Skocz do zawartości

Cyrus One vs Cyrus One HD


Cass

Recommended Posts

Witam,

pomijając aspekty techniczne, w sieci jest bardzo mało informacji na temat różnicy pomiędzy tymi urządzeniami. 

1.       Czy Cyrus One HD gra tak samo jak Cyrus One? Czy są różnice w charakterystyce brzmienia?  Jeśli tak to jakie?

2.       Co zagra lepiej?

Cyrus ONE + DAC MAGIC 100 + Chromecast wpięty opytkiem jako transport – źródło Tidal.

Cyrus ONE HD + Chromecast wpięty opytkiem jako transport – źródło Tidal.

 

Na odsłuchach miałem Cyrus ONE + Yamaha MusicCast WXAD-10 i zagrało to bardzo dobrze. Niestety Yamaha bardzo słabo współpracowała z Tidalem dlatego szukam alternatywy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cass napisał:

Yamaha bardzo słabo współpracowała z Tidalem

Wręcz fatalnie :D 
 

5 godzin temu, Cass napisał:

w sieci jest bardzo mało informacji na temat różnicy pomiędzy tymi urządzeniami

Z tego co się zorientowałem, różnica dotyczy dac'a i one hd pozbawiony jest pilota w standardzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem "What Hi-Fi" brzmienie troszeczkę uległo zmianie na korzyść.

Całość tu: https://www.whathifi.com/cyrus/one-hd/review

Ten temat także mnie interesuje, oprócz Cyrusa One i Cyrusa HD (który niestety ostatnio podrożał) śledzę też informacja dotyczące Quad Vena II (w wersji Play też), może być fajną alternatywą dla Cyrusa.

Edytowano przez maxredaktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo tutaj nie podważam, każdy ma swoje prawo zdania, mowy i w ogóle. Ale dla Technikarium to byłbym jednak ostrożny. Oglądałem kilka odcinków i moim zdaniem to osoba która może pomóc absolutnie amatorom. Nikt kto chociaż czyta to forum nie znajdzie tam nic dla siebie.

Ja zaznaczam że podobno! Bo nie miałem obok siebie ale Cyrus ONE i ONE HD to jest to samo. Zasilanie jest na tyle wydajne że tu nie odczujemy różnicy w zasilaniu kości DAC. Podobno natomiast model CAST ma już pewne zmiany. I tego nie wiem. Dlatego tu się nie wypowiadam.

Moim zdaniem lepiej jest wziąć ONE + Cambridge DAC 100.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś różnice w brzmieniu występują to są one minimalne. Nie miałem 2 urządzeń jednocześnie ale wydaje mi się, że różnic nie było jeśli chodzi o sam wzmacniacz, różnica jest w cyrus one cast ale to po za pytaniem. Odnośnie rozwiązania to Cyrus ONE HD posiada na prawdę całkiem przyzwoitego DACa i CA DAC Magic 100 będzie od niego gorszy i zagra z delikatnym kocykiem. W takim przypadku stawiałbym na cyrus one HD + Chromecast 

Alternatywą może być Cyrus ONE + Topping d50 + Chromecast. Tutaj zyskasz więcej szczegółów i lepszą lokalizację ale brzmienie będzie delikatnie jaśniejsze względem wyższego zestawienia.

Jeśli chciałbyś coś sprawdzić u siebie to napisz mi wiadomość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Cyrusa w wersji HD (+Chromecast jako transport) i nie żałuję. Wcześniej odsłuchiwałem go z Yamaha MusicCast WXAD-10 i basu było za dużo.

Teraz jest go w sam raz i jest lepiej kontrolowany, poprawiła się czytelność, stereofonia oraz dynamika.

Polecam wszystkim niezdecydowanym. U mnie gra z Dali Zensor 7 i jest to bardzo synergiczne połącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
25 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

klienci dosyć często łączą Cyrusa One HD z kolumnami Fyne Audio F501/F502. Jeśli oczekujesz dynamicznego grania to F502 powinny sprawdzić się całkiem nieźle. Mogą stać relatywnie blisko ściany.

Pozdrawiam,

Michał

Uważam że powinny mieć przestrzeń wokół siebie inaczej generują dużo  więcej basu - to F502.

