Skocz do zawartości
misiek x

Wpływ kabla zasilającego, sieciówki na dźwięk. Pytanie "jaki kabel" a nie "czy jest różnica"...

Recommended Posts

Witam.

Wiem że temat drażliwy ale....takie pytanie. Czy kabel zasilający podpięty do listwy ma równie duży (mały ) wpływ na dźwięk jak ten sam kabel podpięty bezpośrednio do cd czy wzmacniacza ?  O ile podpięcie zasilającego do cd czy wzmacniacza daje (dla niektórych ) odczuwalne efekty to czy podpięcie takiego (dobrego) kabla do (dobrej) listwy da też odczuwalne efekty. Pod listwę dopiero cd i wzmacniacz ….też dobrymi zasilającymi. 

Możemy też zapytać inaczej. Co lepiej ,posiadając jeden bardzo dobry zasilający. Podpiąć go bezpośrednio z CDka (lub wzmacniacza) do listwy a listwę zwykłym do ściany czy odwrotnie ?

Ja mam listwe tomanka i trzy kable. Najdrozszy to neotech 3002 hybrydowy, yarbo 1100 i podstawowy furutech ag 314.

najbardziej „spektakularny” wplyw zauwazylem jednak w kablu zasilajacym listwe wlasnie. Wrazenie jakby ten narzucal maniere na wszystko co z listwy wychodzi. Neotech rozjasnial gore i obcinal dol. Yarbo 1100 cos jakby wzmacnial i troche uszczegolawial calosc. Furutech w sumie za duzo nie zmienial. Ostatecznie yarbo dostal wtyki rodowane i zasila listwe, neotech zlote viborgi i zasila preamp/streamer a koncowke mocy zasila furutech na podrobach oiyade. 

Tak to u mnie wyglada a nie wierzylem w kable hehehe. Skoro slysze to tak jest i nie bede sie z nikim klocil ani przekonywal. Wplyw jest i koniec.

Yarbo pewnie ńie jest jakims tam super najlepszym kablem ale ja juz nie chce wydawac wiecej. bas schodzi nizej niz na zwyklym pecetowym kablu i chyba wlasnie neotech zasilajacy „zrodlo” uszczegolawia gore i srednice. 

Generalnie temat dla mnie jest zakrecony. Ale nie neguje wplywu. Tu trzeba samemu sprawdzic. I wpinac w rozne miejsca jak pokazuje moj przypadek.

Skoro już uznajemy, że słyszymy jak kable zasilające "grają"... to mogę zaryzykować twierdzenie, że lepiej dać dobry zasilający z listwy do CD :)

PS. Jako użytkownik listwy Acoustic Revive piszę to na poważnie... choć sam dałem dobry kabel do listwy i z listwy :)

A_ndy , masz też Sansui.Czy zewnętrzne trafo podłączone masz dobrym zasilającym prosto do ściany czy do listwy i dopiero ściana ?

Dla informacji wszystkich którzy tu trafili a nie słyszą (lub nie chcą słyszeć) różnic w kablach: to nie jest temat by robić sobie żarty, więc "dowcipne inaczej" wypowiedzi oraz OT mogą polecieć w niebyt ...).

Misiek x założył bieżący wątek po to, by wymieniały się w nim doświadczeniem osoby które temat traktują poważnie i mają coś konstruktywnego do powiedzenia (napisania).

Pozdrawiam
PS. Odpowiedzi typu "kabel zasilający nie ma wpływu na dźwięk" też można sobie darować...

Napisano (edytowany)
33 minuty temu, RoRo napisał:

Dla informacji wszystkich którzy tu trafili a nie słyszą (lub nie chcą słyszeć) różnic w kablach: to nie jest temat by robić sobie żarty, więc "dowcipne inaczej" wypowiedzi oraz OT mogą polecieć w niebyt ...).

Misiek x założył bieżący wątek po to, by wymieniały się w nim doświadczeniem osoby które temat traktują poważnie i mają coś konstruktywnego do powiedzenia (napisania).

Pozdrawiam
PS. Odpowiedzi typu "kabel zasilający nie ma wpływu na dźwięk" też można sobie darować.

Co to znaczy "dowcipne inaczej" jesli mozna wiedzieć? I dlaczego takie zdanie w PS? I to z klawiatury samego @RoRo....

Mógłbyś rozwinąć...

???

A jesli ktoś ma coś konstruktywnego do powiedzenia ale jest to sprzeczne z informacja na czerwono?

Pozdrawiam.

