Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do kolumn Monitor Audio Monitor 100


K4MiL

Recommended Posts

Witam,

Chcę zakupić mój pierwszy zestaw stereo. Będzie on służył do słuchania muzyki poprzez tv, smartfon przez bluetooth oraz sporadycznie do ogladania filmów w TV. Muzyka to głównie pop, rock. Pokój 22m2.

Jako kolumny do gustu przypadły mi kolumny podstawkowe audio monitor 100. Czytałem oraz słyszałem dużo dobrych opinii na ich temat. Mieszczę się w budżecie na kolumny.

Nie mam natomiast pojęcia jaki amplituner dobrać do nich..

Musi być funkcjonalny, tj posiadać bluetooth, radio (antena lub internet ) wejście optyczne aby podłączyć tv, przydałoby się również kilka HDMI np na konsolę lub inny sprzęt, który kiedyś może się pojawić. Na amplituner chciałbym przeznaczyć 1500 max 2000zl. Może być używany. 

Początkowo stawiałem na

Pioneer sx10ae

Cambridge audio one

Cambridge axr85

Może coś Yamahy

Chciałbym uzyskać kompromis pomiędzy funkcjonalnością a jakością dźwięku. Myślę, że powyższe zupełnie wystarcza do niedużego salonu.

Nie wiem jaki sprzęt może dobrze komponować ze wspomnianymi kolumnami.

Proszę o inne sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli poszukujesz uniwersalne i bardzo funkcjonalne urządzenie, wybierałbym pomiędzy YamahacR-N402D, a Onkyo TX-8250. Obydwa amplitunery mają pełną funkcjonalność sieciową, wejścia cyfrowe. Dźwiękowo Onkyo jest trochę spokojniejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny, przy zakupie w zestawie możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

jeśli poszukujesz uniwersalne i bardzo funkcjonalne urządzenie, wybierałbym pomiędzy YamahacR-N402D, a Onkyo TX-8250. Obydwa amplitunery mają pełną funkcjonalność sieciową, wejścia cyfrowe. Dźwiękowo Onkyo jest trochę spokojniejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny, przy zakupie w zestawie możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo ciekawe propozycje pasujące do moich potrzeb.

Jedna rzecz, Yamaha nie posiada chyba wyjścia na subwoofer aktywny, być może kiedyś dokupie, zależy jak sprawdza się kolumny.

Amplitunery w podobnej półce cenowej, który wg Was gra lepiej? 

I jeszcze kwestia kolumn, czy MA 100 nie okażą się za słabe? Wolałbym podstawkowe z uwagi na układ mebli i tv w salonie lub wąskie podłogowe (szerokość do 19cm). Może jakaś inna propozycja kolumn w podobnym przedziale cenowym? 

Przepraszam, że odbiegam od głównego tematu AM 100 ale szukam na bieżąco i pomyślałem o zestawie Onkyo 8250 + jednak kolumny podłogowe Taga Harmony AV-506F. Co o tym sądzicie?

Edytowano przez K4MiL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy 402 nie bierz absolutnie. Najniższy model jakim należy się keirowac to 602.

A moim zdaniem do tych kolumn spasuje Ci wspomniany przez Ciebie Cambridge. Zagra z nich zdecydowanie najlepiej.

A jeżeli kolumny podłogowe to Heco Victa albo Polk T50. Taga 506 to słabe kolumny. 606 V3 gra wyraźnie wyraźnie lepiej.

Zapraszam po wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, K4MiL napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo ciekawe propozycje pasujące do moich potrzeb.

Jedna rzecz, Yamaha nie posiada chyba wyjścia na subwoofer aktywny, być może kiedyś dokupie, zależy jak sprawdza się kolumny.

Amplitunery w podobnej półce cenowej, który wg Was gra lepiej? 

