Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 Dolby Atmos


Kylfon

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Korzystam z takiej formy po raz pierwszy ale nie wiem już gdzie szukać pomocy.

Jestem użytkownikiem amplitunera Yamaha RX-V685 i za chorobę jasną nie potrafię zdiagnozować dlaczego nie mogę uruchomić Dolby Atmos. Mam podpięty zestaw 7.1 . Są w tym dwa głośniki sufitowe. Zrobiłem kalibracje Ypao i sprzęt wszystko widzi. Sufitowe głośniki podpięte  pod EXtra sp1 presence. Głośniki działają w opcji Basic jak i w opcji 5.1.2+1 zone (słyszę jak grają)

Kupiłem dzisiaj nawet kabel HDMI 2.0 bo w Top Hi Fi powiedzieli mi ,że to przez kabel. A chodzi mi konkretnie o Netflixa. Wybieram na netflix  firm w Dolby Atmos  wchodzę w film i nie widzę zakładki Atmos a powinienem( chyba , że się mylę i gadam głupoty to proszę mnie poprawcie). Włączam film i ampli pokazuje mi ,że jest DD+ a chyba powinien mi pokazać Dolby Atmos?

Co robię źle? Czy powinienem zmienić jakieś ustawienie a samym ampli?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojej zagadki.

pozdrawiam

Krzysztof

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziękuję że się odezwałeś.))))) Nie wiem czy z innych źródeł działa poprawnie bo nie mam z czego zrobić testu. Mam starego BluRaya HK BD10 więc nie ma na czym))))

A Netflix"a odpalałem bezpośrednio z TV Samsunga z aplikacji w TV oraz teraz wrzucił do oferty NC+ i stąd też się zalogowałem. I tu i tu jest to samo.

Może faktycznie powinienem zrobić próbę z jakiejś płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to Cię nie pocieszy, ale jak dobrze pamiętam, to apka Netflix'a pozwala na skorzystanie z atmosa z urządzeń:

TV LG OLED z roku 2017 bądź nowsze, Sony Bravia też z roku 2017, albo nawet 2018 bądź oczywiście nowsze, Apple TV, X Box one i PC z Win 10, jakąś tam odpowiednią wersją (nie moja bajka).  Jest to wiedza sprzed jakiegoś czasu, ale nie sądzę, żeby wiele w tej kwestii się zmieniło i pewnie TV Samsunga nie wpisują się w ten trend wsparcia aplikacji o tą funkcjonalność - stąd u Ciebie "tylko" klasyczny DD+, a nie atmos właśnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tobie zaczynam to pomału rozumieć))))) Nie miałem o tym pojęcia ,że nie wszyscy wspierają Atmosa.. Mówisz , że x box one powinien sobie poradzić?  Zwykły One czy  One s? Mój syn  ma zwykłego x one. Jutro go sobie podłącze i zobaczę czy coś się zmieni.

Bardzo Ci dziękuję z pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co znalazłem w necie:

 

Na dzień dzisiejszy, obsługa Dolby Atmos wspierana jest przez konsolę Xbox One oraz Xbox One S (po podpięciu do systemu kina domowego, telewizora , soundbaru lub słuchawek obsługujących Dolby Atmos), a także przez telewizory LG OLED z 2017 roku, bez potrzeby dołączania dodatkowych urządzeń.

miałeś rację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wszystkie wersje X Box one (zwykła, S i X). Sprawdź tylko, czy masz najnowszą aktualizację, jeżeli chodzi o apkę Netflix'a.  Jak tak patrzę, to nawet w samym centrum pomocy na stronach Netflix'a trudno teraz dokopać się do listy urządzeń wspierającej Atmos, wcześniej nie było z tym większego problemu - czyżby nie było się czym chwalić, a wręcz Netflix trochę się wstydzi tak słabego wsparcia aplikacji?! To mnie tylko utwierdza, że w tej kwestii nie wiele się zmieniło.

