Skocz do zawartości

Dobór kolumn do kina i stereo.


Recommended Posts

Witam ,

Jako , że jestem nowy chciałbym się serdecznie przywitać .

Jestem w trakcie przeprowadzki do nowego lokum,   w którym zaadaptowałem pokój  pod salkę odsłuchową . Jest to  pomieszczenie na poddaszu o wymiarach 5x6m .

Od jakiegoś czasu wymieniam sprzęt grający ,  w tym momencie posiadam :

Amplituner AV – Yamaha RX-A3080

Wzmacniacz stereo Yamaha A-S2000 – stereo i końcówka mocy do kina .

Odtwarzacz CD Yamaha CD-S2000

Tuner Yamaha TS-1000 .

oraz głośniki pod Atmos  Indiana Line Tesi Q .

Buduję kino domowe w systemie 7.1.4 .

I tu zaczynają się schody w doborze  kolumn , które spiszą  się bardzo dobrze i w kinie  i w stereo .

Muzyki jakiej słucham to Rock, POP , trochę klasyki/opery .

Od dźwięku oczekuję muzykalności , nisko schodzącego basu, oraz nie natarczywej góry z dużą ilością detali.

Budżet , którym dysponuję  to ok. 16tys.

W tym momencie moimi typami są :

- zestaw oparty o Pylon Audio Diamond z frontowymi 28 lub 30 

- z rynku wtórnego  Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand/Mozart z Haydnami jako surround. Tu jest  bardzo ciężko znaleźć głośnik centralny .

 

Proszę o sugestie oraz inne propozycje .  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno zachęcam do odsłuchów, gdyż każdy ma inną definicją dobrego brzmienia, system trzeba skonfigurować tak, aby sprawiał Ci przyjemność. Na pewno Pylon Audio Diamond to bardzo dobra opcja i ostatecznie może rzeczywiście okazać się optymalna. Natomiast warto posłuchać jeszcze kilku innych konfiguracji. Warto posłuchać kolumny Kef, najlepsza byłaby seria R, ale w tym przypadku trudno będzie zmieścić się w budżecie. Chyba że zastosujemy model R900 a pozostałe kolumny z najnowszej serii. Bardzo ciekawą opcją może okazać się także zestaw Fyne Audio serii 500, świetne uzupełnienie amplitunera Yamaha. Warto także spojrzeć na Dali Opticon.

To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat podobny obok tylko Ty już elektornike masz i to fajną.

Moim zdaniem jeśli chcesz łączyć i muzykę i kino to:

Fyne F502

Opera Grand Mezza

KEF R7

Monitor audio Silver 500

No musisz posłuchać. To propozycję o różnym dzwieku. Jedne spokojne. Drugie bardziej nasycone, jaśniejsze. Skoro już elektonikę masz i pomieszczenie ważne SWOJE masz to tylko i wyłącznie testy u siebie.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, ze sprzętem kina domowego Yamaha mam bardzo długą historię i z doświadczenia wiem że topowe modele są na tyle łatwe w aplikacji, że wybór kolumn to tylko Twoje preferencje. U mnie (DSP-A1 oraz DSP-AZ1) grały z Eltax, Mission, Dali i za każdym razem było satysfakcjonująco. Obecnie wracam do hobby z niższej pułki bo Yamaha RX-A1067, dodatkowo staruszka ;) i polecam coś co mam i chcę rozbudować: Quadral Chromium Style 6. Polecam chociaż odsłuchać serię może uda się z modelem 8, mnie oczarowała i pogoniła w niepamięć Dali Ikon 7. Świetnie połączenie chociaż Yamaha do zmiany ;)

 

P.S. Model 6 opisałem w innym poście bardziej szczegółowo zachęcam do przeczytania.

Edytowano przez Radi73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...