Cyrus One HD to naturalnie brzmiący i dynamiczny wzmacniacz. Ja go odbieram tak jakby dawał moc głośnikom i mówił im " pokażcie co potraficie"😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon 3,5 x 5 m otwarty na kuchnie. Głośniki stałyby na krótszej ścianie rozstawione po rogach. Polk akurat głównie dlatego ze bas idzie w dół a nie do ściany. Nie ukrywam jednak ze dużo czytałem o emitach i same pochlebne rzeczy dlatego się waham. Wcześniej brałem tez pod uwagę Focal Aria 906 ale na odsłuchu trochę mało dołu jak dla mnie było, chociaż detale nawet taki amator jak ja musiał na nich słyszeć :)

Nie miałem jeszcze okazji słuchać fyne audio ale widzę konstrukcja podobna do polk jeśli chodzi o bass reflex 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim pomieszczeniu Fyne F502 będą za duże.

F501 tak. Tutaj faktycznie im je bliżej postawisz ściany tym tracisz na przestrzeni kosztem większego basu. Ale akceptując bliskość ściany. Poi prostu zmienia im się brzmienie.

23 godziny temu, S4Home napisał:

PMC Gold, Magnat 755

Spróbuj te.

Zapraszam po wypozyczenie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, po długich wahaniach padło jednak na Dynaudio Emit M20. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. W związku z tym, ze podobno ten model został wycofany z produkcji i ze na rynku zostały ostatnie sztuki, przyspieszyło to trochę moją decyzje :) Po pierwszych odsłuchach jestem w 100% usatysfakcjonowany. Zestaw Cyrus One HD plus Dynaudio Emit m20 daje  nie tylko detaliczność w słuchanych utworach ale też głębię i idealny bas. Właśnie o taki dźwięk mi chodziło, słychać każdy instrument, każdy szelest talerzy perkusji czy oddech wokalisty. Mam tylko dwa zastrzeżenia do ww. sprzętu, otóż po pierwsze Bluetooth w Cyrusie potrafi przerywać nawet przy zasłonięciu telefonu ręką, nawet przy odległości około 4 metrów. Nie wiem czy tylko mój egzemplarz tak ma, ale to taka pierwsza rysa na szkle. Drugi mankament to sytuacja, kiedy w niektórych utworach przy bardzo głośnym słuchaniu słychać strzelanie w jednym z głośników. Zaznaczam ze słyszę to tylko w niektórych „basowych” utworach i tylko przy bardzo głośnym odsłuchu. I tu mam pytanie do Was, czy takie rzeczy się zdarzają i czy to normalne, czy może jest to kwestia do rozwiązania poprzez reklamacje? Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fisher85 napisał:

Witam, po długich wahaniach padło jednak na Dynaudio Emit M20. 

Testowałem u siebie taki zestaw i uważam, że gra to bardzo fajnie. 

 

12 godzin temu, Fisher85 napisał:

 Drugi mankament to sytuacja, kiedy w niektórych utworach przy bardzo głośnym słuchaniu słychać strzelanie w jednym z głośników. 

A możesz wrzucić jakiś filmik na YouTube pokazujący to zjawisko. U mnie na żadnych kolumnach, które miałem u siebie, nie występowało takie zjawisko. Co prawda ja najgłośniej słuchałem na pozycji 11.00, a co u Ciebie znaczy "bardzo głośnie słuchanie"? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Testowałem u siebie taki zestaw i uważam, że gra to bardzo fajnie. 

 

A możesz wrzucić jakiś filmik na YouTube pokazujący to zjawisko. U mnie na żadnych kolumnach, które miałem u siebie, nie występowało takie zjawisko. Co prawda ja najgłośniej słuchałem na pozycji 11.00, a co u Ciebie znaczy "bardzo głośnie słuchanie"? 

W moim przypadku była to już pozycja 13:00, źródło na maksa i początek utworu Speak to me Pink Floyd. Nagranie na YT postaram się zamieścić w niedalekiej przyszłości. Szczerze mówiąc to podwyższalem głośność tylko z ciekawości ponieważ w tej pozycji to już nie przyjemne słuchanie tylko raczej męczenie sąsiadów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...