Ale tyle się dokopałem - z sąsiedniego forum. Info z 3Q 2018, czyli sprzed ponad roku i pewnie nie wiele (o ile w ogóle coś) się zmieniło:

 

image.png.40c61e87c0221f900072f910d0c8bdde.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne. Nie wiem nawet czy mój syn miał sciągniętego Netflixa na X box-a. Więc jutro jak sobie go ściągnę ze sklepu to powinien się ściągnąć w najnowszej wersji.

Poczytałem trochę teraz i faktycznie szału nie ma jeśli chodzi o wsparcie.

Jurto się podepnę i zobaczę czy jest ok. Dam znać. Potestuje na Draculi))))))

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dane źródło obsługuje Dolby Atmos oraz Dolby Vision to odrazu będzie takie info na belce przy tytule filmu (patrz foto).

Trzeba też pamiętać gdy film oglądamy na Netflix to należy zmienić na orginalna ścieżkę dźwiękową i napisy włączyć, filmy z lektorem czy dubbingi zazwyczaj są w DD+.

W TV czy konsoli czy to innym źródle należy ustawić w opcjach bezstratny przesył dźwięku, z PCM na Bitstream. No i HDMI ARC wykorzystać jeśli korzystamy z opcji AmpAV-TV1d193cabfe7178908e50cd3786b5c6dd.jpg&key=80f1c2e158ff0a3df588299ae7166b5095efecc07d83753ffc471457aacf2cc6

Dracula DV i DA jest0af7609fcac8f731ffb53e85c78a2305.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn będzie zachwycony, jak mu stary zacznie okupować konsole cały dzień 😁

uwzględnij też ustawienia, na które zwrócił uwagę kolega Bali 

3 godziny temu, BaliGdynia napisał:

należy ustawić w opcjach bezstratny przesył dźwięku, z PCM na Bitstream

w każdym razie daj znać, czy się udało. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Jestem już w domu zaraz będę podłączał konsole. Dlatego wolę to zrobić teraz jak syn jest w szkole hehehehehe. 

BaliGdynia bardzo dziękuję. O tym też nie pomyślałem. Zaraz pozmieniam ustawienia PCM na Bitstream.

Sam jestem ciekawy czy wreszcie się uda.

Zaraz dam znać czy poszło.

pozdrawiam

Panowie czy w Ampli też powinienem gdzieś zmienić z PCM na Bitsream? Jak wchodzę w ustawienia  w sound-information to pokazuje mi że w Input mam format PCM. Czy to też trzeba i można zmienić w Ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest prosty w TV w apce Netflix jeśli nie widzisz znaczka Atmos zapomnij o Atmosie.

W konsoli podłączysz ją bezpośrednio pod amplituner a w ustawieniach konsoli ustawiasz dźwięk  Bitstream / Atmos.

1 godzinę temu, Kylfon napisał:

Panowie czy w Ampli też powinienem gdzieś zmienić z PCM na Bitsream? Jak wchodzę w ustawienia  w sound-information to pokazuje mi że w Input mam format PCM. Czy to też trzeba i można zmienić w Ampli?

Nie można.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się przyłączyć do tematu , mam ten sam Amplituner Yamaha RX-V685 głośniki ustawione w systemie 5.1.2 i przy odtwarzaniu filmu czy materiałów demo  ATMOS na wyświetlaczu zawsze pokazuje mi ATMOS/DD+ lub ATMOS/DTHD , czemu nie wyświetla mi się czysty DOLBY ATMOS ?

Byłem ostatnio w salonie DENON-a i tam pokazuje ATMOS , pytanie czemu Yamaha pokazuje inaczej czy jest to poprawna informacja? Xbox podłączony bezpośrednio do wzmacniacza. Czy ktoś z posiadających ten model 685 ma podobnie ? Ciekawi mnie jak bedzie u Ciebie @Kylfon po podlaczeniu konsoli.

