Skocz do zawartości

Bezprzewodowe dokanałówki + wzmacniacz


Recommended Posts

Witajcie, jako prawie całkowity amator zadam takie oto pytanie: czy mając smartfona i up4 Shanlinga (dac) zakupienie true wireless I korzystanie z tych 3 urządzeń jednocześnie  ma jakikolwiek sens ? Przepraszam jeśli pytanie jest tak proste, że aż nie wypada na nie odpowiadać, ale pytam🙂?   Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to nie jest możliwe w praktyce. Up4 Shanlinga jest takim samym odbiornikiem sygnału jak te słuchawki. Do tego nie ma możliwości podłączenia takich słuchawek przewodowo do tego Up4. Przynajmniej nie słyszałem o takich słuchawkach TWS. Co chciałbyś osiągnąć używając tego Shanlinga ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam już z miesięczny dylemat.Nie mam pojęcia jaki mam słuch, ale korzystając z Samsunga s10e przy zarówno Marshall Monitor,Galaxy Buds czy też B&O h9i lub V-moda Forza  jestem zawiedziony brzmieniem.Nie mam pojęcia czy ten smartfon jest po prostu  za słaby,czy o co chodzi? Chciał bym słuchawki z dobrym basem,szeroką sceną,dynamiczne.Wydałem już sporo pieniążków a jestem w punkcie wyjścia.Nie mam pojęcia czy gdy np kupię TW Audio- technica za te 800 zł to będą grały wyraźnie lepiej od Budsów ?Czy jest sens płacić za inne wokółuszne np Master&Dynamic Mw 60 bo może moje B&O są od nich gorsze?  Nie mam możliwości sprawdzenia słuchawek i porównania,a chodzi o to by kupić dobre słuchawki (najlepiej bezprzewodowe) ew w połączeniu z właśnie Shanling i nareszcie cieszyć się muzyką bo naprawdę już mam taki galimatias że nikomu nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna metoda to się przekonać na własnych uszach. Z tego co piszesz nie wynika czego Ci brakuje w dźwięku. Możliwe ze masz uszkodzony słuch lub zbyt wysokie wymagania odniesienie słuchawek w takiej cenie. Możliwe też że nie trafiłeś na takie które by Ci odpowiadały. Słuchawki TWS raczej nie zapewnią idealnego dźwięku. Najbardziej przestrzenne brzmienie można zwykle uzyskać z słuchawek typu otwartego. Jednak kwestia basu może tu być na dalszym planie. Generalnie słuchawki bezprzewodowe to nie sposób na dobry dźwięk dla najbardziej wymagających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje odczucia co do grania wymienionych słuchawek mogą wynikać z tego, że poszedłeś typowo w design, zamiast rzeczywiście w brzmienie :)

Ja dosyć długo szukałam dla siebie prywatnie słuchawek nausznych Bluetooth (moim warunkiem było przede wszystkim dobre brzmienie, ale też odpowiadający mi wygląd), ostatecznie zdecydowałam się na KEF Space One Wireless i jestem totalnie zachwycona, długo rozważałam też Beyerdynamic Lagoon ANC. Z dokanałówek moim faworytem jest MEE Audio EarBoost EB1. Z TWS wciąż szukam ideału: chociaż MEE Audio X10 do takich zastosowań są naprawdę ok to jeszcze liczę na coś ciekawszego pod kątem wyglądu ;) 

