Skocz do zawartości

Amplituner do kina (kolumny magnat monitor supreme 2002/202/252/302a)


lukaszoo

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za pomoc. S4Home niestety amplituner został wysłany zanim odp i nie miałem już wyjścia. Ale jak na razie jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o kino, w stereo też radzi sobie nawet fajnie z tymi magnatami, ale nie ma totalnie basu więc i tak zostaje w stereo nie zastąpiony wzmacniacz. PRE OUT jest więc jakoś to podłącze. Dziś ma dojechać jeszcze magnat 302a więc jak dla mnie człowieka który ma pierwsze kino domowe jest naprawdę OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie ma basu? A robiłeś coś w ustawieniach?

Aktualnie mam zestaw 5.0 dziś dojdzie wspomniany wyżej magnat 302a.

Ale tak ani w kinie ani w stereo nie ma basu glosniki niskotonowe nawet przy bardzo dużej głośności w stereo ledwo się ruszają,  (co w porównaniu przy wzmacniaczu kenwooda trzeba odcinac bas bo jest go za dużo tu jest kiszka). W ustawieniach to standardowo ustawiłem go za pomocą mikrofonu, subwoofer dałem na off, fronty na large i podciąglem na +3db (było na -4db) aby trochę tego basu doszło ale tak jak mówię nawet na +3db bas jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

To coś jest nie tak z ustawieniami albo podłączeniem. Basu powinien byc ogrom a membrany powinni mieć duże wychylenie 

Pozdrawiam

Co polecasz zmienić w ustawieniach? Bo z tego co widzę nie ma w nim korektora dźwięku aby podciągnąć niskie tony. Choć czytałem na forum że model denona avr 19.. coś posiada taki korektor ale w 3312 znaleźć go nie umiem lub go nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 08:04, S4Home napisał:

Wyzeruj go do ustawień fabrycznych i jeszcze raz zrób kalibrację.

Poźniej wklej ze zdjęciami jak Ci to poustawiał.

Ok, a więc wygląda to tak, subwoofer jak stal na linii frontów ustawiało go na -1 ale był totalny brak basu. A więc pochodziłem trochę po salonie i trafił do roga pokoju (wnęki) i ustawia go na -10 ale po podciągnięciu na +11 jest kolosalna różnica (bas jest poprostu wszedzie i bardzo mocny aż drży cała sofa) jak subwoofer stał koło kolumn nawet na +12 nic się nie działo.

 

IMG_20200313_225416.jpg

IMG_20200313_225451.jpg

IMG_20200313_225501.jpg

IMG_20200313_225525.jpg

IMG_20200313_225645.jpg

A tu po moich zmianach jakie wprowadzam po kalibracji 

Crossover frequency zmieniany od 250 do 80 hz i nie robi to wielkich zmian dźwiękowych.

IMG_20200313_231346.jpg

IMG_20200313_231550.jpg

IMG_20200314_012218.jpg

IMG_20200314_012325.jpg

IMG_20200314_012414.jpg

IMG_20200314_012435.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Włącz Audyssey Dynamic EQ.

Mega to dziwnie wygląda. Mnie by ten basssss już chyba zabił.

Ok dzięki, powracając do basu to nawet moja druga połowa potwierdziła że stawiając subwoofer w tej wnece jest kolosalna różnica na + i naprawdę mogę powiedzieć że na dzień dzisiejszy subwoofer na połowie mocy jest wystarczajacy na 33m2 choć czytam że polecasz na takie metry 2 z magnat 302a więc z biegiem czasu pewnie dokupie jeszcze jednego suba, tylko muszę się dowiedzieć czy pod jedno wyjscie w denonie można podpiąć 2 subwoofery.

Powiedzcie mi jeszcze czy na surround wystarczy magnat monitor supreme 102 ? Czy lepiej dać 202 ? Choć widzę że niektórzy dają magnaty 202 jako główne kolumny w stereo więc czy nie będzie przesadą danie 202 na surround (kino 5.1) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...