Skocz do zawartości

Cyrus One vs Cyrus One HD


Cass

Recommended Posts

14 godzin temu, Fisher85 napisał:

Drugi mankament to sytuacja, kiedy w niektórych utworach przy bardzo głośnym słuchaniu słychać strzelanie w jednym z głośników. Zaznaczam ze słyszę to tylko w niektórych „basowych” utworach i tylko przy bardzo głośnym odsłuchu. I tu mam pytanie do Was, czy takie rzeczy się zdarzają i czy to normalne,

 

47 minut temu, Fisher85 napisał:

W moim przypadku była to już pozycja 13:00, źródło na maksa ...

Prawdopodobnie przesterowujesz wzmacniacz a dokładniej końcówki mocy w nim. Występują wtedy bardzo duże zniekształcenia, które mogą powodować charczenie, strzały w głośnikach, szczególnie właśnie przy basowych utworach.

Kolejną sprawą są same pliki, jeśli słuchasz przykładowo z You-Tube  to nieraz tam jakość plików woła o pomstę do nieba.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fisher85 napisał:

Mam tylko dwa zastrzeżenia do ww. sprzętu, otóż po pierwsze Bluetooth w Cyrusie potrafi przerywać nawet przy zasłonięciu telefonu ręką, nawet przy odległości około 4 metrów. Nie wiem czy tylko mój egzemplarz tak ma, ale to taka pierwsza rysa na szkle. Drugi mankament to sytuacja, kiedy w niektórych utworach przy bardzo głośnym słuchaniu słychać strzelanie w jednym z głośników. Zaznaczam ze słyszę to tylko w niektórych „basowych” utworach i tylko przy bardzo głośnym odsłuchu. I tu mam pytanie do Was, czy takie rzeczy się zdarzają i czy to normalne, czy może jest to kwestia do rozwiązania poprzez reklamacje? Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

W moim Cyrusie BT też przerywa z pewnej odległości, ale raczej w okolicy 6 metrów dźwięk zaczyna rwać. Nie jest też tak, że zasłonięcie telefonu ręką powoduje czkawkę.

A co do głośności, to ja doszedłem jedynie do 11 godziny. I żadnych niepokojących dźwięków nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxredaktor napisał:

A co do głośności, to ja doszedłem jedynie do 11 godziny. I żadnych niepokojących dźwięków nie słyszałem.

Falowały membrany 🤪

2 godziny temu, Inferno napisał:

Uważaj na przetworniki wysokotonowe, w takich warunkach łatwo je spalić.

Zdążyło Ci się kiedyś coś takiego? I czy kiedy spala się te przetworniki to górnego pasma w ogóle nie słychać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Jak rozumiem poniżej godziny 12tej wszystko było ok 🙂

I może jeszcze jakieś fotki do działu "wasze zestawy" 

Tak, poniżej 12:00 zestaw hula bez zarzutu i daje mnóstwo frajdy. Trochę mnie uspokoiliście bo myślałem że to nie jest normalne i ze będę musiał reklamować. Na wszelki wypadek będę czujnie słuchał i jeśli sytuacja by się powtórzyła przy niższej głośności, wtedy będę dopiero martwił. Jeśli chodzi o zdjęcia to na razie mam tylko fotki wzmaka z gramofonem. Zdjęcia pełnego zestawu postaram się wrzucić po niedzieli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrusa słuchałem najpierw z Fyne Audio 501, potem z Tannoy Revolution xt6f, potem xt8f, a na końcu właśnie z Classicami 8 (te sprzęty w Na Temat Audio). Parę dni wcześniej, w Planecie Dźwięku, posłuchałem sobie Marantza 7000n i Nada 368 z: Focal Chora 828, Monitor Audio Silver 300 i Dali Opticon 6.

Umawiałem się jeszcze na odsłuchy w Top Hi Fi, ponieważ chciałem posłuchać jeszcze Bowersów 603 i Kefów 750, ale jakoś nie wyszło.

A mój liwing rum ma 20 metrów kw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...