Skocz do zawartości

Kino domowe


wojtek1304

Recommended Posts

Witam, jestem nowy i szukam pomocy  w zakupie sprzętu, dokładnie takiego które zagra dobrze w kinie domowym (lubię efekty dźwiękowe podczas oglądania filmów), ale chciałbym również połączyć w tym sprzęcie wzorowy odsłuch stereo. Mam 54 lata i nie mam czasu biegać po salonach aby bez znajomości wybierać sprzęt z którego nie będę zadowolony, sprzęt nie musi być nowy ma grać najlepiej jak może. Chcę przeznaczyć około 20 tys., pomieszczenie otwarte kanapa od tv to 4m , jestem kinomanem, ale żadną muzyką nie gardzę, chodzi o jakość. Które kolumny czołowe jaki amplituner jaki sub i reszta, w grę również wchodzą głośniki sufitowe? Posiadam kolumny jbl 80 + sub jbl 250w + centr. jbl. Za jakąkolwiek podpowiedź będę wdzięczny. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Bardzo trudno będzie zaproponować jeden ostateczny zestaw, który z całą pewnością będzie najlepszą opcja dla Ciebie. Naprawdę warto byłoby podjechać do nas, poświecić 2-3 godziny i posłuchać kilka konkretnych rozwiązań. W naszym salonie masz ogromny asortyment sprzętu i kolumn, jesteśmy salonem niezależnym, możesz liczyć na wiarygodną i kompetentną pomoc.

Wracajac do konkretów, zaczynajac od elektroniki wybierałbym pomiędzy amplitunerem Marantz SR6014, bliźniaczym Denon AVR-X4500H oraz prostszym, ale zbudowanym szczególnie pod kątem jakości dźwięki NAD T758 v3. Co do kolumn, to zwróciłbym uwagę na pewno na Kef serii Q, koniecznie Pylon Audio Diamond, Dali Opticon, może Polk Audio RTi (szczególnie do elektroniki Denon).

To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej cenie bezproblemowemu znajdziesz system który zagra po prostu bardzo dobrze w kinie i w stereo.

Zacznę od elektroniki. Jeśli musisz mieć jeden klocek to NAD 758V3 albo Yamaha 1080. Ale ja mocno stawiam na amplituner i końcówkę mocy tudzież wzmacniacz. Gdyż żaden amplituner nie zagra w stereo tak jak wzmacniacz. I wówczas Denon X3600 lub Onkyo RZ840 + NAD, Atoll. To kwestia kolumn która końcowka lub integra.

Wówczas zagra to na pozimie topowych x8500 czy 3080 a nawet je przewyzszy.

Co do samego wyboru kolumn tu sytuacja jest bardziej skomplikowana bo uzależniona od twoich preferencji.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

 

- Polk seria RTI to granie mocne, żywe. Kinowe

- Tannoy XT8F granie bardziej audiofilskie, przestrzenne, namacalne. Rewelacyjny wokal. Znakomity glosnik centralny.

- Monitor Audio Silver 500- energia z kopem. Do tego świetny centralny i surroudny.

-KEF Q950 - melodyjności deliakatnośc. a Przy tym moc.

 

Musisz odsłuchać nikt Ci jasno drogi nie wskażę. Nie chcesz jeżdzic nie ma sprawy. My przyjedziemy.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...