Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Onkyo TX-8390


Maciek Roman

Recommended Posts

Dzięki. Widziałem te Polk, ale odrzuciłem bo mają 40-45 cm głębokości a muszę jeszcze odsunąć sporo od ściany co odpada. Teraz mam JBL Es80-32 cm głębokości odsunięte 27 cm od ściany- to jest max. Z tego powodu zafiksowałem się trochę na te Fyne Audio F501: rozproszony wylot do dołu, nie za duźe/głębokie, podobno dobrze grają. Co myślicie- będzie dobrze?  Jakie kable jeszcze mam kupić? Z konfekcją/bez? Teraz zdjąłem jakieś tanie banany i wkręciłem żyłę w zaciski z 2 stron. Kabel Real Cable TDC.

FD4-C672-C-2-B1-D-4575-9-F2-D-E239-F4485

 

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 25.07.2020 o 22:16, Johan napisał:

witam

jestem posiadaczem Onkyo Tx-8390 i mam w zestawie Klipsch RP-250F. Kupiłem ten wzmacniacz jako zamiennik Yamahy rn-602 i szczerze mówiąc absolutnie nie żałuję.

 

Z modelem 8390 to można porównać Yamahę RN 803, a nie dużo słabiej grającą RN 602. Dlatego też, ta różnica musiała być słyszalna na korzyść droższego amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Wbrew przeciwnie. Taki wybór to przyjemność i miło spędzony czas. Przestań czytać zacznij słuchać to zobaczysz :)

@S4Home Dzięki. Chyba będę musiał coś wypożyczyć i posłuchać jak wrócę na stałe po wakacjach. Jakie są zasady i koszty takiego wynajmu? Zmierzyłem dzisiaj rozstaw kolumn względem słuchacza i jest to trójkąt równoboczny o boku 3m. Salon z aneksem ok 21,5m^2?. Poniżej projekt poglądowy. Jbl ES80 z subwooferem es150p ustawionym bardzo delikatnie po korekcie ustawienia grają przyzwoicie, a jak będzie jeszcze lepiej to będę bardziej niż szczęśliwy.

0-B63-C9-BD-D3-F3-46-FC-8-E39-407-C1-E54

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Mam niedawno zakupiony amplituner Onkyo TX- 8390, pod który podłączyłem kolumny JBL ES80 i sub JBL Es150P. Wolę ten sprzęt niż 803 i nie będę go teraz zmieniał- zastanawiam się czy wymiana kolumn na wyższy model da znaczącą poprawę jakości dźwięku. Dodatkowo traktuję to jako inwestycję na przyszłość bo w szafie mam gramofon Pro-Ject z przedwzmacniaczem Graham Slee Era V, który będę podłączał. Nie wykluczam też wymiany wzmacniacza jak zmienię łokum.

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Proszę o pomoc i ponawiam prośbę o opinię dot. Fyne Audio F501 z moim Onkyo TX-8390. Mam dobra ofertę i jeśli F501 skomponuje sie z tym Onkyo to muszę szybko zadziałać. Nie znam tych kolumn, ale się trochę napaliłem bo mają wylot do dołu, raczej dobre opinie i mogą być odpowiednie do małego zagraconego salonu 23m^2. Proszę o podpowiedź. Dzięki.

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupowanie kolumn w ciemno niestety zawsze jest obarczone ryzykiem. Jeśli natomiast oferta jest dobra to ryzykujesz relatywnie mniej. Kolumny są popularne w tym zakresie cenowym, w twoim pomieszczeniu powinny sprawdzić się dobrze. Finalnie przekonasz się niestety dopiero gdy podłączysz.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Posiadam Onkyo TX-8390 wraz z Focal Aria 926 i złego słowa nie powiem o takim połączeniu. Głośniki były kupowane okazyjnie i z myślą o dołożeniu w przyszłości "czegoś lepszego".

I szczerze przyznam, że to Onkyo daję naprawdę radę za tę kasę, a Arie niwelują ewentualne jego braki (których jednak nie słyszę - albo sobie tłumaczę) swoim wyważonym zestrojeniem i barwą. Te głośniki mają tę umiejętność i zarazem wadę, polegającą na tym że odsłaniają całość danego brzmienia i jak jest wzmak z innej bajki to po prostu będzie to słychać. Ale potrafią też przytrzymać w ryzach i wygładzić, nadać swój ton. Taki Head&Shoulders.

