Skocz do zawartości

Najbardziej popularne amplitunery KD i zestawy kolumn do nich


Bernard

Recommended Posts

Czytają i przeglądając wszystkie wątki można trochę się pogubić jeżeli chodzi o wady i zalety popularnych amplitunerów oraz zestawów kolumn.

Najbardziej popularnymi amplitunerami wydają się być:

Onkyo tx-nr686

Onkyo tx-nr696

Yamaha rx-v685

Denon avr-x2600h

Może branża oraz znawcy tematu mogliby przybliżyć w jednym wątku bardziej szczegółowo wady i zalety wymienionych amplitunerów?

Jeszcze lepiej jakby biorąc pod uwagę wasze doświadczenie udało się zrobić zestawienie tych amplitunerów plus najbardziej do nich pasujące zestawy głośników 5.0 plus sub w kilku przedziałach cenowych, np. od 4000 tys. co tysiąc do np. 10000 tys? Może by to pomogło nam amatorom w wyborze sprzętu do odsłuchu i zakupu?

To tylko propozycja więc prozę nie "bijcie". Jeżeli uważacie taki temat za zbędny to proszę go skasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Onkyo, Denon, Marantz, Yamaha to one są budżetowe i generalnie wszędzie można je kupić i tu praktycznie różnica jest w wyglądzie i kilku szczegółach. Tak jak mówisz Onkyo 686 vs 696 różni się wyjściem pre-out do którego można podłączyć końcówkę mocy. Denon 2600 moim zdanie to dobra zabawka ale do pomieszczeń nie większych niż 20m2 i brak pre-out jak i słaby Amp max 5.1 set, Marantz 5014 ma praktycznie wszytko co powinien mieć Amp AV, ale za to ten "bulaj" nie każdemu się podoba.
Kiedyś były pary gdzie zawsze się sprawdzało połączenie
Onkyo+Klipsch, Denon+Heco lub Monitor Audio, Marantz+Dali.
Jeśli chodzi o subwoofer to też taki przeciętny Kowalski będzie szukał budżetowego rozwiązania, a jak wiadomo w typowym kinie domowym 5.1 duża robotę robi sub i tu powinniśmy przeznaczyć większą sumę a nie dziadowa jeśli chcemy mieć radość z efektów w filmie. Zabawa w KD do tanich nie należy i można gonić króliczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci próbowałem podejmować kiedyś taki temat. Naskrobalem elaborat na pół strony. I co ? Za dwa tygodnie nowy temat. 

Wiem że chciałbyś usłyszeć jasna odpowiedź a ja bym ci ją dał. Ale nie pisząc na forum miliarda słów. Zadzwoń to ci powiem.

To amplitunery podobnej klasy. Każdy na coś swojego czego nie ma inny. Ale słuchanie że denon to zły wybór bo mówią tak salony Yamahy i Yamaha to dno bo mówi to salon denon no to sobie darujmy takie komentarze.

Nie ma złego wyboru wszystkie są w miarę bezpieczne. Także połączenie kolumn do tych amplitunerów. Przepraszam ale 4000-10000 to pisania bym miał na 2 godziny. Już tyle myśli mam. 

Rozumiem że jesteś na zakupie? 

Nie chcesz wtopić?

Gdzie byłeś na odsłuchu? 

Co zdarzyles przeczytać i się dowiedzieć?

Co cię nurtuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeden z trzech wymienionych poniżej amplitunerów KD plus głośniki 5.1 i sub, wszystko max 4500 - 5000 zł.

Onkyo tx-nr696

Yamaha rx-v685

Denon avr-x2600h

Teoretycznie jeżeli chodzi o sprawy techniczne to najbardziej mi pasuje Denon avr-x2600h, jest najnowszy i posiada HDMI 2.1 i eARC.

Nie rozumiem natomiast dlaczego w większości polecacie Onkyo tx-nr696, które jest najdroższe z tych ampli i nie tak dobrze wyposażone jak Denon (HDMI 2.1, eARC, ilość wejść/wyjść).

Ponadto pogubiłem się już zupełnie w polecanych zestawach głośników. Wiadome jest tylko jedno Magnat sub 302a.

Jeżeli chodzi o głośniki to w tym budżecie raz polecacie Polk Audio T531, za chwilę Heco Victa Prime 702, Magnat 2002 czy Taga 606 v3 lub coś jeszcze innego.

Umawiałem się z Wami poprzez forum i telefonicznie na odsłuch (nie wiem z kim rozmawiałem) ale nie mieliście Denona avr-x2600h i Polk Audio T531 i jeszcze którychś z wymienionych kolumn. Byłem za to bardzo namawiany na Onkyo i trochę to wszystko mnie zniechęciło jeżeli chodzi o przyjazd. Wolałbym jednak posłuchać wszystkiego i nie decydować się na zakup czegoś innego bo to jest dostępne.

