Skocz do zawartości

Słuchawki BT do 1000 zł z ANC i dobrym mikrofonem


Recommended Posts

Cześć,

Szukam sobie słuchawek. Słuchawek BT z mikrofonem i ANC. W większości recenzji i rankingów które znajduje w sieci jest opisane bardzo dużo o brzmieniu i muzyce jaka płynie z poszczególnych urządzeń, ale bardzo mało o mikrofonach i jakości połączeń głosowych.

A nie ukrywam, szukam raczej sprzętu do telekonferencji i słuchania podcastów, tylko że telekonferencji i słuchania podcastów czasami w bardzo dziwnych i nieco głośnych miejscach, więc chciałbym żeby to był "premium quality office headset" :D.  Jakość muzyki jest mniej ważna - absolutnie nie mam słuchu i - co już testowałem kilkukrotnie - muzyka ze słuchawek za kilka tysięcy złotych brzmi dla mnie równie dobrze jak z jakiegoś Creative za złotych 80. 

Więc aby posumować:

1. Bluetooth, najlepiej żeby wspierał podpięcie dwóch urządzeń naraz

2. Faktycznie działający ANC (dlatego aktywny, bo chce mieć możliwość wyłączenia go w razie czego, bez zdejmowania słuchawek z uszu ;) )

3. Mikrofon z najwyższej półki, najlepiej nie zbierający zbyt wiele z otoczenia, a ładnie zbierający to co mówię.

4. budżet: 500-1000 zł , nówki z fakturką ;)

 

Pozdrawiam i dzięki za rady! :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat był tu.

Jednak ktoś kto prosiło poradę nie do końca chyba zrozumiał o co mi chodziło.

Nie ma takiej technologii która by dawała dobry dźwięk z mikrofonu przy rozmowie tak aby nie był zbierany z otoczenia gdy słuchawki mają go wbudowany w obudowę słuchawki. Podałem tam jako przykład słuchawki Jabra Evolve 65, ze względu na mikrofon umieszczony na wysięgniku. Taka konstrukcja jest konieczna gdy mają służyć do prowadzenia rozmowy, szczególnie gdy znajdujesz się w hałaśliwym środowisku. Pod znakiem zapytania również stawiałbym potrzebę ANC. Ten system nie eliminuje wszystkich dźwięków z otoczenia. Działa głównie w zakresie niskich częstotliwości i sprawdza się głównie w środkach transportu takich jak samochód , pociąg lub samolot. Od rozmawiających obok ludzi raczej nie nas nie odetnie. Tu trzeba liczyć na zamkniętą konstrukcję i jej właściwości tłumienia pasywnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Trochę poczytałem, trochę pooglądałem, trochę posłuchałem w sklepach i póki co mam dwóch mocnych kandydatów, Jabra 85H oraz sony WH-H900N. Oba zdają się mieć całkiem w porządku mikrofony, które ładnie wycinają szumy otoczenia, w obu ANC działa (a nie udaje że działa), więc pewnie zdecyduje się na któreś z nich.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...