I jeszcze kwestia kolumn, czy MA 100 nie okażą się za słabe? Wolałbym podstawkowe z uwagi na układ mebli i tv w salonie lub wąskie podłogowe (szerokość do 19cm). Może jakaś inna propozycja kolumn w podobnym przedziale cenowym? 

Przepraszam, że odbiegam od głównego tematu AM 100 ale szukam na bieżąco i pomyślałem o zestawie Onkyo 8250 + jednak kolumny podłogowe Taga Harmony AV-506F. Co o tym sądzicie?

Dopiero R-N602 ma wyjście na subwoofer, jest przy tym także dźwiękowo lepsza. Podłogówki Taga, tak model 506 jak i 606 to raczej kolumny do kina domowego. Jeśli jednak masz możliwość postawienia kolumn podłogowych, znacznie lepszą opcją będzie np. Pylon Audio Pearl 25 lub Monitor Audio Monitor 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Jeśli chodzi o amplituner, zastanawiam się nad używanymi:

- YAMAHA MUSICCAST R-N602

- HARMAN KARDON BDS280 BD (bije wszystkie pod względem funkcji jednak mało jest o nim recenzji, nie wiem jak zagra z monitorami 100, jest używany w miarę dobrej cenie )

- Cambridge axr 100 

Który z nich wg Was będzie lepszy do muzyki plus sporadycznie filmy?

Co do kolumn to jednak myślę nad podstawkowymi, bardziej mi będą pasować do salonu, muszą też być białe (wymóg żony 🙂)

Zostaje więc przy monitor audio monitor 100, ewentualnie używane dali zensor 1? Co o tym sądzicie?

Na kolumny planuje przeznaczyć około 1000zl, mogą być używane. Jeśli będzie warto trochę dołożyć to dołożę.

 

Pytanie do rms.pl 

Jak podłączyć axr85 do tv sieciowo? Brałem go pod uwagę ale on nie ma nawet wejść optycznych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 1Ender napisał:

2000 na kolumny 1000 na wzmacniacz, albo pół na pół. Wśród używanych. 

Pozdrawiam 

1000zl na amplituner stereo to chyba mało nawet używany, zależy mi na funkcjach jak opisałem wyżej. Chyba że macie jakieś propozycje?

2000zl na kolumny to przekracza budżet, zakładałem że podstawkowe kupię za 1000, max 1300zl jeśli na prawdę będzie warto dołożyć.

Amplituner chciałbym zostawić na przyszłość, ewentualnie kiedyś wymienić kolumny na podłogowe np za kilka lat podczas nowej aranżacji w salonie. Teraz podstawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tego harmana to ty będziesz bił. Zobaczysz. Tyle to warte 😛

brzmieniowo znacznie wygrywa Cambridge 100. 

Jednak odpuszczę harmana po Waszych opiniach. Trochę czytałem o amplitunerach stereo używanych i nowych. Niestety używanych jest mało na rynku wtórnym. Na tę chwile zdecydowany jestem na Cambridge audio one. Używany można kupić od 1000zl. Niestety axr 100 jest za drogi a nie znalazłem używanego.

Jak uważacie czy Cambridge audio one to dobry wybór?

No i teraz zakładając że go kupie z czym go sparować, ciągle chodzą mi po głowie podstawki:

1. Monitor audio 100 ( jak w temacie)

2. Monitor audio bronze 2 (chyba lider ze względu na bass reflex z przodu, kolumny będę chciał postawić pod ścianą około 5cm)

3. Klipsch r 51 m

4. Dali zensor 1 

5. Magnat Quantum 723 

Wiem, że każdy ma inne zdanie na ich temat ale jak sądzicie, które zagrają lepiej w muzyce pop, lekki rock oraz do filmów. Czytałem, również że powyższe słabo sobie radzą z basem, czy to prawda? Czasem lubię włączyć głośniej muzykę i doznać trochę basu, niezbyt miękkiego dudniącego ale raczej czystego twardego. Które z powyższych najbardziej to zapewnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...