Przewagą tego ampli jest niesamowita praktyczność w możliwości prostego podłączenia niemalże wszystkiego, obsługa MQA, rozwiązania sieciowe itd. Gra to na 34 metrach i sam nie wiem, czy pójdę w "coś lepszego". W tej chwili gram głównie z niego TIDAL HIFI - MASTER, albo radia internetowe, oraz TV. 

Z focalami słuchałem Atolla IN200 - krzykliwie jakoś, nie moja baja, CA CXA81 - porażka, jak przez folię do pieczenia..., Vincenta SV500 - najlepszy z tych "lepszych", Audiolaba 6000A Play - hucznie, że tak powiem i Roksan Kandy K3 - hucznie i jednak liniowo, ale mocy było dużo. Vincent z tego najbardziej mi podszedł. Przeważyły jednak walory użytkowe. Podpinam wszystko do jednego klocka CyfrowyPolsat, BluRay, XBox, CD player Yamaha, Chromecasta (chociaż nie wiem po co bo ma wbudowany) i jeszcze mi zostają 2 wolne sloty HDMI i optyki i inne takie.

Może jestem jakiś głuchy? Albo powinienem celować w McIntosha ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ostryraf napisał:

Posiadam Onkyo TX-8390 wraz z Focal Aria 926 i złego słowa nie powiem o takim połączeniu. Głośniki były kupowane okazyjnie i z myślą o dołożeniu w przyszłości "czegoś lepszego".

I szczerze przyznam, że to Onkyo daję naprawdę radę za tę kasę, a Arie niwelują ewentualne jego braki (których jednak nie słyszę - albo sobie tłumaczę) swoim wyważonym zestrojeniem i barwą. Te głośniki mają tę umiejętność i zarazem wadę, polegającą na tym że odsłaniają całość danego brzmienia i jak jest wzmak z innej bajki to po prostu będzie to słychać. Ale potrafią też przytrzymać w ryzach i wygładzić, nadać swój ton. Taki Head&Shoulders.

Przewagą tego ampli jest niesamowita praktyczność w możliwości prostego podłączenia niemalże wszystkiego, obsługa MQA, rozwiązania sieciowe itd. Gra to na 34 metrach i sam nie wiem, czy pójdę w "coś lepszego". W tej chwili gram głównie z niego TIDAL HIFI - MASTER, albo radia internetowe, oraz TV. 

Z focalami słuchałem Atolla IN200 - krzykliwie jakoś, nie moja baja, CA CXA81 - porażka, jak przez folię do pieczenia..., Vincenta SV500 - najlepszy z tych "lepszych", Audiolaba 6000A Play - hucznie, że tak powiem i Roksan Kandy K3 - hucznie i jednak liniowo, ale mocy było dużo. Vincent z tego najbardziej mi podszedł. Przeważyły jednak walory użytkowe. Podpinam wszystko do jednego klocka CyfrowyPolsat, BluRay, XBox, CD player Yamaha, Chromecasta (chociaż nie wiem po co bo ma wbudowany) i jeszcze mi zostają 2 wolne sloty HDMI i optyki i inne takie.

Może jestem jakiś głuchy? Albo powinienem celować w McIntosha ;) 

W sensie że 8390 gra lepiej niż te wzmaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W sensie że 8390 gra lepiej niż te wzmaki?

Tego nie powiedziałem.

Napisałem, że wg. mnie 8390 gra przyzwoicie w połączeniu z Aria 926. Może z innymi głośnikami będzie jeszcze lepiej lub gorzej. Nie wiem.

Słuchałem te wzmaki w połączeniu z Aria 926 i opisałem jedynie swoje wrażenia. Vincent gra zdecydowanie najlepiej, Audiolab też bardzo dobrze. Natomiast CA wg. mnie nie pasuje do nich. Roksan mocno i dynamicznie i jeśli słuchasz mocniejszej rockowo metalowej muzyki to może być dobre połączenie, ale nie jest to uniwersalne rozwiązanie. Atoll też mi nie podszedł. 8390 to tzw. Złoty środek pomiędzy budżetem a jakością. Wg mnie to jest przyzwoita średnia półka ampli. Zdecydowałem się go zostawić głównie z uwagi na multum opcji tj. z lenistwa i z uwagi na resztę domowników których edukacja audio kończy się na przycisku on/off.

