Skocz do zawartości

Jestem leszczem w tej dziedzinie


Zielarzczest

Recommended Posts

Hej,kupiłem moje pierwsze klocki i słabo ogólnie mam pojęcie co i jak.postaram się opisać ocb. Posiadam jamo s606,wiem ,ze nie jest to rewelacja ale jak dla mnie na start niech będą.podlaczone są pod onkyo th-nr801e. Z tylu kolumny maja podwójne konektory połączone jakas blaszka(mostkiem).wzmacniacz ustawiony na stereo. Mam wrażenie ,ze niskie tony schodzą zbyt nisko i jakoś tak jakby z opóźnieniem,mam wrażenie ,ze bass żyje własnym życiem i pojawia się nie wtedy gdy powinien. Czy jest możliwość abym odłączył owe blaszki,podłączył dolne konektory dodatkowymi kablami i np pod tyl we wzmacniaczu ,a co za tym idzie miałbym lepsza kontrole niskich tonów?sorry jeżeli to co opisałem brzmi jak wypociny jakiegoś kolka ale nie wiem dużo on takim sprzęcie i dopiero raczkuje w tym temacie.wczesniej używałem logitech z5500 I życie było prostrze.pozdro i dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zielarzczest napisał:

Mam wrażenie ,ze niskie tony schodzą zbyt nisko i jakoś tak jakby z opóźnieniem,mam wrażenie ,ze bass żyje własnym życiem i pojawia się nie wtedy gdy powinien. 

A te kolumny maja basreflex? Bo jesli tak to można np. Zatkać je szczelnie gąbka zwinięta w rulon. Powinno "zabrać" trochę tych niskoschodzacych tonów, a przy okazji bas powinien być subiektywnie "dokładniejszy". To tak na początek zanim zaczniesz przerzucać klocki :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu problemem nie jest Onkyo. Dla nowatora czy też osoby z Logitech to i tak przeskok. Problem to kolumny. Wieloletnie powielane opinie o tych produktach powodowały że jamo sprzedało tego miliony. A pordukt bardzo słaby. Co ciekawe ich niższa linia 506 była lepsza. Kolumny wyglądały i dlatego ludzie je wybierali. Moim zdaniem sprzedaj i jedno i drugie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...