Skocz do zawartości

stereo Yamaha, problem z głośnikami..proszę o poradę


meister

Recommended Posts

witam wszystkich!

z racji, że to mój pierwszy post i małe doświadczenie, wybaczcie nie-audiofilskie zwroty.. icon_redface.gif
Mam problem z doborem głośników. Zamówiłem już amplituner Yamahy - RX 797, do tego planuje dołożyć DVD S 661.. I teraz czas na głośniki. Do tej pory miałem PianoCrafta E410, ale tego oddaję i pragnę zrobić krok dalej. Mam mały pokój (od 20 do 25 mkw) o słabej akustyce. {Zestaw kompletuję patrząc w przód i myśląc o niedalekiej przyszłości (bo możecie zapytać dlaczego zmieniam PC E410, który zły nie był..).}
dobra, a teraz do rzeczy.. Myślę raczej o głośnikach dynamicznych, o pełnym pasie przenoszenia (zależy mi na niskich jak i na wysokich dźwiękach) i zachowujących "konkretność" (puzon to puzon, trąbką to trąbka itd.). (Słucham starszego POPu, soft rocku, rocku, jazzu, reggae..)
Do tej pory myślałem nad JBL ES30 i NS 333, ale w obu przypadkach czegoś mi brakuje (obu słuchałem, dźwięk bardziej zadowalający z NS, ale słabiej sobie radzi z niskimi tonami, JBL chyba zbyt niedokładny?-nie wiem jak to nazwać. To jest tylko moje zdanie, bo oczywiście znalazłem pozytywne opinie o jednym jak i o drugim.)
Znacie jakieś głośniki o parametrach Heco Victa 700, wyglądające jak zwykłe monitorki?
Co powiecie o KEF IQ3?
W grę wchodzą raczej tylko głośniki na standy (wygląd mniej więcej jak w w/w JBL czy NS), BR z przodu (choć niekoniecznie).
Dobrze by było, gdyby przez jakiś czas dawały sobie radę bez subwoofera..
Kapitał: +/- 1000zł.

Bardzo zależy mi na Waszych opiniach (recenzjach).
Będę głęboce wdzięczny za pomoc..
podrowionka
<mateusz> icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...