Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe do 5-6tyś


13twister13

Recommended Posts

Witam,

Po przeczytaniu mnóstwa wątków na tym i nie tylko forum, chciałbym prosić o poradę w wyborze pierwszego kina domowego. Jak widać budżet nie jest duży, ale kiedyś posiadałem plastikowe kino Samsunga za 1200zl i robiło to na mnie wrażenie. Także jak widać nie jestem wymagający. Kino do salonu z aneksem kuchennym 50m, ale część na którym by stało jest na bazie prostokąta 3,5x4,5m. Kolejny warunek to amplituner posiadający dwa wejścia HDMI. Wiadomo im niższa cena, tym lepiej, gdyż muszę skompletować jeszcze kabelki i wybrać projektor, plus ekran, ale to inna bajka. Fajnie jakbym się zamknął w tych 5tysiacach, ale jeżeli będzie warto dołożyć, to maksymalny próg 6tysiecy jest nieprzekraczalny. Mam możliwość podjechania do Pabianic na odsłuch do uzytkownika Q21 😊 ale czy w tej kwocie jest co słuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie i wielkości pomieszczenia musisz iść w dwa suby

 

Dlatego moja propozycja to Yamaha 685 albo Onkyo 696 z heco victa 702 albo Polk t531 i dwa razy magnat sub 302a. Nie słuchaj porad w stylu że jeden klipsch r12sw załatwi sprawę bo tak nie jest. 

To by ci pokazał odsłuch domowy. Dlatego zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 13twister13 napisał:

Witam,

Po przeczytaniu mnóstwa wątków na tym i nie tylko forum, chciałbym prosić o poradę w wyborze pierwszego kina domowego. Jak widać budżet nie jest duży, ale kiedyś posiadałem plastikowe kino Samsunga za 1200zl i robiło to na mnie wrażenie. Także jak widać nie jestem wymagający. Kino do salonu z aneksem kuchennym 50m, ale część na którym by stało jest na bazie prostokąta 3,5x4,5m. Kolejny warunek to amplituner posiadający dwa wejścia HDMI. Wiadomo im niższa cena, tym lepiej, gdyż muszę skompletować jeszcze kabelki i wybrać projektor, plus ekran, ale to inna bajka. Fajnie jakbym się zamknął w tych 5tysiacach, ale jeżeli będzie warto dołożyć, to maksymalny próg 6tysiecy jest nieprzekraczalny. Mam możliwość podjechania do Pabianic na odsłuch do uzytkownika Q21 😊 ale czy w tej kwocie jest co słuchać?

Witaj,

zapraszam serdecznie na odsłuchy, mamy naprawdę ogromny asortyment sprzętu i kolumn, który można u nas w komfortowych warunkach odsłuchać.

W Twoim budżecie zwróciłbym uwagę na amplituner Onkyo TX-NR686 w połączeniu z Polk Audio T531. To zestaw, który w kinie domowym na pewno Cię usatysfakcjonuje, szczególnie jeśli wspomożemy go subwooferem Klipsch R-120SW. Trochę drożej, ale lepiej będzie stosując kolumny Pylon Audio Pearl 25 Set, ewentualnie Monitor Audio Monitor 200 Set.

Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie, wiem już czego mniej więcej szukać. Właśnie ta Yamaha jakoś przypadła mi do gustu. Co do głośników to się zastanawiam nad Polk, taga ew pearl ale wtedy musiałbym odłożyć ten temat na trochę później, choć odkładam już go bardzo długo, więc w sumie nie śpieszy mi się. Powiedzcie czy któreś z nich nadaja się do słuchania muzyki głównie na imprezach przy alko w sumie 80%film 20% muzyka, myślę że nawet nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zostanę chyba przy Polk t531 polecanym od samego początku i praktycznie set gotowy. 

 

Edit: będę rezygnował z projektora, także Ampli może być z 1 wejściem HDMI. Miałem troszkę czasu, aby na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Zagłębiając temat fajnie jakby amplituner miał DLNA (jeśli dobrze zrozumiałem podłączam Ampli i Pc w jedną sieć i mogę przesyłać filmy po wi fi bez kabelków pendrive itp?) Chyba więcej do szczęścia nie potrzebuję 🙂. Trochę namieszalem, ale tak to jest jak człowiek ma za wiele czasu na myślenie.

Edytowano przez 13twister13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślałem jakiś Blu Ray, mam niedaleko wypożyczalnię, a filmy MKV już dawno nie oglądałem ze względu na zamknięcie mojej ulubionej strony 😉. Tylko żeby czytał też nagrane płyty i MKV z pendraka najlepiej. Czyli yamaszka może zostać? W sumie jak będę miał kasę na projektor, to nie będzie potrzeba wymieniać ampka później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym mieście, nie wiem jak w dużych. Ilee filmów pożyczasz, na tyle dni je dostajesz, np 3filmy=3dni. Nowość BD 12zl tyle samo 3D potem są za 10 8 nawet za 5zeta ale to starocie. Możesz kupić karnet za 100zl i wtedy 9zl za nowość BD. DVD do 7zl. To jaki player polecacie, co by obsługiwał wszystkie formaty audio i video?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jako że jestem pedantem i perfekcjonistą, piekłem będzie dla mnie posiadanie tyłu sprzętów, każdy innej marki :D No ale co zrobić, trzeba brać co doradzają, żeby później nie narzekać.

Panowie weszła nowa opcja na głośniki posiadam dwie kolumny jakieś starocie spadek po wujostwie z Niemiec 🤣 firmy TCN i mogę sobie je rzucić na tył a na przód kupić coś lepszego? Czy ma to jakieś mocne znaczenie przy KD? Wtedy przy lepszych kolumnach na froncie mógłbym mieć przyzwoite stereo do muzyki?

Edytowano przez 13twister13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego że są mega stare 😆 nie wiem czy mogę.linka ale jak coś to dokładnie te same co tutaj https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-tcn-junior-tower-150w-i8109584887.html

Odnośnie odtwarzacza w takim razie zastanawiam się czy sobie go nie odpuścić i oglądać z konsoli...

Edytowano przez 13twister13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...