Skocz do zawartości

Naim SuperUniti + REL T9i - jak to spiąć ?


Recommended Posts

Hej,

Szukam obecnie suba do swojego Naima SuperUniti + Focal Aria 926 i brzmieniowo/cenowo podeszły mi dwa produkty REL'a - T7i i T9i.

REL w subwooferach dostarcza od razu zamontowany kabel bez końcówek i podczas odsłuchów okazało się, że nie za bardzo jest je podpiąć pod Naima.

Ostatecznie w salonie podpięli mi go "na chama" owijając kable suba wokół bananów - to brzmiało ale jednak szukałbym bardziej sprawnego i cywilizowanego sposobu.

Macie pomysł jakimi koncówkami/kablami spiąć te suby z tym Naimem - dołączam zdjęcia

Screenshot 2020-02-07 at 13.44.51.png

Screenshot 2020-02-07 at 13.41.53.png

Screenshot 2020-02-07 at 13.41.38.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ceerpee napisał:

Hej,

Szukam obecnie suba do swojego Naima SuperUniti + Focal Aria 926 i brzmieniowo/cenowo podeszły mi dwa produkty REL'a - T7i i T9i.

REL w subwooferach dostarcza od razu zamontowany kabel bez końcówek i podczas odsłuchów okazało się, że nie za bardzo jest je podpiąć pod Naima.

Ostatecznie w salonie podpięli mi go "na chama" owijając kable suba wokół bananów - to brzmiało ale jednak szukałbym bardziej sprawnego i cywilizowanego sposobu.

Macie pomysł jakimi koncówkami/kablami spiąć te suby z tym Naimem - dołączam zdjęcia

Screenshot 2020-02-07 at 13.44.51.png

Screenshot 2020-02-07 at 13.41.53.png

Screenshot 2020-02-07 at 13.41.38.png

A jakbyś dał widełki na kablach suba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem wyjścia z tego Naima sub out nie są stereo ? Wtedy konwencjonalne połączenie wtykami RCA odpada, bo Rel ma tylko wprawdzie 2 ale różne wejścia RCA. Chyba tylko Rel zaleca wejście wysokopoziomowe do podłączenia swoich subwooferów. Sygnał z wyjść RCA będzie zbyt słaby aby go użyć do wejścia wysokopoziomowego w subwooferze. Widełki wydają mi się marnym pomysłem, bo łatwo będą się wysuwały. Gniazda bananowe w tym wzmacniaczu nie mają przecież możliwości przykręcenia, a docisk od wtyku bananowego zawsze może się poluzować. Trochę szkoda że te wtyki bananowe na przewodach są zamontowane na stałe. Można by wtedy założyć na nie wtyki z gniazdami na dodatkowe wtyki. Jeżeli już tak jest to można użyć wtyki tego typu:

HTB1a7xuruuSBuNjy1Xcq6AYjFXae.jpg

Z boku można wsunąć goły przewód, a z tyłu w śrubie dociskowej jest gniazdo na wtyk bananowy i w nim można umieścić kable do kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...