Skocz do zawartości

Poprawa dźwięku z dekodera 4k canal+


rafal

Recommended Posts

Posiadam tytułowy dekoder canal+ 4k który zasila poprzez optyka magnata 780MR. Powiem że dynamika tego dekodera bardzo mnie rozczarowała porównując go do poprzedniego dekodera polsatu HD7000 gdzie było znacznir lepiej. Nie da sie tego słuchać. Słaby bas scena zwężona a góra ostra i gra zdecydowanie ciszej pozbawiając wzmaczniacz niezbędnych decybeli. Próbowałem także podłączenie poprzez tv sony xe 9005 ale bez rezultatu a także poprzez małego chińskiego DACA FIIO DO3K ale tam było jeszcze gorzej tzn jeszcze ciszej i dźwięk uboższy. Czy istniej sposób by poprawić ten dźwięk z tego tunera? Jakiś lepszy DAC?

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafal napisał:

Czy istniej sposób by poprawić ten dźwięk z tego tunera?

Mam ten dekoder podłączony pod amp.KD optykiem i jest ok. Rozumiem , że mówimy o tych funkcjach które ma pełnić przy takim podłączeniu czyli przekazywaniu dźwięku programów TV a nie jako źródło muzyki.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest stereofoniczny natomiast dolby wyłączone. Mimo wszystko twierdze iż ten dekoder ma bardzo kiepski dźwięk bardzo płaski i mało dynamiczny a wyjście optyczne wydaje się zaniżone poziomem dźwięku. Coś musi być ze sprzętem skoro zwykły dekoder polsatu radził sobie lepiej po optyku i każdy film czy nawet muzyka grała przyzwoicie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana daca tu nie pomoże. Jeśli już to jakiś ustawienia audio w samym tunerze.

Tak technicznie to faktycznie za każdym razem kiedy mamy np dekoder albo HD player to materiał jest w postaci cyfrowej. I dźwięk i obraz powinien być taki sam. Ale na rynku kończy się teoria bo nie jest. 

Przerabiałem kilka i różnica jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym tunerze już nic się nieda ustatwić. W zasadzie jest tylko dolby wł/wył. Myślę że ten tuner tak gra i jednak teoria teorią ale różnice są w każdym paśmie i żadnego nie akceptuje. Zwłaszcza drażniąca wręcz góra i słaby bas. Ja tu tylko widzę wypróbować daca jako ost szansa. Niesądzę że wymiana dekodera na inną sztukę pomoże. Czuć że charakterystyka brzmienia jest jaka jest. Kablem optycznym tego nie załatwie. Dodam że fiio D03 przycioł znacząco drażliwe syczenie góry pasma. Grał jednak bardzo cicho co jest jego dużą wadą. Myślę o przetestowaniu daca cambridge audio Dacmagic 100

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem dlaczego mnie poprawiasz jak napisałem wyraźnie nie ma sensu sprawdzanie innych dac bo wcześniej działało ci dobrze z magnatem i jego wbudowanym dackiem, więc stosowanie innych nie ma sensu. Problemem jest źródło i nie bardzo widzę rozwiązanie.

Eksperymentalnie można by było dorwać moduł z kartą , wsadzić do TV i z tv optykiem do magnata pościć dźwięk.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Jak dobrze rozumiem z 1 postu sprawdzałeś również połączenie tuner > hdmi > tv > wyjście optyczne w tv > wzmacniacz z podobnym rezultatem?

Tak dokładnie tak. Tak jak powiedział S4home że tunery grają różnie i ewidentnie widać na tym przykładzie chociażby że sygnał wychodzący z dekodera poprzez wykście optyczne niejest w czystej postaci co widać po charakterystyce brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głupa zerknąłem na tył tv. Widzę że jest wyjście audio/słuchawki. Poczytałem manual tv i widzę że twn tv ma bardzo ciekawe wyjście audio na tym jacku. Podpinam budżetowy kabelek jack do rca magnata. Pogrzebałem po funkcjach i jakże wielkie było moje ździwienie jak nagle z kolumn zaczął płynąć dynamiczny szeroki dźwiek z poziomem przynajmniej 15db wyższym niż na optyku. Lepszy kabel zamówiony i zostawiam to jak jest. Gdzie ta jakość optyka w tej sytuacji no chyba że czegoś nie kumam... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...