Edytowano przez Chyba Miro 84

2 godziny temu, A_ndy napisał:

Skoro już uznajemy, że słyszymy jak kable zasilające "grają"... to mogę zaryzykować twierdzenie, że lepiej dać dobry zasilający z listwy do CD :)

Tez tak slyszalem. Dlatego drozszy z kabli (neotech 3002) poszedl na zrodlo czyli streamer/preamp. Dziwne ze ten sam kabel wpiety jako zasilanie listwy byl jakby ... skuteczniejszy, ale za bardzo obcinal dol dlatego teraz jest pod streamerem. I wydaje mi sie ze tu nie slysze jego dzialania w takim stopniu jak poprzednio. Slysze ze gora i srednica jest inna lepsza ale jednak przede wszystkim slysze wyraznie nisko schodzacy bas. Czyli jednak ten Yarbo ktory jest zasilajacym listwe ma wieksze przebicie w przekazie. To tak u mnie wyglada.

29 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co to znaczy "dowcipne inaczej" jesli mozna wiedzieć? I dlaczego takie zdanie w PS? I to z klawiatury samego @RoRo....

Mógłbyś rozwinąć...

???

A jesli ktoś ma coś konstruktywnego do powiedzenia ale jest to sprzeczne z informacja na czerwono?

"Dowcipne inaczej" - to np. niektóre wypowiedzi z już istniejącego wątku
https://forum.audio.com.pl/topic/72405-znaczenie-kabla-zasilaj%C4%85cego-wzmacniacz/page/2/
o czym zapewne dobrze wiesz...

Pozdrawiam
PS. A poza tym nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika, bo jest to niepotrzebne...
... i nie rób sobie żartów

Napisano (edytowany)
10 minut temu, RoRo napisał:

"Dowcipne inaczej" - to np. niektóre wypowiedzi z już istniejącego wątku
https://forum.audio.com.pl/topic/72405-znaczenie-kabla-zasilającego-wzmacniacz/page/2/
o czym zapewne dobrze wiesz...

Niektóre wypowiedzi to wciąż zbyt ogolnie troche. Czy mógłbyś np. Zacytować coś z tamtego watku by uzmysłowić co dokladnie masz na mysli pisząc... zapewne dobrze wiesz. Bo tak sie jakoś dziwnie składa że nie wiem.

Pozdr.

Napisano (edytowany)
9 minut temu, 1Ender napisał:

I pomyśleć że chciałem zapytać madrzejszych odemnie na temat jak poprawnie przeprowadzić test kabla zasilajacego. Później wynikały Fakty niesprzyjajace na niekorzyść słyszacych kable i zostałem Głowno dowodzącym jakiejś wymyslonej przez niektorych krucjaty, by wkoncu założyć inny wątek niby inny bo tak naprawde o tym samym ale z zastrzeżeniem że osoby majace odmienne zdanie powinny uwazac na to co piszą. Tak to rozumiem. Smutne to.... ale co tam. Nie będę się wkrecal po prostu :)

Pozdrawiam.

misiek x - trafo mam do ściany, jak kupię okazyjnie japońską wersję listwy AR, to ją podłączę do trafa i do niej B/C 2105 t

Mikelas76  - podstawowe wskazówki np. to że lepszy kabel zasilający do źródła itp. są pomocne ale najważniejsze wypróbować samemu. 

PS. Jak się trochę zastanowić, to dźwięk w audio powstaje dzięki... elektryczności ;) 

Gość
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, RoRo napisał:

Pozdrawiam
PS. Odpowiedzi typu "kabel zasilający nie ma wpływu na dźwięk" też można sobie darować...

A które to są te konstruktywne wypowiedzi?

Szanowny Pan moderator może wskaże mi takie...bo jakoś nie zauważyłem...

Edytowano przez Gość

Gość
8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

To nie jest wtedy konstruktywne...

Musisz przytakiwać...

Demolka,dokładnie tak.

Dla jasności, spytałem tych którzy słyszą o wpływ i różnice między podpięciem do wzmacniacza ,cdka i bezpośrednio do ściany kabli zasilających. Kilku kolegów odpisał konkretnie ale kilku już szuka jak wzbudzić ferment.Przecież kto nie słyszy i tak mi nie pomoże,ja słyszę i chcę poczytać co sądzą inni słyszący.Niesłyszący mogą założyć nowy temat - np. Podpięcie kabli zasilających,kto nie słyszy proszę pisać.Przecież to nie takie trudne.

Pozdrawiam

Demolka-przepraszam Cię bardzo.Piszę z telefonu a literki małe.Jeszcze raz sorry

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Dla jasności, spytałem tych którzy słyszą o wpływ i różnice między podpięciem do wzmacniacza ,cdka i bezpośrednio do ściany kabli zasilających. 

W takim razie polecam listwe w gwiazdę. Podobno "po równo" dzieli prądem.

Pozdrawiam