Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 + Onkyo TX-8270. Zmieniać ampli ?


andrev80

Recommended Posts

Cześć po długiej przerwie :)

Od jakiegoś czasu użytkuje tytułowy zestaw ale nie jestem do końca zadowolony z wrażeń odsłuchowych a jeszcze bardziej wwbudowanych funkcji sieciowych na Onkyo (Spotify i Tidal się wiesza, aplikacja na android chodzi jak ślimak... ampli często się rozłącza...) dlatego myślę nad zamianą amplitunera bo kolumny zostaną na 100% Dali Zensor 7. Nad czym myślę w budżecie ok 3000 zł :

  1. Audiolab 6000A
  2. Cambridge Audio CXA60
  3. Yamaha R-N803D 

Kolejność jest nieprzypadkowa ale może niewłaściwa. Oczywiście wiem, trzeba wypożyczyć, zabrać na odsłuchy w domu ale moje pytanie jest następujące: Czy warto ? Czy mogę się spodziewać się raczej kosmetycznych zmian wrażeń odsłuchowych czy będzie duuuuużo lepiej ? Funkcje sieciowe nie są konieczne bo mam Chromecast w TV ale min. to Toslink do podłączenia dźwięku z TV. Nie musi to być ampli nawet a wystarczy wzmacniacz. Poradźcie proszę czy warto testować powyższe modele lub może coś innego warto rozważyć w moim budżecie. A może bez sensu bo zmiana będzie raczej kosmetyczna. Moje parametry odsłuchowe:

  1. Salon bardzo pootwierany ok 30 m2
  2. Muzyka typu chillout, filmowa szczególnie Hans Zimmer, Pink Floyd etc.
  3. Dużo filmów, seriali z Netflix etc
  4. Kolumny są przy ściance i muszą tak zostać więc przedni bass reflex zdecydowanie wygodniejszy
  5. Od kolumn do miejsca odsłuchowego ok 3 m
  6. Źródło to głównie sieć - Spotify, Tidal, Netflix, Jambox

Z góry dziękuję za wasze sugestie i wymianę doświadczeń. Aaaaa dużo osób poleca do Dali ampli od Marantz PM6006 tylko czy będzie coś lepiej do tego mojego Onkyo TX-8270 ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens wymiany.

W tej cenie faktycznie szedł bym w Cambridge CXA61 albo w bardzo popularny NAD 356BEE. Nad z tych modeli zagra najbardziej dynamicznie. Mocno. Konkretnie. Cambridge doda ci rozdzielczości. Audiolab będzie czymś pośrodku. Marantz PM6006 to fajny i dobrze wyceniony klocek. Zagra melodyjnie, ale najmniej z przytupem.

Jeśli chcesz posłuchać to zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Audiolab 6000a to wzmacniacz, który bardzo często jest u nas porównywalny ze znacznie droższymi konstrukcjami i potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jeśli lubisz cieplejszy charakter brzmienia z bardzo dobra prezentacją sceny dźwiękowej to koniecznie wypróbuj ten wzmacniacz. Cxa60 to brzmienie chłodniejsze względem 6000a z nieco mniej wyeksponowanym dolnym pasmem.

Yamaha rn803d to jeden z najmocniejszych amplitunerów dostępnych na rynku ale mimo to będzie na samym końcu zestawienia. Jeśli cenisz sobie jakość dźwięku i nie zależy Ci na kombajnie to wybierz klasyczny wzmacniacz stereo.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny tych wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie idź w cxa60 do tych kolumn.Nie będzie dołu pasma,tzn będzie ale odchudzony.Zagra za to czarującą średnicą i przestrzenną górą.Zensor 7 to fajne kolumny,ale nie dla każdego.Miałem z cxa60,po czasie zaczęły wychodzić wszystkie braki i stały się najzwyczajniej męczące.Najbardziej przez brak dociążenia dołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już trochę inna polka cenowa. Poza tym moim skromnym zdaniem Cambridge cxa60 to nie jest wzmacniacz, który wycisnie z tych kolumn dużo basu. Nie jestem basolubem ale mając kolumienki dali zensor 5 napędzane cyrusem one nigdy nie narzekałem na brak basu. A mogę zapytać z czym te emity teraz grają? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cxa60 oczywiście.

Podpinałem trochę kolumn pod niego już.Dobry wzmak,ale moim zdaniem trzeba ostrożnie parować kolumny,bo naprawdę z każdym zestawem gra inaczej.Tak czy inaczej.Odsłuch mocno wskazany w docelowym pomieszczeniu z wybranymi paczkami.

