Skocz do zawartości

Sluchawki tylko do muzyki Cd,Gramofon.


Recommended Posts

Witam Wszystkich.Może ktoś doradzi jakie sluchawki kupić do 800zl.Wzmacniacz mam ten na którym słucham gramofonu i narazie nie mam zamiaru zmieniac.Słucham wszystkiego oprócz metalu ciężkiego.Będę słuchał tylko w domu.Zależy mi na soczysty basie ale bez przesady i jak najwięcej szczegółów.Proszę o pomoc 😉
Myślałem npWitam Wszystkich.Może ktoś doradzi jakie sluchawki kupić do 800zl.Wzmacniacz mam ten na którym słucham gramofonu i narazie nie mam zamiaru zmieniac.Słucham wszystkiego oprócz metalu ciężkiego.Będę słuchał tylko w domu.Zależy mi na soczysty basie ale bez przesady i jak najwięcej szczegółów ,dobre odwzorowanie ale nie zbyt płaskie.Proszę o pomoc 😉
Myślałem np.O takich Beyery DT880 700zl.O takich Beyery DT880 700zl

Edytowano przez seba piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wybrać słuchawki warto je najpierw posłuchać. Najlepiej podłączone do sprzętu z którym będą używane. Beyery DT880 zapewne warto wypróbować. Dobór wersji o określonej impedancji ma również spory wpływ i to czy będą współpracowały z Twoim wzmacniaczem. Tu sporo zależy od konstrukcji wyjścia słuchawkowego. Jeśli gniazdo jack jest podłączone do jego końcówki mocy ( tej która używa do zasilania głośników ) wysoka impedancja nie będzie przeszkodą. Jeśli to wyjście obsługuje osobny układ, wtedy może być różnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

Aby wybrać słuchawki warto je najpierw posłuchać. Najlepiej podłączone do sprzętu z którym będą używane. Beyery DT880 zapewne warto wypróbować. Dobór wersji o określonej impedancji ma również spory wpływ i to czy będą współpracowały z Twoim wzmacniaczem. Tu sporo zależy od konstrukcji wyjścia słuchawkowego. Jeśli gniazdo jack jest podłączone do jego końcówki mocy ( tej która używa do zasilania głośników ) wysoka impedancja nie będzie przeszkodą. Jeśli to wyjście obsługuje osobny układ, wtedy może być różnie. 

Dziekuje.To znaczy że muszę szukać sprzedawcy który się zna na tym co sprzedaje.Bo wzmacniacza nie zabiorę ze sobą.No chyba że będzie można kupic sluchawki i oddać ,wymienić.

A mam takie pytanie jeszcze.Spotkałem się może z takimi sluchawkami ISK HD9999 widziałem dobre recenzje.Chociaż patrząc na cenę nie wiem czego się spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISK HD9999 to dobre słuchawki w swojej cenie. Do tego są dobrze wyposażone. Warto je podłączać do czegoś co dobrze trzyma w ryzach ich bas. W przeciwnym wypadku będzie on dość rozwlekły. Po za tym łatwo je napędzić.

Hifiman 400i muszą również trafić na odpowiedni wzmacniacz. Nie nalezą do łatwych do napędzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to enigmatycznie napisane. Można przypuszczać że 100 ohms to impedancja wyjściowa. Znaczyło by to że słuchawki są podłączone do do końcówki mocy wzmacniacza przez takie rezystory. Również większa wartość napięcia na wyjściu przy większym obciążeniu wskazywała by na to. Jednak tak niskie napięcia dadzą bardzo małe moce, które dyskwalifikują Hifiman 400i . Jednak z tego wynika że nawet efektywne słuchawki będą grały bardzo cicho. Coś tu nie gra. Niemniej z tego co tu piszą wróży to bardzo słabo. Potrzebny były przynajmniej w miarę dość mocny wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w sieci panują opinie że tyle potrzeba. Jednak faktyczne przetworniki planarne nie są w stanie wytrzymać aż tak dużych mocy. Słuchając 2 wzmacniacze słuchawkowe o identycznej mocy można się przekonać czasem jak bardzo z różną głośnością mogą  grać. Myślę ze czasem wystarczy podawana moc na poziomie 100 mW, ale bezpieczniej szukać czegoś co ma ich kilka razy więcej.

Sporo może zależeć od czułości wejściowej takiego wzmacniacza słuchawkowego. Czasem odnoszę wrażenie że moc maksymalna moze być osiągalna przy dostarczeniu przynajmniej kilku V na wejściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MobyDick napisał:

Pewnie w sieci panują opinie że tyle potrzeba. Jednak faktyczne przetworniki planarne nie są w stanie wytrzymać aż tak dużych mocy. Słuchając 2 wzmacniacze słuchawkowe o identycznej mocy można się przekonać czasem jak bardzo z różną głośnością mogą  grać. Myślę ze czasem wystarczy podawana moc na poziomie 100 mW, ale bezpieczniej szukać czegoś co ma ich kilka razy więcej.

Sporo może zależeć od czułości wejściowej takiego wzmacniacza słuchawkowego. Czasem odnoszę wrażenie że moc maksymalna moze być osiągalna przy dostarczeniu przynajmniej kilku V na wejściu.

 W sieci panują opinie o 6W na te słuchawki :) Przynajmniej na redditowych forach. 

U mnie gra z chińskim cudem na lampie, które według specyfikacji ma 500 mW na 32 omach. Gra poprawnie, ale po podłączeniu do AS 700 gdzie powinno być 1W na wyjściu te same kawałki dostają energii. Pewnie kolejny chiński cud z lampą będzie celowany w 700 - 1500 mW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie to ile jest prawdy w podawanych mocach i potrzebie stosowania wzmacniacza o tak dużej jej wartości. Przetworniki w tych słuchawkach zapewne ulegną spaleniu przy mocy na poziomie kilkudziesięciu miliwatów. Zapewne coś co jest słabowite się tu nie sprawdzi. Myślę że ważniejszy będzie charakter takiego wzmacniacza niż jego sama moc wyjściowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kupione jednak ISK HD9999 .Bałem się że jako laik nie usłyszę różnicy w tych droższych i automatycznie "lepszych".Zresztą z tańszych mogę jeszcze się rozwijać na plus...apetyt może wzrosnie.Narazie podłączyłem pod cd technicsa i nawet mi się podoba granie.Troszke może za dużo góry ale na każdej płycie i gatunku inaczej graly.Pod tel podłączyłem i tez mi sie podoba.Więc za tydzień jak podłącze pod wzmacniacz to mam nadzieję że będzie tylko lepiej,A jak nie to wina będzie Wasza 😉😉😉 Dziekuje za pomoc w wyborze.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...