Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 1000zł


Morfojs

Recommended Posts

Witam. 

Chciałbym się was doradzić jakie nowe kolumny byście polecili do kwoty 1000zł

Amplituner jaki mam to Onkyo TX-8220 

Pomieszczenie ok 20m2 muzyka głównie rap trochę funk i pop

Kolumny jakie mnie zainteresowały to:

MAGNAT SUPREME 802

TAGA HARMONY TAV-506F v.2

Polk T50

STX F-200n

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? 

W tym budżecie najlepiej zapytać kolegi @Pumpurek . Nie znam tego amplitunera, nie miałem okazji słuchać. A amplitunery to nie moja bajka.

Kolumny możesz wypożyczyć od kolegi i posłuchać w domu. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kolumny-glosnikowe-stereo-302997?order=pd&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-3-0205&price_to=1200

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć,

odświeżę trochę temat, bo szukam kolumn do pomieszczenia rekreacyjnego w piwnicy. Pomieszczenie ma wymiary 4,75 x 8,5 metra i jest półotwarte, czyli dość spory kawał przestrzeni (40 m2) do nagłośnienia. Sufit za to jest na wysokości ok. 2.2 m, więc niżej niż w typowym pomieszczeniu mieszkalnym, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Kolumny byłyby rozmieszczone w rogach tej krótszej ściany. Na środku w odległości ok. 2 metrów od ściany z kolumnami jest stół bilardowy, pod ścianą dwie kanapy, w innych miejscach trochę krzeseł i innego badziewia, które dość dobrze rozpraszają dźwięk, więc akustyka nie jest najgorsza.

Chodzi mi o stereo, w którym najczęściej będzie szła muzyka klubowa lub jakieś popularne kawałki ze Spotify/Tidala, które będą stanowiły tło i pozwolą na normalną rozmowę przy piwku/drinku. Od czasu do czasu chciałbym również móc zorganizować jakąś imprezę taneczną. Źródłem dźwięku będzie komputer. Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to mam tutaj kilka możliwości.

W salonie mam obecnie zestaw NAD356 + Heco Aurora 1000 + Bluesound Node 2i. Jestem z niego baaaaaardzo zadowolony. Wcześniej Aurory napędzał amplituner Onkyo TX-8250, który planowałem sprzedać, ale na razie jeszcze się wstrzymuję, bo może go wykorzystam właśnie w piwnicy. Dodatkowo ostatnio trochę spontanicznie nabyłem Loxjie A20, które w sumie byłoby idealne, bo ma DACa i bez problemu podłączyłbym je do komputera. Ale czy podoła kolumnom, które mają do napędzenia ok. 40 m2...? Faktem jest jednak, że mam 3 sztuki klocków, które mogę podpiąć pod różne kolumny i je trochę potestować. Na pewno NAD zostaje w salonie, ale gdyby była potrzeba zniesienia go do piwnicy od czasu do czasu na imprezę, to też nie byłoby z tym większego problemu.

Chciałem na kolumny wydać ok. 1000 zł. Oczywiście biorę pod uwagę tylko sprzęt używany. Nie musi to być bardzo ładnie wyglądająca kolumna. Ważne, żeby dobrze grała.

Moje wstępne typy:

- serce podpowiadało mi Heco, w szczególności Music Style / Aurora, ale w tej cenie dostanę tylko monitory Aurora 300, pytanie czy nagłośnią taki metraż?

- powyżej padły propozycje Tannoy M4, Dali 450, Mission M34i i Klipsch F2 - czy Waszym zdaniem dadzą radę w ww. warunkach? Trochę też ciężko o nie na rynku wtórnym. Ogłoszenia się pojawiają, ale sprzedający zwykle są niechętni do wysyłki kurierem, bo to wielkie kloce...

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender @S4Home Bardzo Wam dziękuję za pomoc! Skłaniam się do Klipsch F2 albo F3. Chociaż Phonar Laser 250 też wydają się całkiem fajną propozycją, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna. Minusem jest ubity mocno narożnik, ale poprosiłem sprzedającego o bardziej szczegółowe zdjęcia.

Będę zatem polował. :) Jak tylko uda mi się złożyć całość, na pewno podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C-u-b-e. Phonary to bardzo dobra propozycja do muzyki klubowej. Mają mocno dociążony dół. Lubią prąd. Im mocniejszy piec, tym lepiej zagrają. Kolumny są 4 omowe. Musisz zwracać uwagę przy doborze wzmacniacza.

Najlepiej połączyć z mocną końcówką lub wzmacniaczem wydajnym prądowo. Moc na papierze często nie ma przełożenia. Mógłbyś spróbować połączyć ze wzmacniaczem z segmentu profesjonalnego, czyli wzmacniacz estradowy. Były jakieś dobrze grające wzmacniacze wydajne prądowo, ale teraz nie pamiętam modelu. Musiałbym poszukać. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD356 jest chyba dość wydajnym wzmacniaczem, więc powinien dać radę wymagającym kolumnom.

Ale jednak będę szedł w kierunku Klipsch F3. Mają dobre opinie na naszym forum (i nie tylko) i w wydaje się, że powinny też jako tako zagrać ze wzmacniaczem klasy D. To dla mnie istotne, bo na co dzień miałyby być podłączone do Loxije, a razie potrzeby zmieniam na NADa i mam moc na imprezę taneczną. Też istotnym czynnikiem jest możliwość łatwiejszego odsprzedania. Teraz pozostaje czekać, aż ktoś w okolicy Krakowa będzie miał do sprzedania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rynek wtórny, to obecnie ciężko o F2. Pewnie przez dobry stosunek ceny do jakości i większą uniwersalność w typowych pomieszczeniach ok. 20-25 m2.

W F3 jest z kolei spory wybór, ale problem jest z transportem. Większość sprzedających unika wysyłki, bo to właściwie ładunek paletowy i wózek widłowy potrzebny. ;) No i cena bardziej 1500+. Mnie udało się zawrzeć wczoraj kontrakt terminowy na zakup F3 - sprzedawca pod koniec maja będzie w Krakowie i przy okazji mi je podrzuci. Moje wrażenia z odsłuchu zatem dopiero w czerwcu.

Edytowano przez C-u-b-e
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...