W tym roku planuję wymienić PS4 na PS5 i zakupić nowy TV 4K, KD ma być na lata więc wolałbym bardziej przyszłościowy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż Denon ma wszystkie najnowsze wodotryski to jeśli chodzi 9 moc to on jest słaby i będziesz się tylko denerwować bo volume będziesz musiał kręcić a ten Amp AV nie posiada wyj pre-out aby podłączyć końcówki mocy. Marantz sr5014 zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o tą półkę cenową. e5985b912aecc6d87c9372a420826fc5.jpg

Onkyo tx-nr969 też ma pre-out ale tylko front i też jest mocny na kanał a tego nigdy nie brakuje w kd nigdy. Ma też hdcp2.2 HDMI0551c535f026e8048a1ab5a7c748f63a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł mi się błąd. chodziło mi o HDMI z pełną obsługą HDCP 2.3 w Denonie a nie o HDMI 2.1

Ten Marantz sr5014 za drogi dla mnie, nie jestem audiofilem. KD potrzebuję do 80% konsola i filmy i 20% muzyka.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bernard napisał:

Nie potrzebuję i nie zamierzam kupować wzmacniacza.

Też tak kiedyś mówiłem. Teraz kino jest raczej dodatkiem a dominuje muzyka🙂. Co do amplitunerow. Miałem w domu 2 firmy, słyszałem wszystkie. Jak mówi Pan Piotr z branży każdy ma swoje zalety. A pomysł kupna slima ze wzmacniaczem wcale nie jest taki głupi. Aczkolwiek jak już pisałem w innym wątku gdyby zależało mi kinie i nie zamykaniu się na stereo, dziś szedlbym w Yamahe. Denon mimo że wyposażony na pierwszy rzut oka lepiej od konkurencji, ma jedną podstawowa wadę - nie ma wyjścia na końcówkę mocy. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cała stanowczością stwierdzam, że nie zależy mi na końcówce mocy. Z tego co sprawdzałem Yamaha i Denon mają po 150 W na kanał, tylko Onkyo ma 175 W. Do tej pory używam pełnoletniego zintegrowanego kina 5.1 Sony DAV-S888 i słuchanie muzyki na nim mi wystarczało. Dlatego nie myślę o dodatkowym wzmacniaczu.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili produkowane amplitunery KD są reklamowane przez sprzedawców jako bardzo wydajne, jednak prawda jest zupełnie inna. Jeśli podłączysz dwie kolumny to może(!) uzyskasz po 60-80 wat na kanał. Natomiast po podłączeniu pieciu kolumn ta moc spadnie do ok 40 wat na kanł. Przy 7 kolumnach jest gorzej a przy 9 jeszcze gorzej. Zaden sprzedający Ci tego nie powie, ale tak jest (niestety). Używałem Pioneera, gdzie producent twierdził w reklamie że jest tam 130 wat na kanał. Przy dwóch kolumnach było 130 wat ale na dwa kanały. Natomiast przy użyciu pieciu kolumn było zaledwie po ok 30-40 wat na kanał. Bieda totalna. 

PS na zdrowy rozum - jeśli ampiltuner pobiera z sieci 500 wat (przykład) to w jaki sposób może oddać na 5 czy 7 kanałach po 130 wat na kanał? 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ten Denon 2600 jest słaby. Przerabiałem już nie jeden model Denona od slima po teraz co mam czyli 4400h. Tak jak ktoś powiedział to jest sumą na wszystkie kanały i podstawowe 5.1 to będziesz mieć po 60w może na kanał i będziesz volume kręcić aby coś usłyszeć, minus jeszcze tego Amp AV to brak pre-out. Popatrz na wyższy model ale rocznikowi starszy czyli 3500h lub 3400h. Zdecydowanie lepsze niż 2600h.
Wolałbym dołożyć parę złotych do Marantza 5014 (tu popytaj się branży o rabat bo na bank taniej dostaniesz niż w Euro AGD czy Allegro) niż kupić 2600h, lub jak kasy żal to Onkyo 696 kupić. Pamiętaj iż KD nie da się tanim kosztem zbudować. Już lepiej w stereo iść niż w słabe 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Pamiętaj iż KD nie da się tanim kosztem zbudować.

👏 👏 👏

niestety, ale przeświadczenie laików jest takie, że skoro w sklepach "nie dla idiotów" stoi cała masa zestawów w cenach 2-3k i to jeszcze z tak "dużymi" kolumnami podłogowymi, to to musi napierdzielać i jednak da się tanim kosztem kupić kino. Błąd. Nie da się. Takie zestawy nie niosą za sobą żadnej jakości brzmienia.

