Skocz do zawartości

Zestaw z Canton SP 206 lub miniwieża stereo


Colinovsky

Recommended Posts

Witam, poszukuję budżetowej opcji wzmacniacza do głośników Canton SP 206, najlepiej coś niedużego, żebym mógł używać takiego sprzętu przy komputerze. Co możecie zaproponować? Głośniki aktualnie są poniżej 400 zł za parę na Amazonie, więc chciałbym skompletować budżetowy zestaw. Ewentualnie myślałem też nad zakupem jakiejś mikrowieży od Blaupunkta, ale niestety nie ma nigdzie żadnej opinii, ani możliwości odsłuchu...

Przyszło mi też na myśl coś takiego - czy taka wieża Blaupunkta, która rzekomo ma 100 RMS sumarycznie na dwóch kanałach będzie w stanie zagrać z takimi Cantonami? Wiem, że to pewnie głupie, ale póki jestem biednym studentem nie chcę wydawać zbyt wiele, kiedyś na pewno zrobię upgrade. 😉 Będę wdzięczny za odpowiedzi na temat tych Cantonów i ewentualnych wież Blaupunkta, tj. MS40BT, MS60BT, MS70BT, MS30BT.

Dodatkowe pytanie mi się nasunęło - czy taka mikrowieża będzie lepszym źródłem niż bezpośrednio z komputera dla Sennheiserów HD 555? Posiadam takie słuchaweczki, póki co nie posiadam żadnego lepszego źródła i grają prosto z komputera, kiedyś były podłączane pod amplituner Pioneera i grały zauważalnie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karo dzięki za odpowiedź, widziałem już, że ten jest polecany. Pytanie tylko, czy będzie to lepsze niż jakieś używki w cenach ~200 zł? Co w takiej cenie z używanych można znaleźć?

No i co w ogóle sądzicie o tych mikrowieżach Blaupunkta? Warto w ogóle rozważać coś takiego? Za ~300 zł bywały nówki MS40BT. MS70BT i MS60BT można mieć do 600.

Edytowano przez Colinovsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Colinovsky napisał:

@Tomasz S. dzięki, w takim razie będę polował na promocję na te Cantony i zakupię z tym SMSL Q5 Pro. Swoją drogą, warto kiedyś w przyszłości rozważyć jakiegoś suba do takiego zestawu?

Nie wiem ile kosztuje teraz Q5 pro ale ja bym rozważył jeszcze pewniaka takiego jak Topping MX3 czy Smsl Ad18. Z gorzej dostępnych i droższych masz Topping tp60 I Topping pa3. W mx3 masz wyjście na sub.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

@Colinovsky

Jaki duży pokój? 

Jakiej muzyki słuchasz? 

Pokój to kwestia problematyczna, bo aktualnie mieszkam w akademiku jeszcze przez jakiś czas, ale mają być to głośniki przy komputerze. Słucham właściwie każdego rodzaju muzyki, choć w większości rap i rock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Nie wiem ile kosztuje teraz Q5 pro ale ja bym rozważył jeszcze pewniaka takiego jak Topping MX3 czy Smsl Ad18. Z gorzej dostępnych i droższych masz Topping tp60 I Topping pa3. W mx3 masz wyjście na sub.

Już sam Topping MX3 jest droższy o dobre 20-30 dolarów. Warto dokładać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem w takim przypadku bez sensu wybierać pasywne elementy.

Kup monitory aktywne. W tej cenie dostaniesz znacznie lepsze dźwiękowo produkty! A i pokój akademikowy spokojnie to nagłośni. Sprawdzone. I bez kombinowania.

Co polecisz w takim wypadku z monitorów aktywnych?

Dnia 9.02.2020 o 14:19, Tomasz S. napisał:

Nie umiem odpowiedzieć. Zobacz, czy masz wszystkie dostępne funkcje, wejścia , moc, czy wygląd Ci opowiada, poczytaj recenzje. Z nowszych konstrukcji jest jeszcze smsl sa300. Ma więcej mocy i nowszy bluetooth ale nie ma wejścia optycznego I coaxial. Całkiem fajnie wygląda.

