Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Onkyo TX-8390


Maciek Roman

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Hej, znalazłem ten temat przypadkiem, a że też chciałbym zapytać tu obecnych o dobór kolumien do Onkyo TX-8390 pomyślałem że się podepnę.

Lubię słuchać metalu, rocka, więc ciężkie brzmienia zostaną docenione. Salon 20m^2, po obu stronach szafki RTV mam 50x50cm miejsca na kolumny. Sama szafka 160cm szerokości. Odległość do miejsca odsłuchowego ~4m. Możecie coś polecić? Budżet do 5k za komplet, ale jak znajdzie się coś fajnego budżetowego, to nie pogardzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lysyrafal napisał:

Tylko po wygladzie sugerujesz, ze maja fajny bas czy moze ich sluchales?

Mysle, ze przy gatunkach muzycznych warto posluchac Polk Audio RTi A5 lub Polk Audio RTi A7.

Nie, po opiniach w internecie. Teraz zbieram kandydatów na odsłuch, bo wiadomo że w ciemno nie pójdę bo nikt mi nic nie da posłuchać (byłem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie będzie stereo!

20 godzin temu, starycezary napisał:

Sama szafka 160cm szerokości. Odległość do miejsca odsłuchowego ~4m

Czyli rozstaw kolumn maksymalnie 2m a do słuchacza 4m?

No to powiem ci że musisz akceptować gorsza stereofonie w takim rozstawie.

Polk RTI A7 ok, dalej, Moniotr audio Bronze 6, Fyne F502 jako mój faworyt czy też wąskie ELAC Uni Fi FS albo KEF Q750.

Zapraszam po wyceny oraz możliwość wypożyczenia sprzetu i testowania w domu.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tu nie będzie stereo!

Czyli rozstaw kolumn maksymalnie 2m a do słuchacza 4m?

No to powiem ci że musisz akceptować gorsza stereofonie w takim rozstawie.

Polk RTI A7 ok, dalej, Moniotr audio Bronze 6, Fyne F502 jako mój faworyt czy też wąskie ELAC Uni Fi FS albo KEF Q750.

Zapraszam po wyceny oraz możliwość wypożyczenia sprzetu i testowania w domu.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

O, super :) Jestem w stanie zrobić rozstaw na 3,9m, wtedy kolumny by były w dwóch rogach pokoju, tylko wtedy na linii słuchacz <-> jedna z kolumm jest stół i obawiałem się o możliwe odbicia i zaburzenie akustyki. No i wtedy do jednej z kolumn odległość 4m w linii niemal prostej a do drugiej koło 5m po przekątnej pokoju. Jak widać obie opcje są nieco upośledzone ;)

Fyne F502 są raczej poza moim zasięgiem póki co. Pozostałym się przyjrzę i pewnie odezwę się do was bliżej końca miesiąca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, starycezary napisał:

Fyne F502 są raczej poza moim zasięgiem póki co. Pozostałym się przyjrzę i pewnie odezwę się do was bliżej końca miesiąca

Nie bój żaby. Jeśli się spodobają to dam Ci dobrą cenę. Jak nie to szukamy innych.

11 godzin temu, helmut.. napisał:

kolumny w samych rogach chyba tez niezbyt dobry pomysł ale moze to i lepsze niz wersja pierwsza, zawsze możesz pojezdzic kolumnami po pokoju i zobaczysz co lepsze dla Ciebie dzwiękowo

Ale tu rozstaw jest już bardzo ok. Więc wystarczy je deczko odsunąc od rogów i już bedzie fajnie.

Zrobisz nam jakiś schemat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, helmut.. napisał:

zawsze możesz pojezdzic kolumnami po pokoju i zobaczysz co lepsze dla Ciebie dzwiękowo

  Taki jest mój niecny plan jak już coś wybiorę na odsłuch :D 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie bój żaby. Jeśli się spodobają to dam Ci dobrą cenę. Jak nie to szukamy innych.

Ale tu rozstaw jest już bardzo ok. Więc wystarczy je deczko odsunąc od rogów i już bedzie fajnie.

Zrobisz nam jakiś schemat?

Jasne :) Wygląda to mniej więcej tak:

image.png.19a855f820d68122b9c92db82d6bcf5b.png

Jest pole do manewrowania szafką zaznaczoną na zielono. Ta wyżej to RTV, nad nią wisi TV więc z nią za wiele nie zaszaleję żeby nie wyglądało dziwnie. Przestrzeń przy wejściu mogę powiększyć do max 70 na szerokość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ,ze dramatu nie ma jak na moją skromna wiedze , ja bym zrobil tak :

wersja 1 - górny róg to tutaj nie poszalejesz , na dole to bym dosunal szafke zielona do TV (tak na 15-20 cm odstepu by głupio nie wygladało) i na dole w rogu odsunal nieco kolumne od rogu (mialbys tam pewno z 75 cm miejsca na kolumne  

wersja 2 - zielona szafke leci do samego dołu sciany i wtedy masz miedzy szafkę zielona i tv  sporo miejsca na kolumnę , ktora bym przyblizyl do zielonej szafki tzn rozsunał maksmalnie kolumny jak sie da od siebie.

obstawiam jednak ,ze wersja pierwsza bedzie duzo lepsza dla dzwięku i odsłuchu (zrobi Ci sie trójkąt równoboczny prawie)

a tak zapytam , nie da sie zielonej szafki dac na sciane z oknem ?  (no chyba ,ze to okno do samej podłogi  albo drzwi balkonowe)

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, helmut.. napisał:

wyglada na to ,ze dramatu nie ma jak na moją skromna wiedze , ja bym zrobil tak :

wersja 1 - górny róg to tutaj nie poszalejesz , na dole to bym dosunal szafke zielona do TV (tak na 15-20 cm odstepu by głupio nie wygladało) i na dole w rogu odsunal nieco kolumne od rogu (mialbys tam pewno z 75 cm miejsca na kolumne  

Też tak o tym myślę, w tym rogu są dość grube zasłony, więc trochę miejsca bym musiał zagospodarować żeby to miało ręce i nogi :) ale 75 cm myślę, że jestem tam w stanie spokojnie wygospodarowac.