Podpinane były:Monitor audio bronze 6,tannoy Mercury 7.4,melodika bl40 Mk 2,fyne audio f501,tannoy xt8f,heco aurora 700,kef r500,zensor 7,no i emit m30. Niektóre wypadły blado,ale mogę wskazać 4-5 zestawów, które mogą się podobać.Co kto lubi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mar Ka napisał:

Moim zdaniem nie idź w cxa60 do tych kolumn.Nie będzie dołu pasma,tzn będzie ale odchudzony.Zagra za to czarującą średnicą i przestrzenną górą.Zensor 7 to fajne kolumny,ale nie dla każdego.Miałem z cxa60,po czasie zaczęły wychodzić wszystkie braki i stały się najzwyczajniej męczące.Najbardziej przez brak dociążenia dołem.

Hmmm - a co polecasz ? Audiolab 6000A ? A może coś innego ? Jest sporo jeszcze głos który poleca mi Magnat MR780. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki jak zaznaczył rms. To kolumny dość zamulone. Dociążone. I niektórzy bardzo to lubią.

Spinanie ich z canbridgem spowoduje rozjaśnienie i szybszy krótszy bas. Niektórzy powiedzą że będzie plyciej inni że ciekawiej. 

Nad to będzie elektronika która zapewni potwornie duży dół doda rockowego charakteru i podniesie wokal. Góra zostanie miękka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Was po dłuższej przerwie :) Jestem już po testach i już kilka dni pracuje CXA60 od Cambridge Audio. Wygrał zdecydowanie w z tym zestawem kolumn które posiadam. Ilość i jakość dźwięków w porównaniu do mojego Onkyo zdecydowanie na + . Klasa sama w sobie a cenowo w moim budżecie. Nie umiem za bardzo poetycko się wypowiadać o dźwięku ale teraz słucha się zdecydowanie przyjemniej - szczególnie po cichu.  Poniżej kilka słów o przegranych...:

  1. CXA61 - nowszy model, dopłata + 1000 zł a różnica dla mnie żadna szczególnie jeżeli chodzi o dźwięk a nawet było gorzej bo nowa linia nie ma możliwości regulacji basów i sopranów a mnie się do przydaje do kina bo nie posiadam suba. W kwestii dźwiękowej jest super ale nie słyszałem żadnej różnicy w stosunku  do CXA61
  2. Magnat MR 780 - niewielki przeskok dźwiękowy vs. mojego Onkyo TX-8270, wiele różnicy nie słyszałem nooo może było trochę cieplej. Jeszcze mnie wqrzało czekanie te 30 sekund zawsze na starcie na rozgrzanie lamp
  3. Audiolab 6000A- niby mój faworyt a przegrał z CXA zdecydowanie. Zdecydowanie za mało "mięsa" w dźwięku. Niewielka różnica w stosunku do Onkyo nooo może było czyściej :)  Jednak klasa D to nie AB. Fizyki nie da się oszukać. 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, pomysły i sugestie bo pomogliście ale potrzebuję rozwiać kilka wątpliwości jeszcze bo teraz przyszedł czas na odtwarzacz strumieniowy bo obecnie śmiga Chromecast Audio ale nie ukrywam, że może da się coś poprawić a więc:

  1. Puszczałem muzykę wcześniej z TV poprzez wbudowany Chromecast w  Android TV i TIDAL działa mi w MQA mimo tego, że zgodnie z info z instrukcji TV jest info, że złącze optyczne puszcza tylko 48 kHz 16 bits - mam rozumieć, że TV może i uruchamia MQA ale i tak przepuści tylko 48 kHz 16 bits ? 
  2. Jak puszczę muzykę na cChromecast Audio to oczywiście obcina do HiFi czyli z tego co doczytałem max jaki potrafi Chromecast Audio przez złącze optyczne 96 kHz 24 bits. Mylę się ? 
  3.  Z tego co doczytałem DAC w CXA60  potrafi przyjąć dźwięk 24 bits 192 kHz i teraz muszę poszukać czegoś co może przez złącze optyczne tyle przesłać. Dobrze kombinuję ? 
  4. Z urządzeń które wpadło mi i z tego co wiem, potrafi natywnie obsługiwać TIDAL z MQA jest Bluesound Node 2i. Czy jest sens wydawać do tego mojego zestawu dodatkowe 2200 ? Będę w stanie usłyszeć różnicę w jakości dźwięku na tym zestawie vs. Chromecast Audio ? 