Ale niektórzy potrzebują najpierw umoczyć te 2-3k, żeby w końcu dojść do takich wniosków samemu. Innym nie uda się to nigdy, bo wymagań nie mają absolutnie żadnych, poza zaimponowaniem "somsiadowi" pierdzącym (a nie grającym) zestawem.

 

EDIT:

a jeszcze odnosząc się do danych i wątku autora tematu odnośnie mocy ampli KD. Dla przykładu, żeby zobrazować ten marketingowy bełkot:

Yamaha 685

przy dwóch kanałach 135W na kanał, przy siedmiu kanałach już tylko 31W na kanał (8 Ω)

Onkyo 696 

przy dwóch kanałach 51W na kanał, przy siedmiu kanałach 47W na kanał (8 Ω)

Denon X2500 (poprzednik, ale "mocowo" żadnej rewolucji na pewno nie było) 

przy dwóch kanałach 121W na kanał, przy siedmiu kanałach już tylko 44W na kanał (8 Ω)

A moc, to nie wszystko. Z resztą wszystkie te dane są dostępne na audio.com w testach

 

I tu popieram kolegę Bali - wolałbym kupić używany, ale o klasę, a nawet dwie wyższy ampli, niż nowy budżetowy. Odwdzięczy się on na pewno na placu boju ;) 

Z resztą sam jestem tego doskonałym przykładem, gdzie zakupiłem swojego czasu dwu letniego, ale topowego Pioneera z serii SC-LX i nie żałuję ani jednej przeznaczonej na ten ruch złotówki.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane są non stop te amplitunery a teraz jest wiele głosów, że są za słabe.

Ok, rozumiem ale nie o to chodziło w temacie.

Chodzi o polecenie optymalnego amplitunera do KD z wyżej wymienionych lub w ich budżecie oraz polecenia systemu głośników 5.0 z wyżej wymienionych lub z ich budżetu pasujących dźwiękowo do tych amplitunerów KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

w konkretnie określonych pieniądzach. Patrząc z "dużego" obrazka, są to produkty budżetowe,

Nie wiem co się dzieje , że obserwuję od pewnego czasu wzmożone zainteresowanie KD ? Po wprowadzeniu tego produktu na rynek wszystkich ogarnął szał , ze zaoszczędzą na biletach i w swoim zaciszu domowym będą mieli KINO. Piszę również o sobie , bo wydałem 8k. na najwyższy wtedy model amp.KD będąc przekonany , że teraz to Cinema City czy Multikino będzie mi ' buty czyścił" :) Niestety szybko się okazało , że niekoniecznie :)  Po jakimś czasie fascynacja zaczęła przygasać i nastąpił wysyp amp.KD na portalach aukcyjnych , obecnie znowu pojawia się masa pytań o amplitunery KD i to o dziwo z najniższej lub średniej półki. Tak , sobie myślę , że tu chyba zaczyna coraz bardziej przeważać uniwersalność tych urządzeń / streamer + KD + stereo+ tuner+obsługa i kompatybilność ze smartfonem/, niż jakość tego co się z takiego urządzenia wydobywa. Nie chcę tu prowadzić jakiejś krucjaty w obronie dobrego dźwięku ale albo wymagania idą w dół , albo zanikają wzorce / coś jak z przyjęciem , że jak coś trafia szlag, po dwóch latach gwarancji to normalne :)/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tak na spokojnie gdzie i kiedy użyjesz earc?:)

Jeśli 80 procent to kino to szedł bym w Onkyo 686/696 albo Yamahę 685 albo denon 2600. 

Ale z odpowiednimi kolumnami? Tylko czy do jakiej kwoty? Bo teraz piszesz max 5000 za wszystko a początkowy pomysł to do 10000 za kolumny tak zrozumiałem

Moje propozycję

Onkyo 686 z melodika bl40mkIII set i sub 302a od magnata

Yamaha 685 z heco victa prime 702

A denon 2600 z monitor audio monitor 300 albo stx electrino 250 i też sub magnata.

Każdy zestaw ma swoje plusy i minusy. Za i przeciw. Ale w żadnym przypadku nie możesz powiedzieć Zet o słaby wybór. 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, że mój budżet to 4500-5000 tysięcy za ampli i zestaw 5.1. Napisałem, że można podawać zestawy w zakresie 4500 do 10000 tysięcy ponieważ chciałem aby inni też skorzystali z informacji jeżeli ich coś zainteresuje w wyższej kwocie niż mój budżet.

Jeszcze raz powtórzę, chętnie posłucham Onkyo tx-nr696, Yamaha rx-v685 i Denon avr-x2600h z Polk Audio T531, Heco Victa Prime 702, Magnat 2002 i Taga 606 v3.

S4Home byłoby to teraz u Was do odsłuchu?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...