Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 Dolby Atmos


Kylfon

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Dlatego że format Dolby Atmos to nic innego jak ścieżka TRUEHD+ATMOS lub DD-PLUS+ATMOS ten pierwszy jest na płytach BD\UHD a ten drugi np nadaje Netflix.

 


Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : MLP FBA 16-ch
Format/Info                              : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name                          : Dolby TrueHD with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_TRUEHD
Duration                                 : 2 h 1 min
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 3 819 kb/s
Maximum bit rate                         : 7 158 kb/s
Channel(s)                               : 8 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs Lb Rb
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 1 200.000 FPS (40 SPF)
Compression mode                         : Lossless
Stream size                              : 3.25 GiB (12%)
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : E-AC-3 JOC
Format/Info                              : Enhanced AC-3 with Joint Object Coding
Commercial name                          : Dolby Digital Plus with Dolby Atmos
Codec ID                                 : A_EAC3
Duration                                 : 3 h 28 min
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 768 kb/s
Channel(s)                               : 6 channels
Channel layout                           : L R C LFE Ls Rs
Sampling rate                            : 48.0 kHz
Frame rate                               : 31.250 FPS (1536 SPF)
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 1.12 GiB (4%)
Title                                    : Original
Language                                 : English
Service kind                             : Complete Main
Default                                  : No
Forced                                   : No
Complexity index                         : 16
Number of dynamic objects                : 15
Bed channel count                        : 1 channel
Bed channel configuration                : LFE

 

A dlaczego u mnie jest w takim razie Atmoś/PCM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kylfon

W którym momencie masz taki input w amplitunerze? w momencie odtwarzania czegoś z netflix z atmosem czy zawsze? nawet jeśli nic nie leci?

W Xboxie z ustawionym wyjściem audio na Atmos wymusza to połączenie na stałe, połączenie to nazywa się Dolby MAT

Dolby Atmos in Dolby MAT
The Dolby Metadata-enhanced Audio Transmission (Dolby MAT) encoder resides in a Blu-ray player to
pack the variable bit-rate Dolby TrueHD bitstreams for transmission over the fixed bit-rate HDMI
connections. A MAT decoder is subsequently employed in an AVR to unpack the Dolby TrueHD
bitstreams. With the introduction of Dolby Atmos, we have expanded this technology to support
encoding of Dolby Atmos content as lossless pulse-code modulation (PCM) audio.
A key benefit of Dolby MAT 2.0 is that Dolby Atmos object-based audio can be live encoded and
transmitted from a source device with limited latency and processing complexity. Among the possible
sources are broadcast set-top boxes, PCs, and game consoles. The Dolby MAT 2.0 decoder in an AVR
outputs the object-based audio and its metadata for further processing. The Dolby MAT 2.0 container
is scalable and leverages the full potential of the HDMI audio pipeline.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Tak jak na focie masz film "Dark" video HD a audio Atmos. Nie wszystkie filmy są w D.Vision czy w D.Atmos o tym też trzeba pamiętać.
Podstawą aby odtwarzać obydwa formaty to aby TV miał takowe kodeki. Na dzień dzisiejszy to jedynie LG jak i Sony posiadają D.Vision. pamiętajmy jeśli TV nie wspiera DV to pokaże nam się napis 4k HDR o ile tv ma HDR też.
Jeśli ktoś ma połączenie ARC/eARC amp-tv to tu tylko jeden kabel HDMI minimum 2.0 musi być. Jeśli zaś konsola to też tu musimy dać HDMI 2.0.
W każdym źródle czy to konsola czy TV zależy od połączenia (opcja audio) zamiast PCM należy zmienić na Bitstream (bezstratny przesył audio, czyli to inaczej mówiąc orginalna ścieżka audio) i jak już odpalamy film na Netflix to w opcjach audio zmieniamy na orginalny język. Należy pamiętać iż nie wszystkie Amp AV dostały aktualizacje do Dolby Vision.

Bali nie wiem czy Cię dobrze rozumiem. Popraw mnie jeśli jest inaczej. Czyli jeden kabel 2.0 z TV do Ampli i jeden kabel 2.0 z XBoxa do Ampli?

Powiedz mi proszę od czego to zależy ,że mi wyświetla właśnie Atmos/PCM? W moim  TV Samsung mogłem jedynie zmienić na Bitsreama  z PCM ale tylko format wejsciowego dźwięku. Natomiast format dzwięku wyjściowego jest stały PCM. Czy tak powinno być?