Sam nie jestem pewny, czy potrzebuje wejścia optyczne. Niby mam jakieś SPDIF w płycie głównej, ale nie wiem jak tego użyć, bo to jakieś 4 pinowe wyjście na płycie głównej. Zapewne dopiero przy jakichś zmianach komputera lub zakupie karty dźwiękowej bym myślał o optyku. Bluetooth mógłby być użyteczny w moim wypadku. SA300 jest ciekawy, ale niestety jeszcze drożej... :( Kwestia tego, czy po USB dźwięk będzie lepszy niż po RCA i czy jest porównywalny z optykiem?

Edytowano przez Colinovsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Adam audio, dynaudio czy tannoy Reveal. Zagra to znacznie lepiej niż prosty wzmacniacz i kolumny pasywne. 

Przerabiałem to nie raz. Wiem to produkty mało popularne. Na tym forum mało kto je zna i dlatego nikt nie poleca. Ale przy twoim wykorzystaniu dostaniesz oo prostu lepsze brzmienie. 

Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele? Znalazłem np. Tannoy Reveal 502, cenowo wypadają dobrze, z innych monitorów aktywnych znalazłem też JBL 305P MKII (są w x-komie w pobliżu, lubię ten sklep bo mogę bezproblemowo wziąć coś do testów na dwa tygodnie i zwrócić gdyby coś nie pasowało). Obstawiam, że ceny podane w sklepach to cena za jedną kolumnę, zgadza się?

Swoją drogą jestem też ciekaw co robią ustawienia z tyłu kolumny, takie jak input sensitivity, boundary eq, hf trim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Różnie. W przypadku aktywnych często podają za dwie. Powinno pisać!

Ja miałem do czynienia z Tannoyem i AdamAudio i byłem zadowolony. JBL nie słuchałem aktywnego. Klipsch średnio na jeża.

Jak wygląda sprawa z podłączeniem tego typu monitorów? Każdy z nich osobno jest podpięty do zasilania? Czy w jakiś sposób jeden steruje drugim pod względem głośności, czy pokrętła na obu działają i trzeba ustawić identycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest różnie. Ale najczęściej jeden ma wzmacniacz a do drugiego wychodzi kabel z pierwszej kolumny. Widać to po tyle. Bo jest specjalne wyjście na drugi głośnik. Rzadziej zdarza się aby wzmacniacz był w obu i do obu podłączalo się zasilanie i źródło. Wówczas jest połączenie sieciiwe czy też bt między nimi aby miały ta sama głośność.

Pierwszy wariant jest znacznie częstszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Tu jest różnie. Ale najczęściej jeden ma wzmacniacz a do drugiego wychodzi kabel z pierwszej kolumny. Widać to po tyle. Bo jest specjalne wyjście na drugi głośnik. Rzadziej zdarza się aby wzmacniacz był w obu i do obu podłączalo się zasilanie i źródło. Wówczas jest połączenie sieciiwe czy też bt między nimi aby miały ta sama głośność.

Pierwszy wariant jest znacznie częstszy. 

Niestety w necie nic nie znalazłem, poza tym, że Tannoye Reveal sprzedają na sztuki, więc pewnie każda ma osobne zasilanie. Chyba będę musiał podzwonić po okolicznych salonach audio, być może gdzieś mają jakieś monitory aktywne do ~1000 zł za parę z możliwością odsłuchu. Chętnie bym zobaczył to wszystko na żywo.

37 minut temu, 1Ender napisał:

Długość przewodu ogranicza rozstaw. Widziałem też konstrukcje z gniazdami głośnikowymi. Dużo lepsze rozwiązanie. Można zastosować dowolny przewód głośnikowy o dowolnej długości. 

Mówisz to odnośnie którego zestawu? Trochę się pogubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...