Proszę o pomoc w tej sprawie z góry dziękuje i pozdrawiam

 

685.png.267449e969b38fe6500d1bc389b21110.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łopatologicznie - Netflix częstuje nas uboższym atmosem na bazie DD+ i jest to jednak inna jakość ścieżki, niż atmos na "pełnoprawnej" ścieżce HD np. z płyt UHD.

Więc wszystko jest w porządku

2 godziny temu, Kylfon napisał:

Panowie czy w Ampli też powinienem gdzieś zmienić z PCM na Bitsream?

Nie, ustawiasz tylko u źródła (w tym przypadku w konsoli), a ampli ścieżkę przyjmuje i zajmuje się jej dekodowaniem. W ampli niczego nie narzucasz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Tak ma być.

Jak te materiały są odtwarzane ? jaki program, urządzenie, plik format, płyta?

Tak jak napisałem z xboxa S, płyta Warcraft: Początek z Atmosem lub z PC dema ściągnięte z znanej strony, dzwoniłem do serwisu i oni twierdza ze mam coś zle podłączone ale co możne być złe , kabel HDMI 2.0 , głośniki przypisane poprawnie, ten sam film na DENONIE pokazuje tylko ATMOS nie ATMOS/TRHD czy ATMOS/DD+, tak samo płyta demonstracyjna puszczana z Xboxa na Denonie pokazuje napis ATMOS .

Czemu na zdjęciu producent Yamaha pokazuje sam napis DOLBY ATMOS?? a w rzeczywistości jest inaczej? meczy mnie to czy to jest aby na pewno poprawnie , na innym forum wyczytałem o tym samym problemie i tam ktoś wkleił zdjęcie ze mu pokazuje sam napis DOLBY ATMOS

Klinknij TUTAJ

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz problem z niczego, gdybyś miał źle ustawione nie zobaczył byś żadnego napisu atmos, nigdzie.

W temacie xboxie one i odczytu płyt BD jedyne co należy zrobić to w opcjach odtwarzania blu-ray włączyć bezpośrednie przekazywanie dźwięku do amplitunera.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasiek88 napisał:

Robisz problem z niczego, gdybyś miał źle ustawione nie zobaczył byś żadnego napisu atmos, nigdzie.

W temacie xboxie one i odczytu płyt BD jedyne co należy zrobić to w opcjach odtwarzania blu-ray włączyć bezpośrednie przekazywanie dźwięku do amplitunera.

Ok dzięki za odpowiedz, poprostu mnie to ciekawiło dlaczego tak jest i czy każdy posiadacz tego ampli tak ma bo gdzie nie pytałem to mówili co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że format Dolby Atmos to nic innego jak ścieżka TRUEHD+ATMOS lub DD-PLUS+ATMOS ten pierwszy jest na płytach BD\UHD a ten drugi np nadaje Netflix.

 

Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : MLP FBA 16-ch
Format/Info                              : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name                          : Dolby TrueHD with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_TRUEHD
Duration                                 : 2 h 1 min
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 3 819 kb/s
Maximum bit rate                         : 7 158 kb/s
Channel(s)                               : 8 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs Lb Rb
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 1 200.000 FPS (40 SPF)
Compression mode                         : Lossless
Stream size                              : 3.25 GiB (12%)
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : E-AC-3 JOC
Format/Info                              : Enhanced AC-3 with Joint Object Coding
Commercial name                          : Dolby Digital Plus with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_EAC3
Duration                                 : 3 h 28 min
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 768 kb/s
Channel(s)                               : 6 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 31.250 FPS (1536 SPF)
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 1.12 GiB (4%)
Title                                    : Original
Language                                 : English
Service kind                             : Complete Main
Default                                  : No
Forced                                   : No
Complexity index                         : 16
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

 

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Panów,

Jestem po swojej "walce" z X-Box One.Wydaje mi się , że wygranej 😉 

Powiem Wam ,że różnica dźwięku jest kolosalna jak dla mnie i to bardzo mnie cieszy. 

