Skocz do zawartości

Zakup końcówki mocy ( sens )


Szym87

Recommended Posts

Witajcie

Jak co pewnie niektórzy kojarzą szukałem wzmacniacza do kolumn Klipsch P-28F, wybór padł na Marantz PM 7003. Był to strzał w dziesiątkę. Muzyka której słucham brzmi wręcz cudownie, nie jestem jakimś melomanem. Jednak do rzeczy. Jeśli słucham muzyki z plików FLAC głośność jest na super poziomie, gorzej jeśli puszczę coś z YouTube ( czego słucham w 95% ). Tam nawet przy pokrętle na godzinie 12 czuję pewien niedosyt względem głośności ( wiem, że jakości marnej ), ale może dało by coś poprawić. Pozwoliłem sobie trochę poczytać :) i stwierdziłem, że najlepszą ( i najtańszą ) będzie opcja dokupienia "monobloków mocy" ( nie wiem czy dokładnie tak to się nazywa ). Znalazłem na allegro takie coś 

https://allegro.pl/oferta/dwa-monobloki-koncowka-mocy-marantz-ma500-2-sztuki-8888669570

Tylko tak naprawdę nie wiem, czy to coś da w przypadku którego potrzebuję 

 

Nie chcę pod żadnym pozorem zmieniać dźwięku ani tym bardziej na siłę go poprawiać 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz połączony telewizor z tym wzmacniaczem? Nie znam tego modelu ale z tego co widzę na zdjęciach to wzmacniacz ten nie posiada wejść cyfrowych. Może zamiast inwestować w te monobloki lepiej zrobisz kupując przyzwoity DAC plus streamer do Tidala bądź spotify a jakoś dźwięku na pewno się poprawi względem tego oferowanego przez jutubę. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj

dziękuję za odpowiedź

Tv mam podłączony przez DAC FiiO D03K Taishan. Jak mówiłem podczas odtwarzania muzyki w formacie FLAC poprzez DLNA nie mam do czego się doczepić, a idzie po tym samym sygnale. Jedynie przez YouTube, a lubię widzieć teledysk jak slucham czegoś. 

 

Podrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Był już na tym forum podobny temat, w którym autor skarżył się na niższą głośność audycji odtwarzanych z telewizora. Z tego co pamiętam to nic z tym się nie da zrobić. Moim zdaniem dokupowanie monobloków niewiele tutaj zmieni. You tube to jednak nie FLAC. 

Da się - trzeba kupić DAC który na wyjściu ma wyższy poziom niż standardowe 2V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

Da się - trzeba kupić DAC który na wyjściu ma wyższy poziom niż standardowe 2V

Jeśli zdarza mi się słuchać muzyki z you tube czy też oglądać jakieś programy to u mnie audio idzie przez amp AV. Szczerze powiedziawszy nigdy nie odczułem jakiejś znaczącej różnicy w głośności między plikami z serwera czy Tidala, które odtwarzam przez bluesound a tymi z you tube idącymi przez amplituner. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Muzyka zawsze leci u mnie jednym źródłem, tv -> wzmacniacz -> głośniki

Telewizor służy jako źródło sygnału zarówno dla youtube, spotify i serwer DLNA. I we wszystkich przypadkach ( oprócz YT ) głośność jest na naprawdę przyzwoitym poziomie, tylko przy Youtube występuje ta przypadłość. Może to być związanie z tym że muzyka tam jest gorszej jakości ?

 

PS. Zamówilem Chormecast audio które podłączę bezpośrednio ze wzmacniaczem i zobaczę czy będzie jakaś poprawa

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 21:24, Szym87 napisał:

puszczę coś z YouTube ( czego słucham w 95%

Twoim problemem jest dramatycznie słabe źródło. YouTube niestety nie da Ci dobrej jakości i żaden lepszy wzmacniacz czy końcówka mocy tego nie zmieni. Ostatecznie możesz próbować walczyć z przetwornikiem DAC ale na zasadzie wypożyczenia, bo efekt będzie niepewny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...