Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Onkyo TX-8390


Maciek Roman

Recommended Posts

Witam,

stałem się posiadaczem tego amplitunera w tzw. spadku ( dłuższa historia ) chciałbym coś spasować. Salon około 15m kwadratowych.

Nie mam jasno sprecyzowanych wymagań co do brzmienia. Muzyka różna od klasycznej, jazz, pop do współczesnej co gra w tzw. radiu. Przewija się też trochę u mnie filmów, głównie na netflix.

Z tego co wyczytałem to Onkyo ucina mocno bass da się to jakoś naprawić nagłośnieniem ? Czy jedynie opcja 2.1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Maciek Roman napisał:

Witam,

stałem się posiadaczem tego amplitunera w tzw. spadku ( dłuższa historia ) chciałbym coś spasować. Salon około 15m kwadratowych.

Nie mam jasno sprecyzowanych wymagań co do brzmienia. Muzyka różna od klasycznej, jazz, pop do współczesnej co gra w tzw. radiu. Przewija się też trochę u mnie filmów, głównie na netflix.

Z tego co wyczytałem to Onkyo ucina mocno bass da się to jakoś naprawić nagłośnieniem ? Czy jedynie opcja 2.1 ?

Onkyo TX-8390 na pewno nie obcina basu. Nie jest to amplituner, który jakoś specjalnie bas podkreśla, czy eksponuje, ale za to jakość i kontrola basu jest na bardzo wysokim poziomie. W 15m2 spokojnie z dobrymi kolumnami zapewnisz sobie wysokiej klasy dźwięk z bardzo dobrą podstawą basową.

W Twoim salonie możesz zastosować kolumny podłogowe oraz monitory. Nie podałeś założonego budżetu, ale jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, mam kilka propozycji. Z kolumn tańszych spójrz na Melodika BL30 MK3 oraz Pylon Audio Pearl 25. Natomiast znacznie lepszą opcją będzie na pewno Kef Q550 lub Q Acoustics 3050i, ewentualnie najnowsze Pylon Audio Ruby 20. Ja natomiast stawiałbym na dobre monitory. Tutaj moim zdaniem najlepszą propozycją będzie Focal Chorus 706, Pylon Audio Ruby Monitor, ewentualnie Dali Oberon 3. Natomiast z tańszych opcji Heco Aurora 300.

To wiele propozycji, każda z nich jest optymalna do Twojego amplitunera, każda jednak daje trochę inny charakter brzmienia. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk

Faworytem są przestawione przez Ciebie: https://www.q21.pl/focal-chorus-716.html  oraz jeszcze: https://www.q21.pl/elac-debut-2-0-f5-2.html

Dobrym pomysłem będzie aby je przysłowiowo wepchać między szafką rtv, a nieszczęsnym kaloryferem ?

Edytowano przez Maciek Roman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek Roman Elaci odpuść , to niższa klasa niż focale + małe przetworniki = może być słabo z dołami ,ale może musisz sam się przekonać ;) 

Moje stoją cały czas koło kaloryfera od ponad 2 lat - 0 problemów , podpięte pod KD onkyo grają codziennie i nie męczą.

PS: tylko u mnie zasłony zakrywają kaloryfer , tutaj byś musiał coś dorzucić raczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...