U mnie  z X boxa na ampli wyświetla się taka kombinacja Atmos/PCM  w Netfix mam Atmos tak jak widzicie na zdjęciach. Ciekawostką którą zauważyłem jest że Netflix z apki w Samsungu wspiera HDR i system 5.1 znowy NC+ podaje ULTRA HD4K i system 5.1 a X boxOne podaje tylko HD  ale za to z dzwiękiem Atmosa)))))) Dopiero X box S i X podają Vision i Atmos jednocześnie. Nie dogodzi wszystkim naraz niestety)))))

20200212_141306.jpg

20200212_141528.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na focie masz film "Dark" video HD a audio Atmos. Nie wszystkie filmy są w D.Vision czy w D.Atmos o tym też trzeba pamiętać.
Podstawą aby odtwarzać obydwa formaty to aby TV miał takowe kodeki. Na dzień dzisiejszy to jedynie LG jak i Sony posiadają D.Vision. pamiętajmy jeśli TV nie wspiera DV to pokaże nam się napis 4k HDR o ile tv ma HDR też.
Jeśli ktoś ma połączenie ARC/eARC amp-tv to tu tylko jeden kabel HDMI minimum 2.0 musi być. Jeśli zaś konsola to też tu musimy dać HDMI 2.0.
W każdym źródle czy to konsola czy TV zależy od połączenia (opcja audio) zamiast PCM należy zmienić na Bitstream (bezstratny przesył audio, czyli to inaczej mówiąc orginalna ścieżka audio) i jak już odpalamy film na Netflix to w opcjach audio zmieniamy na orginalny język. Należy pamiętać iż nie wszystkie Amp AV dostały aktualizacje do Dolby Vision.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jasiek88 napisał:

Dlatego że format Dolby Atmos to nic innego jak ścieżka TRUEHD+ATMOS lub DD-PLUS+ATMOS ten pierwszy jest na płytach BD\UHD a ten drugi np nadaje Netflix.

 


Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : MLP FBA 16-ch
Format/Info                              : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name                          : Dolby TrueHD with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_TRUEHD
Duration                                 : 2 h 1 min
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 3 819 kb/s
Maximum bit rate                         : 7 158 kb/s
Channel(s)                               : 8 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs Lb Rb
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 1 200.000 FPS (40 SPF)
Compression mode                         : Lossless
Stream size                              : 3.25 GiB (12%)
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : E-AC-3 JOC
Format/Info                              : Enhanced AC-3 with Joint Object Coding
Commercial name                          : Dolby Digital Plus with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_EAC3
Duration                                 : 3 h 28 min
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 768 kb/s
Channel(s)                               : 6 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 31.250 FPS (1536 SPF)
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 1.12 GiB (4%)
Title                                    : Original
Language                                 : English
Service kind                             : Complete Main
Default                                  : No
Forced                                   : No
Complexity index                         : 16
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

 

Super dziękuje Jasiek!!! Dziękuje za wytłumaczenie o to mi chodziło, teraz rozumiem ze Yamaha pokazuje odrazy z jakiego rdzenia pobiera ATMOSA, i może jest to nawet lepsze bo przynajmniej wie się czy jest to DD+atmos czy ten lepszy TRHD ATMOS.  jeszcze raz dzięki pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszanych jest kilka kwestii na raz.

1. To realne wymuszone działanie dekodera na amplitunerze. Tego nie robimy. Zostawiamy aby dam wykryl jaki jest sygnał

2. Pewnie urządzenia nie nadają netflixa z atmosem. Nie mamy co narzekać bo to atmos udawany. Ukrojony więc nic nie tracimy

3. Sposób wyświetlania dekodera na samym wyświetlaczu. To można zmienić.

No w yamaszce jest na to opcja zmiany.

Moim zdaniem tu wszystko jest ok.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...