Skocz do zawartości

Kino domowe? Salon 43m- 4-5 tys. złotych.


Vatron

Recommended Posts

Witam.

Jako nowy członek forum chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać i prosić o wsparcie merytoryczne dotyczące wybory systemu nagłośnienia w salonie, który będę w tym roku remontował. Ze względu na to, że remont będzie generalny to mogę sobie pozwolić na wcześniejsze rozłożenie przewodów i zaplanowanie ułożenia mebli. Salon to prostokąt o wymiarach ok 7.5x 4.5m. Część wypoczynkowo- odsłuchowa znajdować się na połowie. Druga połowa przeznaczona jako część jadalniana. Zastosowanie- 60% filmy, seriale- 40% muzyka. Tu pytanie kieruję do Was droga społeczności- Czy inwestować w Kino domowe czy mimo wszystko lepiej skupić się na zwykłym stereo? Budżet jak wspomniałem w temacie to około 4-5 tysięcy natomiast nie ukrywam, że im mniej tym lepiej( Będę polował na okazje cenowe np na amazon.de). Wstępnie myślałem o zakupie Onkyo t686 + 2x PolkT50+ Polk T30+ 2x Polk T15 + Sub Magnat 302A. Co myślicie o takim zestawie, co byście ewentualnie zmienili lub zaproponowali? Czy macie również jakieś uwagi dotyczące rozłożenia przewodów lub przyszłościowego przygotowania pod coś innego? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczony budżet pozwoli na zakup niezłego systemu dwukanałowego, natomiast kompletny system kina domowego będzie wiązał się z dosyć dużymi kompromisami. Jeśli jednak będziesz oglądał filmy, moim zdaniem najlepszą opcją będzie na początek zakup amplitunera wielokanałowego oraz dwóch kolumn przednich, w kolejnym etapie dokupisz sobie głośnik centralny, efektowe i subwoofer. Moja propozycja to Onkyo TX-NR686 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl 27, trochę droższymi, ale lepszymi Pylon Audio Sapphire 25 i Heco Aurora 700.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. W większości przypadków przy wycenie pakietu w naszym salonie możesz liczyć na ceny konkurencyjne do amazon, a masz produkty z polskiej dystrybucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie daj się przekonać nikomu. To podstawowy błąd.

Powiem Ci tylko fakty. W tej cenie doistaniesz lepsze stereo. Lepiej będzie grało muzykę. Ale nie odda ci to takiej przyjemności kiedy będziesz oglądał Aquaman, Matrixa czy gwiezdne wojny. To Twoj system!

 

Zastanów się. I daj mi znać. Pomogę dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...