Dzięki za wszelką pomoc :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem bezpośredniego porównania między bluesound a Chromecastem ale to pierwsze urządzenie moim zdaniem jest bardzo fajne. Sam kupiłem bluesounda wcześniej streamujac muzykę z amplitunera AV podłączonego do wzmacniacza. Różnica oczywiście jest na + ale nie jest to jakis milowy przeskok. Myślę, że podobnie może być z Chromecastem vs bluesoundem. Oczywiście bluesound oferuje wiele fajnych funkcji jak gapless, który działa tutaj bez zająknięcia czy też przewijanie utworów, które nie występuje w każdym urządzeniu. No i oczywiście mega fajna aplikacja. Dlatego proponuję bezpośrednio porównać obydwa urządzenia bo może się okazać, że różnica 2000 PLN moze być tutaj najistotniejszą. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2020 o 22:19, andrev80 napisał:

 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, pomysły i sugestie bo pomogliście ale potrzebuję rozwiać kilka wątpliwości jeszcze bo teraz przyszedł czas na odtwarzacz strumieniowy bo obecnie śmiga Chromecast Audio ale nie ukrywam, że może da się coś poprawić a więc:

  1. Jak puszczę muzykę na cChromecast Audio to oczywiście obcina do HiFi czyli z tego co doczytałem max jaki potrafi Chromecast Audio przez złącze optyczne 96 kHz 24 bits. Mylę się ? 
  2.  Z tego co doczytałem DAC w CXA60  potrafi przyjąć dźwięk 24 bits 192 kHz i teraz muszę poszukać czegoś co może przez złącze optyczne tyle przesłać. Dobrze kombinuję ? 
  3. Z urządzeń które wpadło mi i z tego co wiem, potrafi natywnie obsługiwać TIDAL z MQA jest Bluesound Node 2i. Czy jest sens wydawać do tego mojego zestawu dodatkowe 2200 ? Będę w stanie usłyszeć różnicę w jakości dźwięku na tym zestawie vs. Chromecast Audio ? 

Dzięki za wszelką pomoc :) 

 

1;2. Chromecast to dobry player na początek,mam go jeszcze,lecz nie używam.Obcina jakość,nie wytłumaczę Ci tego w cyferkach.Chcesz lepiej, celuj wyżej.

Cxa60 ma jeszcze coaxial, więc niekoniecznie musisz szukać czegoś z optykiem.

3.Bluesound podobno jest niezły,nie sprawdzone niestety.Myślę, że mógłbyś w alternatywie spróbować raspberry Pi+ nakładki,lub ewentualnie malina+dac z USB. Masz szeroki wachlarz do wyboru,które grają lepiej niż bluesound(opinie w sieci).

Ja wybrałem digione signature.Malina ma swoje przypadłości i to sprzęt dla wytrwałych,lecz potrafi zagrać bardzo dobrze.Nie wiem jak z mqa,nie dotarłem do tego miejsca.Mam subskrypcję hifi,a i tak w większości słucham radia w jakości flac.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 18:30, Mar Ka napisał:

Podpinane były:Monitor audio bronze 6,tannoy Mercury 7.4,melodika bl40 Mk 2,fyne audio f501,tannoy xt8f,heco aurora 700,kef r500,zensor 7,no i emit m30. Niektóre wypadły blado,ale mogę wskazać 4-5 zestawów, które mogą się podobać.Co kto lubi.

Możesz podać które najfajniej zagrały ? Jakiś mały ranking ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy zestaw wybrałem Zensor 7, najbardziej spodobały się w salonie.Wtedy to był mój pierwszy zestaw stereo i nie bylem osłuchany.Mogę to ująć tak,że ukierunkowały moje oczekiwania.

Po odsłuchu emitòw, wrażenie zrobiły f501, xt8f.To było kolejni faworyci,jednak xt8f trochę duże.A f501 mogłyby męczyć górnym pasmem w czasie długich odsłuchów

Emity zgrały się naszym zdaniem najlepiej.

Ranking nie ma sensu,co człowiek to opinia.Jedyne czego nie warto moim zdaniem podpinać pod cxa60,to heco aurora i kef.One zagrały wprost fatalnie na nasze ucho.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar KaDzięki za odpowiedź. Zgodzę się całkowicie, że bez odsluchów nie da rady. Na papierze pewne kolumny są super a jak posłuchałem na żywo wyszło jeszcze coś innego, czego nie brałem pod uwagę. Żałuję trochę, że nie bylo wtedy jak kupowałem w salonie Mercury 7.4, ciekaw jestem jak by zabrzmiały z moim Magnatem. Podobały Ci się?

Teraz "na papierze" podobają mi się Chorusy 716 :). Chciałbym je kiedyś posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podłącze się pod temat ... identyczny problem tj. Dali Zensor 7 + TX8270 ... jaki wzmacniacz z DAC dobrac do tych kolumn, gdyż póki co źródłem będzie Spotify. Budżet 3k oczywiście używki wchodzą w grę. Chciałbym wzmacniacz z serii przyszłościowy. Że jak już coś będę zmieniał to kolumny. Chciałbym wykrzesać trochę basu z kolumn gdyż nie wiem czy to była kwestia akustyki pomieszczenia czy samego urządzenia ale zaczęło go trochę brakować.  

Jak narazie propozycje mam dwie :

CXA80, Hegel H80. 

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...