you tube? To nie jest najlepszy pomysł. Heco i melodika moim zdaniem powinny sprostać Twoim wymaganiom. Elaca też bym nie wykreślał. Nad monitor audio w połączeniu z Yamaha bardziej bym się zastanowił. Pozdrawiam. 

To jest lista głośników "do odsłuchu". Teraz poszukam możliwości ich posłuchania. Jeżeli będzie okazja posłuchać Elaca to posłucham. Dzięki za pomoc, dam znać co wybrałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale Crystal obok ELACa :( No recę mi opadły. Tych nowych nie znam. Ale to kopia Crystal 40 widzę. Duzó gorsza konstrukcją.

Chyba że totalnie zmieniono to wówczas pokornie przeproszę. Ale doświadczenie mówi że nie.

Pojawiają się tutaj dośc niebezpieczne propozycje jak Jamo 809 :/

Lepiej zostaw te :

Dnia 9.02.2020 o 01:27, belgrand napisał:

Yamaha RX-V685 oraz

1. Heco Aurora 700

2.

3. Melodika BL40 MK3

4. Monitor Audio Bronze 6

Odsłuchaj i wybierz dla siebie.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 08:44, S4Home napisał:

Wharfedale Crystal obok ELACa :( No recę mi opadły. Tych nowych nie znam. Ale to kopia Crystal 40 widzę. Duzó gorsza konstrukcją.

Chyba że totalnie zmieniono to wówczas pokornie przeproszę. Ale doświadczenie mówi że nie.

Pojawiają się tutaj dośc niebezpieczne propozycje jak Jamo 809 :/

Lepiej zostaw te :

Odsłuchaj i wybierz dla siebie.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Zestaw Yamaha v685 oraz Heco Aurora 700 jest już u mnie w domu. S4Home szybko działa z przesyłkami ;)

Póki co zestaw sprawdzony jedynie z audio, nie miałem możliwości jeszcze oglądania filmu ... no ale jest moc, jest dzwięk. Zestaw bardzo dobrze trafia w moje muzyczne gusta.

 

Dziękuję wszystkim za pomocne komentarze i wsparcie.

 

Kolejny etap to 2.1 i później 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...