25 minut temu, helmut.. napisał:

wersja 2 - zielona szafke leci do samego dołu sciany i wtedy masz miedzy szafkę zielona i tv  sporo miejsca na kolumnę , ktora bym przyblizyl do zielonej szafki tzn rozsunał maksmalnie kolumny jak sie da od siebie.

obstawiam jednak ,ze wersja pierwsza bedzie duzo lepsza dla dzwięku i odsłuchu (zrobi Ci sie trójkąt równoboczny prawie)

dałoby się, ale chyba by to dość dziwnie wyglądało, jestem fanem wersji pierwszej :D 

25 minut temu, helmut.. napisał:

a tak zapytam , nie da sie zielonej szafki dac na sciane z oknem ?  (no chyba ,ze to okno do samej podłogi  albo drzwi balkonowe)

Niestety nie da rady, to jest okno i drzwi balkonowe, a na samej ścianie z oknem są zasłony i zostaje jakieś 10 cm :D Ale da radę ją wywalić na przeciwną stronę (na ścianę z narożnikiem) i podmienić z tamtą węższą szafką, tylko wtedy będzie mi pusto na ścianie z TV :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie Ci tam pusto , bedziesz miał kolumny :)

masz naprawde jak na pokój mieszkalny dobre warunki wg mnie ...inni mogą pozazdrościć , bo czesto trzeba upychać sprzęt w gorszych warunkach

tak wiec masz 3 opcje do wyboru , pojezdzisz kolumnami to zobaczysz co najlepsze dla Ciebie , sam szukam sprzetu do 19m2  i mam tylko 2 opcje z rozsuwem kolumn i nic wiecej nie zrobie,bede musial takze próbować ustawiać gdzie lepiej

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

E no to wygląda to całkiem dobrze :)

To nie ma sprawy aby testować w domu. Nawet jest możliwość wysunąć kolumny do przodu.

Napisz do nas albo lepiej zadzwoń a już w poniedziałek coś będziesz miał u siebie i będziemy wszyscy mądrzejsi o kolejne doświadczenie.

Muszę poczekać na hajs żeby coś przygarnąć do domu ;) ale odezwę się na pewno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poszukuję  kolumn do Onkyo TX-8390. Zastanawiam się nad Fyne Audio F501 i Pylon Audio Diamond 28. Co myślicie? Jakieś nowe doświadczenia z tym amplitunerem I kolumnami? Słucham rocka. Salon około 25m. Niestety mam teraz JBL ES80 i oczekuję poprawy m.in. w szczegółowości czy dynamice po wymianie kolumn. Na gramofonie Project z dedykowanym przedwzmacniaczem jest całkiem fajnie, ale jakość z CD czy Deezera nie zachwyca. Proszę o poradę. Dzięki.

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiem, że amplituner nie jest najwyższych lotów, ale taki miał być- decyzja świadoma, sprzęt idealny na moje zagracone mieszkanko i aktualne potrzeby domowników. Oprócz ceny max 4000 tysiące warto jeszcze na coś zwrócić uwagę? :) Może ktoś słuchał tego lub podobnego Onkyo i może podzielić się jakimiś konkretami? Wiem, że trzeba iść na kompromis- jak zawsze. Kolumny kupuję też pod kątem późniejszej, ewentualnej wymiany wzmacniacza.  Już trochę zainwestowałem i mam nienajgorszy, niebudżetowy gramofon Pro-Ject, z dobrymi kablami, przedwzmacniaczem gramofonowym Graham Slee.  Musiałem to schować jak dziecko kręciło na nim bączki. :) Jestem bliższy Fyne Audio F501. Nie mam bardzo czasu na odsłuchy I zastanawianie się.  Co myślicie? Czytałem też dobre opinie o Aurora 700. Z góry dziękuję za merytoryczne wskazówki.

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Igrek Iksinski napisał:

Poszukuję  kolumn do Onkyo TX-8390. Zastanawiam się nad Fyne Audio F501 i Pylon Audio Diamond 28. Co myślicie? Jakieś nowe doświadczenia z tym amplitunerem I kolumnami? Słucham rocka. Salon około 25m. Niestety mam teraz JBL ES80 i oczekuję poprawy m.in. w szczegółowości czy dynamice po wymianie kolumn. Na gramofonie Project z dedykowanym przedwzmacniaczem jest całkiem fajnie, ale jakość z CD czy Deezera nie zachwyca. Proszę o poradę. Dzięki.

witam

jestem posiadaczem Onkyo Tx-8390 i mam w zestawie Klipsch RP-250F. Kupiłem ten wzmacniacz jako zamiennik Yamahy rn-602 i szczerze mówiąc absolutnie nie żałuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 o 15:52, Igrek Iksinski napisał:

Poszukuję  kolumn do Onkyo TX-8390. Słucham rocka. Salon około 25m. Niestety mam teraz JBL ES80 i oczekuję poprawy m.in. w szczegółowości czy dynamice po wymianie kolumn.

Popatrz wyżej wrzuciłem dwie propozycje kolumn do tego rodzaju muzyki. Warto zainwestować w wyższy model kolumn jeśli w przyszłości będziesz wymieniał amplituner na jakiś konkretny wzmacniacz i będzie jeszcze lepiej grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...