Z tego co mi wiadomo chyba DVision  Na Netlixa z z Xboxa to chyba tylko z S-a lub z X-a. Ze zwykłego Ona nie ma opcji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TOMUS0306 napisał:

Witam chciałbym się przyłączyć do tematu , mam ten sam Amplituner Yamaha RX-V685 głośniki ustawione w systemie 5.1.2 i przy odtwarzaniu filmu czy materiałów demo  ATMOS na wyświetlaczu zawsze pokazuje mi ATMOS/DD+ lub ATMOS/DTHD , czemu nie wyświetla mi się czysty DOLBY ATMOS ?

Byłem ostatnio w salonie DENON-a i tam pokazuje ATMOS , pytanie czemu Yamaha pokazuje inaczej czy jest to poprawna informacja? Xbox podłączony bezpośrednio do wzmacniacza. Czy ktoś z posiadających ten model 685 ma podobnie ? Ciekawi mnie jak bedzie u Ciebie @Kylfon po podlaczeniu konsoli.

Proszę o pomoc w tej sprawie z góry dziękuje i pozdrawiam

 

685.png.267449e969b38fe6500d1bc389b21110.png

Masz może do swojej Yamahy instrukcję w języku polskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze myślisz.
Tu chodzi o sygnał.
Jeśli przesyłasz D.Vision (4k HDR) na tv i po drodze jest Amp AV.
Jeśli xbox wyj.--wej.amp jest hdmi2.0 to prześlesz DV i teraz aby dalej przesłać ten sygnał to musi być minimum 2.0hdmi aby Amp wy.--wej.TV był ten sam sygnał.
Czemu masz u siebie tak to nie wiem. Z tego co inni piszą to jest ok. Ja mam Denona i tv Sony i u mnie normalnie jest wyświetlane info Atmos czy Vision. Ja mam też kable HDMI 2.1 wszędzie już zmienione, na Amazonie kupiłem w fajnej cenie.

@Kylfon a czy przypadkiem nie jest na odwrót jak piszesz z TV i sygnałem. Starsze modele tv Samsunga obsługiwały max wej sygnał dźwiękowy DTS. Natomiast jak zmieniłeś z pcm na Bitstream to sygnał wyj z tv był przekazywany dalej, czyli orginalny. Miałem też kiedyś Samsunga i jak z USB film Atmos odpalałem to zero głosu lub pisk był, ale gdy film w DTS był to już wszytko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jasiek88 napisał:

@Kylfon

W którym momencie masz taki input w amplitunerze? w momencie odtwarzania czegoś z netflix z atmosem czy zawsze? nawet jeśli nic nie leci?

W Xboxie z ustawionym wyjściem audio na Atmos wymusza to połączenie na stałe, połączenie to nazywa się Dolby MAT

Dolby Atmos in Dolby MAT
The Dolby Metadata-enhanced Audio Transmission (Dolby MAT) encoder resides in a Blu-ray player to
pack the variable bit-rate Dolby TrueHD bitstreams for transmission over the fixed bit-rate HDMI
connections. A MAT decoder is subsequently employed in an AVR to unpack the Dolby TrueHD
bitstreams. With the introduction of Dolby Atmos, we have expanded this technology to support
encoding of Dolby Atmos content as lossless pulse-code modulation (PCM) audio.
A key benefit of Dolby MAT 2.0 is that Dolby Atmos object-based audio can be live encoded and
transmitted from a source device with limited latency and processing complexity. Among the possible
sources are broadcast set-top boxes, PCs, and game consoles. The Dolby MAT 2.0 decoder in an AVR
outputs the object-based audio and its metadata for further processing. The Dolby MAT 2.0 container
is scalable and leverages the full potential of the HDMI audio pipeline.

Zawsze. Bez znaczenia czy oglądam TV czy  Netflixa. Cały czas format input mam PCM. Czy można to zmienić? Czy powinienem to zmienić?

A w TV mogę  ustawić dzwięk wejsciowy na Bitstream ale wyjściowy już nie. Tylko PCM, pozostałe dwie opcjee wyszarzone.

