Skocz do zawartości

Mini wieża do 3500 zł z radiem internetowym i odtwarzaczem cd.


MrZigrin

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Poszukuję mini wieży do 3500 zł z radiem internetowym i odtwarzaczem cd.

Interesuje mnie sprzęt nowy.

Pomieszczenie to prostokąt o powierzchni 25 m².

Po wstępnym zapoznaniu się z tematem wpadły mi w oko:

Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670

Denon CEOL N10

Oraz

Pioneer X-HM86D-SB

Nie jestem zorientowany w temacie i nie chciałbym przepłacić. Przypuszczam, że jako totalny laik ominąłem kilka ciekawych propozycji. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Nie pogardzę też możliwością odsłuchu w Bydgoszczy, Toruniu bądź Grudziądzu.  

 

Edytowano przez MrZigrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór oczywiście tylko w pianicrafta.

W innym temacie napisałem i tego się trzymam że ceol to wybór dla kobiet. Wygląd ponad resztę. 

Ale i tak Yamaha nie będzie u ciebie dobrym wyborem. 25 metrów to za dużo dla takiej jednostki i seryjnych kolumn. Będzie to grać pudełkowato. Rozbieraj i wybierz amplituner sieciowy może używany CD i spore monitory. Myślę że w okolicach 3500 dało by się coś znaleźć które zagra wyjątkowo lepiej od mini wieży. 

Nie naciągam cię mimo że z branży. Możesz to kupić gdzie chcesz. Ale to dobra porada. Takim systemem mini będziesz zauroczony chwilę. Po roku czy pół zobaczysz że brakuje czegoś.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dużą powierzchnię do nagłośnienia i najlepszym rozwiązaniem byłby klasyczny wzmacniacz ale oczywiście domyślam się w czym jest problem. Wybierałbym między Yamahą 670d, a Pioneer xc hm86d. Pytanie odnośnie kolumn, planujesz zakupić monitory czy możesz pozwolić sobie na podłogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha nie będzie u ciebie dobrym wyborem. 25 metrów to za dużo dla takiej jednostki i seryjnych kolumn. Będzie to grać pudełkowato. Rozbieraj i wybierz amplituner sieciowy może używany CD i spore monitory. Myślę że w okolicach 3500 dało by się coś znaleźć które zagra wyjątkowo lepiej od mini wieży.

Chętnie bym sobie złożył coś większego, jednak główną przeszkodą jest brak miejsca. Dlatego zastanawiam się nad mini wieżą i pójściem na kompromis miejsce kosztem jakości. 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Masz bardzo dużą powierzchnię do nagłośnienia i najlepszym rozwiązaniem byłby klasyczny wzmacniacz ale oczywiście domyślam się w czym jest problem. Wybierałbym między Yamahą 670d, a Pioneer xc hm86d. Pytanie odnośnie kolumn, planujesz zakupić monitory czy możesz pozwolić sobie na podłogowe?

Niestety jestem skazany na monitory z powodu ograniczonego miejsca.

7 godzin temu, Kubad napisał:

Pianocraft mcr-n670 to najlepsze opcja w tej klasie cenowej na twoim miejscu jedynie zastanowił bym się nad innymi kolumnami niż te które są w podstawowym zestawie. 

W kilku sklepach widziałem Pianocraft z różnymi głośnikami. Myślałem żeby coś w ten sposób dobrać. Jeśli masz konkretne monitory na myśli to podaj proszę jakie modele brałbyś pod uwagę .

49 minut temu, lysyrafal napisał:

Jakiego gatunku muzyki sluchasz?

Głównie muzyka rockowa czasami lubię też sobie klasyki posłuchać. Brzmienia elektroniczne, techno, hause itd. zdecydowanie odpadają. Bardzo lubię gitarowe brzmienia. 

 

Edytowano przez MrZigrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrZigrin napisał:

Chętnie bym sobie złożył coś większego, jednak główną przeszkodą jest brak miejsca. Dlatego zastanawiam się nad mini wieżą i pójściem na kompromis miejsce kosztem jakości. 

Niestety jestem skazany na monitory z powodu ograniczonego miejsca.

W kilku sklepach widziałem Pianocraft z różnymi głośnikami. Myślałem żeby coś w ten sposób dobrać. Jeśli masz konkretne monitory na myśli to podaj proszę jakie modele brałbyś pod uwagę .

Głównie muzyka rockowa czasami lubię też sobie klasyki posłuchać. Brzmienia elektroniczne, techno, hause itd. zdecydowanie odpadają. Bardzo lubię gitarowe brzmienia. 

 

Elac debut 2.0 B6.2 to jedna z lepszych możliwych opcji zwłaszcza przy twoim rodzaju muzyki. Kolumny mają bass reflex z przodu dzięki temu są łatwe do ustawienia a i mieszczą się w zakładanym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecydowanie trzeba posta2ic na inne kolumny. Yamaha 670d można śmiało połączyć z Polk Audio s20e i zyskasz brzmienie energiczne z mocniejszym dołem. Alternatywą mogą być Kef q350 ale jest to nieco ponad zakładany budżet. Brzmienie jest szczegółowe z szeroką sceną dźwiękową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...