Skocz do zawartości

Pierwszy poważny zestaw stereo -prośba o pomoc


dawid285

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Przywitam się od razu bo to mój pierwszy post, mam wielki dylemat i im więcej czytam i sie dowiaduję tym mniej wiem :)

Po pierwsze dysponuję budżetem ok 2000zł no max 2500zł na sprzęt który będzie jak najbardziej do wszystkiego, celowałem na początku w jakiś  dobry soundbar ale generalnie nikt ich nie poleca :)

Więc potrzebuję sprzęt do 50% słuchania muzy, 25 % filmy, 25% Playstation. Muza to z Youtube, Spotify, z pendrive, online radio itp.

Pokój 25m w mieszkaniu ale się przeprowadzam do 2 lat i w domu bedzie zapewne ok 40m. Lokalizacja Kraków, Sprzęt może być nowy może być używka, kolumny chciałbym nie duże tylko mniejsze bo pod TV przez pół pokoju idzie regał więc idealnie się takie mniejsze kolumny sprawdzą. Czy taki zestaw stereo da mi również satysfakcję przy Pleyu i Filmach? W przyszłości wiadomo mógłbym zestaw sobie rozbudowywać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nowego sprzętu stereo nie dostaniesz w tej cenie do takiego pomieszczenia.

Też jestem z Krakowa więc mógł bym ci pomóc coś wybrać.

W Myślenicach masz komis audio całkiem dobry polecam zaglądnąć w któryś dzień

Klipsch f3 + Harman hk680

Mission m35i + Yamaha ax900

Tannoy M5 + Marantz pm80 albo 8000

 

Jako źródło

Yamaha wxad10

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Jak najbardziej jesli pomożesz byłoby super. Komis w Myślenicach odwiedzę bo dość szybko znalazłem więc chyba jest popularny.

1.Pytanie czy jako źródło dobry jest TV(youtube) i PS4 bo to mi w zupełności wystarczy. Audiofilem nie jestem ale też chciałbym trochę wrażeń :)

Objechałem dziś trochę salonów i faktycznie jest cięzko coś wybrać ale słuchałem trochę zestawów i przykuł moją uwagę zestaw:

Cambridge Audio One/ Denon CEOL RCD-N10 + Kolumny  Monitor Audio Bronze 2 - może gdzieś znajdę używki?

Chodzi generalnie o to że są to zestawy mniejsze bardziej pasujące do szafki niż te głębokie amplitunery,

2. Pytanie tylko czym sie różnią takie duże amplitunery od takiego małego kompaktowego w którym mamy jeszcze CD?

3. Czy taki mniejszy zestaw mogę w przyszłości rozbudowywać np o subwoofer itp.?

Czy dobrze myślę, jak sądzisz/sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceol do takiego pomieszczenia? Mam nadzieję że nie znajdziesz. Nie rób sobie kuku. Dlaczego to chcesz zrobić?

Nie kieruj się wyglądem bo do sprzętu się przyzwyczaisz a do pierdziawki zamiast dźwięku nie.ceol to urządzenie dla kobiet. Ładne owszem i kierowane do konkretnej grupy odbiorców. Gra ladnie cicho. Wraz ze wzrostem mocy s potrzebujesz to na twoim metrażu jest gorzej. Podobnie będzie z innymi tego typu mini produktami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, więc nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze poszukać. Mam jeszcze pytanie, bo ciągle piszecie o źródle dźwięku i podajecie swoje typy natomiast czy ja nie mogę po prostu podpiąć smartTV pod ampli lub wzmacniacz? Przecież w TV jest i radio, i youtube konsola daje mi muzykę i filmy na blu ray ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...