I mam taki komunikat (zdjęcie) dodam że jestem podłączony Ampli TV kablem HDMI 2.0 przez wejście ARC

20200212_172858.jpg

20200212_173139.jpg

20200212_173200.jpg

20200212_173339.jpg

11 minut temu, BaliGdynia napisał:

Tak dobrze myślisz.
Tu chodzi o sygnał.
Jeśli przesyłasz D.Vision (4k HDR) na tv i po drodze jest Amp AV.
Jeśli xbox wyj.--wej.amp jest hdmi2.0 to prześlesz DV i teraz aby dalej przesłać ten sygnał to musi być minimum 2.0hdmi aby Amp wy.--wej.TV był ten sam sygnał.
Czemu masz u siebie tak to nie wiem. Z tego co inni piszą to jest ok. Ja mam Denona i tv Sony i u mnie normalnie jest wyświetlane info Atmos czy Vision. Ja mam też kable HDMI 2.1 wszędzie już zmienione, na Amazonie kupiłem w fajnej cenie.

@Kylfon a czy przypadkiem nie jest na odwrót jak piszesz z TV i sygnałem. Starsze modele tv Samsunga obsługiwały max wej sygnał dźwiękowy DTS. Natomiast jak zmieniłeś z pcm na Bitstream to sygnał wyj z tv był przekazywany dalej, czyli orginalny. Miałem też kiedyś Samsunga i jak z USB film Atmos odpalałem to zero głosu lub pisk był, ale gdy film w DTS był to już wszytko ok.

TV ma może z rok. I ma tak naprawdę dwie opcje: wejscie PCM lub Bitstream, a wyjście PCM, DD lub DD+ ale oba Dolby są wyszarzone i nie da się ich zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na foto to chyba nie masz HDMI przez ARC połączone z Amp AV.
Wiadomo że na Samsungu nie uzyskasz ani D.Vision ani D.Atmos tak ja bym to połączenie po prostu olał i na nim się nie skupiał
Ustawienia Xbox zrób w opcjach audio i po HDMI do Amp AV. Xbox wysyła Atmos. Tu ktoś dobrze stwierdził iż Netflix daje pseułdo udawany Atmos, to nie jest ten sam dźwięk co na płytach 4k UHD.
Zastanawia mnie jedno.
Masz info imput czyli sygnał wejściowy, on nie jest Bitstream tylko pcm 2.0, z tego nie uzyskasz Atmosa. Sygnał wejściowy musi być Bitstream czy Atmos czyli orginalna ścieżka audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że te amplitunery yamaha pokazują format wejściowy na początku i wyjściowy tryb w tym wypadku PCM i włączony upmix do Atmos nie ma to nic wspólnego z poprawnym ustawieniem.

Poprawnie będzie wtedy gdy w Input OSD amplitunera zobaczymy format atmos.

Ustawienia Tv nie maja znaczenie gdy konsola będzie bezpośrednio podłączona do amplitunera.

@TOMUS0306

Twoja konsola jest podłączona jak?

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Z tego co widać na foto to chyba nie masz HDMI przez ARC połączone z Amp AV.
Wiadomo że na Samsungu nie uzyskasz ani D.Vision ani D.Atmos tak ja bym to połączenie po prostu olał i na nim się nie skupiał
Ustawienia Xbox zrób w opcjach audio i po HDMI do Amp AV. Xbox wysyła Atmos. Tu ktoś dobrze stwierdził iż Netflix daje pseułdo udawany Atmos, to nie jest ten sam dźwięk co na płytach 4k UHD.
Zastanawia mnie jedno.
Masz info imput czyli sygnał wejściowy, on nie jest Bitstream tylko pcm 2.0, z tego nie uzyskasz Atmosa. Sygnał wejściowy musi być Bitstream czy Atmos czyli orginalna ścieżka audio.

Bali przepraszam dupa ze mnie straszna. Okazało się ,że PCM  na wejsciu pojawia mi się z NC+  w zależności od oglądanej stacji. Czyli niektóre programy są nadawane w formacie 2.0 i Amp to czyta jako PCM. Teraz polatałem po innych kanałach z włączonym info i w zależności od stacji wchodzą różne formaty: DD+,DD , PCM))))))

A X box podaje mi format DTS,DD,DD+ oraz Atmos. Masz rację Atmos trochę udawany ale zawsze coś.

Edytowano przez Kylfon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...