Skocz do zawartości

Kino domowe/soundbar


Bartek723

Recommended Posts

Cześć,
urządzamy mieszkanie i powoli rozglądam się za czymś co poprawiłoby jakość dźwięku w salonie. Jestem laikiem w temacie, pierwotnie szukałem soundbara, ale im więcej czytam tym mam większe wątpliwości. W załączeniu podsyłam prowizoryczny rysunek rozkładu salonu (na dole są dwa okna). Sprzęt będzie służył do poprawy dźwięku z TV, 80% to filmy+mecze+ps4, 20% to muzyka. Budżet na ten moment to max 2000zł z tym, że mógłbym coś w ciągu roku dokupić za +/- 1000zł. Zależy mi na tym, żeby nie ciągnąć kabli po całym mieszkaniu, a i miejsca na ewentualne kolumny nie jest zbyt dużo. Pytanie czy przy moich wymaganiach/budżecie jest sens brać coś innego niż soundbar (myślałem o yamaha yas 207/ jbl 2.1/jbl 3.1)?

 

audio.jpg.f2d8d81012cd3995e3df580723c2faa6.jpg

Edytowano przez Bartek723
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartek723 napisał:

5.1 z miejsca odrzuciłem, nie ma na to miejsca.

Budżet zwiększyłem do 3-3.5k. Szukam 2.0 lub 2.1 i wstępnie umawiam się na odsłuch Yamahy RN602 + Pylon Audio Pearl 25 w Q21.

Zapraszam serdecznie, to bardzo dobry zestaw, chociaż na miejscu jeszcze pewnie będziemy słuchali wielu konfiguracji. Do zobaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wybierz się do Q21 i posmakuj kilku konfiguracji - chłopaki na pewno coś Ci doradzą, oprócz tej Yamahy z Pylonami. 

Inna kwestia, że ustawienie/miejsce nie jest najszczęśliwsze nawet dla 2.0 (tak przynajmniej wynika z załączonego schematu).

Wybierz brzmienie najbliższe Tobie, umów się później z chłopakami na wypożyczenie i tego samego sprzętu posłuchaj u siebie w domu, w warunkach docelowych. Innej drogi tu nie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 11:39, Bartek723 napisał:

 

 

audio.jpg.f2d8d81012cd3995e3df580723c2faa6.jpg

Ale zdajesz sobie sprawe ze co bys tam nie wsadził to prawy kanał (patrząc z sofy), bedzie bezposrednio odbijał od sciany po prawej a lewy kanał będzie "buszował" po pokoju zanim wroci do Ciebie fala odbita. W sumie to nawet ok, tylko martwi mnie ta ściana z prawej... może warto pomyśleć o "czymś" na tą sciane z działu akustyka....

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...