Skocz do zawartości

wzmacniacz a moc głośnika


Recommended Posts

Przed chwilą, Kraft napisał:

@Adam Wesolowski, możesz spróbować posłuchać kolegi, ale takich kolumn raczej nie znajdziesz. Szukanie takiej konstrukcji to bezsensowne gonienie za mrzonkami. Elektrycznie, to  właściwie każde kolumny pasują dzisiaj do każdego wzmacniacza. Zamiast wertować tabelki z danymi producentów (i tak nieprawdziwymi). lepiej poszukaj takich kolumn, które Ci się spodobają brzmieniem i wyglądem.

na pewno spodoba się brzmienie kiedy będzie brakować dolnych oktaw:4_joy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Kraft napisał:

poszukaj takich kolumn, które Ci się spodobają brzmieniem i wyglądem

Problem w tym, że nie mam za bardzo dostępu do salonów audio, bo nie mieszkam w PL. Wygląd też oczywiście jest ważny, ale priorytetem jest brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Nie, a robią teraz jeszcze korektory? Kiedyś miałem zestaw Techniksa: SU-A700 mk2 + CD + TUNER i Kaseta 474.Technics miał też korektor, ale tego się już nie dorobiłem. Wtedy to kosztowało kupę kasy. 

 

Techniksa maiłem 1m-c  na testy makabra i też CD to samo.

Jeżeli nie używasz korekcji to raczej szukaj takich co piszę, bo inaczej zaczną doradzać kupowanie kabli , a to akustyka, albo brak nie wiadomo czego.

A gdzie mieszkasz  jak można wiedzieć?

Nie wiem czy robią, ale pewnie od tego odeszli bo to wymaga pewnej jakości.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Problem w tym, że nie mam za bardzo dostępu do salonów audio, bo nie mieszkam w PL. Wygląd też oczywiście jest ważny, ale priorytetem jest brzmienie.

To kiepsko. Bez odsłuchu, to raczej trudno ucelować we własny gust. Jeśli jednak absolutnie nie masz możliwości dokonać odsłuchów (?!), to kup te KEF-y (Q750). Obiektywnie to bardzo dobre kolumny. Jest spora szansa, że Ci się spodobają. Najlepiej jednak, jeśli będziesz miał możliwość zwrotu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

Techniksa maiłem 1m-c  na testy makabra i też CD to samo.

No, ale 25 lat temu to było coś. Piękne czasy.

Wszystko już sprzedałem tylko kasetę zostawiłem z sentymentu, bo to był pierwszy element, który kupiłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

kup te KEF-y (Q750)

Tylko trochę mi coś nie pasuje tutaj ta moc. Przy 16-18 m2 proponują ludziom kolumny podstawkowe a mnie przy 26m2 radzą KEFy 750. Tak na chłopski rozum to by mi KEFy Q550 pasowały.  

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

kasety i kaseciak mam do dzisiaj i czasami coś nagram z vinyli, na czas biesiady jako tło.

Kasety 3 zostawiłem, żeby dzieciakom pokazać. Kaseciak ledwo dyszy, nigdzie nie można części kupić a chętnie bym naprawił 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam Wesolowski napisał:

Tylko trochę mi coś nie pasuje tutaj ta moc. Przy 16-18 m2 proponują ludziom kolumny podstawkowe a mnie przy 26m2 radzą KEFy 750. Tak na chłopski rozum to by mi KEFy Q550 pasowały.  

Q550 też by chyba mogły być, ale ja bym raczej celował w Q750. Wydają się idealne do takiego metrażu. Ponieważ jednak zależy to również od aranżacji akustycznej i Twoich osobistych preferencji, to nikt Ci tutaj rozstrzygającej odpowiedzi nie udzieli. To Ty musisz posłuchać i ocenić.

PS i przestań już z tymi mocami;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Q550 też by chyba mogły być, ale ja bym raczej celował w Q750

Problem w tym, że głośno raczej słuchać nigdy nie będę, zależy mi raczej na jakości dźwięku. KEFy Q750 kosztują około 1350 euro. Chodzi mi to, że zainwestuję pieniądze w moc, której nigdy nie wykorzystam. Nie chodzi mi o oszczedzanie, ale o to żeby te pieniądze zainwestować w sprzęt lepszej klasy/jakości. 

"i przestań już z tymi mocami;)" nie rozumiem, co masz na myśli, ale moce potrzebne są, aby skomponować sprzęt: wzmacniacz do kolumn i vice versa. Głośno muzyki nie słucham, ale raz czy dwa w miesiącu trochę się podgłosi i nie mam ochoty spalić głośnika wysokotonowego w kolumnach za półtora tysiąca euro albo przeciążyć wzmacniacza. Teraz takie czasy, że i producent i sprzedawca chcą tylko sprzedać, więc trzeba samemu wiedzieć, co się chce. 

Mieszkam we Włoszech (odpowiadając na pytanie Karola) i tutaj nikomu się nic nie chce (trzeci świat). Tak Ci potrafią towar wcisnąć, że nawet nie będziesz wiedział kiedy i później powiedzą, że to nie ich ręka. I to dobrze, że jakiś "salon" audio znalazłem, właśnie dzisiaj jade, ale już sobie wyobrażam tych znudzonych panów; tego nie ma, to trzeba zamówić. Jak im powiem coś o impedancji to wejdą w stan zwarcia. 

A i jak się do Cambridge Audio z jakimś pytaniem napisze, to tygodniami na odpowiedź trzeba czekać i też: tego nie wiedzą tamtego nie mogą podać. 

Do Bose kiedyś napisałem jakie ich słuchawki mają pasmo przenoszenia, to mi jakaś lasencja, co to pewnie w ogóle nie wie o czym mowa, odpowiedziała, że to tajemnica firmy. No to kupiłem inne. Później na forum ktoś Ci napisze, że kupiłeś badziewie. 

No właśnie, tak się kończy większość wątków - sprzeczkami.

S4home pisze, że moc wzmacniacza musi być wyższa od mocy kolumn, za chwilę ktoś pisze dokładnie odwrotnie. Czytasz inne wątki i ci sami uczestnicy radzą zestaw kolumny-wzmacniacz gdzie moc wzmacniacza jest niższa od kolumn. I jak jakiś laik ma to zrozumieć.

14 minut temu, Kraft napisał:

A to znowu co za teoria???

No właśnie, tak się kończy większość wątków - sprzeczkami.

S4home pisze, że moc wzmacniacza musi być wyższa od mocy kolumn, za chwilę ktoś pisze dokładnie odwrotnie. Czytasz inne wątki i ci sami uczestnicy radzą zestaw kolumny-wzmacniacz gdzie moc wzmacniacza jest niższa od kolumn. I jak jakiś laik ma to zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Jak im powiem coś o impedancji to wejdą w stan zwarcia. 

Może znajdziesz coś na portalach z wysyłką. czasami jak czegoś szukam dla znajomych są tam perełki.

Portale w Niemczech, Dania, Holandia, w UK już te perełki znalazły nabywców, ciężko coś wyszukać. Czasami też można kupić takie perełki na Allegro, kupowałem znajomym, i bez problemów.

Pozdrawiam i cierpliwości w szukaniu, nie poddawaj się presji. 

 

37 minut temu, Kraft napisał:

A to znowu co za teoria???

dodam że to nie teoria, proponuję troch poczytać. Dodam tylko że dynamika nadaje kształt brzmieniu, a dolne oktawy które są podstawą dźwięku tworzą atmosferę. To nie jest to samo co dodanie basu na korekcji dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...