Ogólnie do takich słuchawek Bluetooth nie szukałabym jakiś wyrafinowanych rozwiązań, sam smartfon powinien być wystarczający, moim zdaniem lepiej byłoby przeznaczyć więcej na same słuchawki niż bawić się we wzmacniacze BT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym designem może i jest😃ale niestety nie poszło to w parze z brzmieniem niestety.Skąd moje parcie na bluetooth? W codziennej gonitwie potrzebuję czegoś takiego,ale niestety tak aby to jakoś grało.Uparłem się na ten smartfon,a może lepiej kupić mobilny odtwarzacz z bluetooth plus true wirelles? Np zestaw Shinling i pytanie czy będzie to lepiej grało niż smartfon z tym samym tw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy słuchawki podłączysz bezprzewodowo do telefonu który masz czy też do DAP-a z bluetooth nie powinno mieć znaczenia. Telefon z Androidem daje tu większy wybór pod względem wyboru programu do odtwarzania. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z użyciem słuchawek przewodowych. Shanling UP4 umożliwia podłączenie słuchawek przewodowych do lepszego wzmacniacza który jest w niego wbudowany do słuchania po bluetooth w możliwie najlepszej wersji. Do tego jest UP4 jest znacznie mniejszy niż S10. To daje większa wygodę z użyciem słuchawek przewodowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem i dźwięk jest nawet ok. Pytanie tylko czy moje dokanałówki ( V-moda forza) są słuchawkami w miarę czy lepiej kupić coś lepszego? Wciąż brakuje mi wyrazniejszego basu i szerszej sceny.Mogę wydać ok 500,ale czy ma to sens skoro V- mody kosztowały podobnie. Ciekawe jak zagrały by Aune E1 lub jakieś z kablem zbalansowanym jak się nie mylę.Widzę też Shalingi za 500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych słuchawkach raczej więcej basu nie znajdziesz, prędzej lepszy jakościowo. Pozostaje jego ilość regulować z poziomu odtwarzacza.

Do tego warto wiedzieć że w przypadku słuchawek dokanałowych spory wpływ mają na to tipsy. Nie tylko dobre dobranie rozmiaru. Często ze słuchawkami są dostarczane nie najlepszej jakości. Ich zmiana na inne może znacząco zmienić brzmienie słuchawek. Niekoniecznie na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dokanałówki z naprawdę mocnym basem ale wciąż w ryzach, jaki przychodzą mi do głowy w takich sytuacjach, to zawsze MEE Audio M7 PRO :D Tak, wiem, poza budżetem, a z dodatkowym adapterem Bluetooth to już w ogóle :P

Z ciepłego brzmienia ja używam Pinnacle P2 - też można podłączyć z powodzeniem adapter Bluetooth i masz 2w1, bo fajnie reagują na wzmacniacze po kablu, a same w sobie dobrze brzmią więc dadzą radę bezprzewodowo. No i HiFiMAN RE-400, ale tu już rezygnujemy z wirelessu na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

W dobrych słuchawkach raczej więcej basu nie znajdziesz, prędzej lepszy jakościowo. Pozostaje jego ilość regulować z poziomu odtwarzacza.

Do tego warto wiedzieć że w przypadku słuchawek dokanałowych spory wpływ mają na to tipsy. Nie tylko dobre dobranie rozmiaru. Często ze słuchawkami są dostarczane nie najlepszej jakości. Ich zmiana na inne może znacząco zmienić brzmienie słuchawek. Niekoniecznie na lepsze.

Nic dodać. Osobiście stosuje Comply. Diametralnie wpływają korzystnie na dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto aby skorzystać z wyjścia zbalansowanego w UP4. Z tego wyjścia będziesz miał dostępną większą moc wyjściową. Zapewne inne kwestie brzmienia mogą ulec poprawie. Do tego warto chyba go używać jako DAC/Amp słuchawkowy gdy jest podłączony przewodem z Samsungiem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć przewodem Up4 do telefonu ? Podejrzewam że możesz spodziewać się lepszego dźwięku tą drogą niż z iBasso DC02. Za to ten będzie mniejszy.

 IBasso IT01 z tego co wiem to dobre słuchawki, ale nie spodziewaj się ze zabiją Cię ilością basu. Przeczytaj co napisałem wcześniej. Myślę ze do zastosowań mobilnych Up4 będzie lepszy nawet bezprzewodowo niż DC02 przewodowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...