Każdy musi sam ocenić, posłuchać i wybrać. Zakupy korespondencyjne ampli i głośników to nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem korespondencyjnie i raczej trafiłem. :)Nie miałem ochoty bawić się w wypożyczanie, przerzucanie paczek, podłączanie/odłączanie, odsyłanie. Większość kupuję zdalnie i intuicja raczej nie zawodzi. Są też zwroty przy zakupach na odległość, z których nie lubię korzystać z powodów opisanych powyżej. :)  Onkyo 8390 pod względem obsługi, uniwersalności, funkcjonalności, wejść to super sprawa (dokładnie jak opisałeś). Nie ma chyba na rynku sprzętu tak przyjaznego i wszechstronnego. Kupiłem sobie słuchawki Sennheiser HD 660s i zamówiłem wzmacniacz słuchawkowy Topping A90. Wzmacniacz słuchawkowy (mam też mobilne Fiio Q5s) podpinam pod Zone2 i słucham z Tidal/cd/gramofonu a żona może oglądać telewizję i słuchać na głośnikach. Jedyne czego mi brakuje to przez Zone 2 Onkyo nie wysyła dźwięku Mqa z Tidala. Pozostałe formaty bez problemu. Pod onkyo mam podpięte 2 gramofony , 2 cd, tv z dekoderem Netia, ps4 i nas (ma wyjście hdmi).

20200827-133024.jpg

20200827-133220.jpg

20200827-133202.jpg

20200827-142119.jpg

20200827-142131.jpg

20200827-142136.jpg

20200827-142141.jpg

20200827-142153.jpg
20200824-172902.jpg

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Igrek Iksinski napisał:

Ja kupiłem korespondencyjnie i raczej trafiłem. :)Nie miałem ochoty bawić się w wypożyczanie, przerzucanie paczek, podłączanie/odłączanie, odsyłanie. Większość kupuję zdalnie i intuicja raczej nie zawodzi. Są też zwroty przy zakupach na odległość, z których nie lubię korzystać z powodów opisanych powyżej. :)  Onkyo 8390 pod względem obsługi, uniwersalności, funkcjonalności, wejść to super sprawa (dokładnie jak opisałeś). Nie ma chyba na rynku sprzętu tak przyjaznego i wszechstronnego. Kupiłem sobie słuchawki Sennheiser HD 660s i zamówiłem wzmacniacz słuchawkowy Topping A90. Wzmacniacz słuchawkowy (mam też mobilne Fiio Q5s) podpinam pod Zone2 i słucham z Tidal/cd/gramofonu a żona może oglądać telewizję i słuchać na głośnikach. Jedyne czego mi brakuje to przez Zone 2 Onkyo nie wysyła dźwięku Mqa z Tidala. Pozostałe formaty bez problemu. Pod onkyo mam podpięte 2 gramofony , 2 cd, tv z dekoderem Netia, ps4 i nas (ma wyjście hdmi).

20200827-133024.jpg

20200827-133220.jpg

20200827-133202.jpg

20200827-142119.jpg

20200827-142131.jpg

20200827-142136.jpg

20200827-142141.jpg

20200827-142153.jpg
20200824-172902.jpg

Dokładnie tak, podobny był mój "algorytm wyboru" = przystępna cena + przyzwoita jakość + niespotykana u innych wszechstronność. Oczywiście, że są wzmacniacze, które grają lepiej, ale kosztują przynajmniej nerkę, a jeśli nie to i tak trzeba dorzucić garść złotych monet na kolejne sprzęty, które w Onkyo są już build-in. 

Jeśli chodzi o zakupy korespondencyjne, to również nie wyobrażam sobie tygodni spędzonych na logistyce kolejnych pączek. Odsłuchy wzmacniaczy robiłem w salonach przed zakupem ampli mając już Focale na chacie więc nie żąglowałem głośnikami, ale szukałem najbardziej odpowiadającdgo mi w tym układzie wzmacniacza. Złożyło się tak, że akurat wtedy Onkyo puściło 8390 na rynek i był na stanie, więc przy okazji podpięliśmy na próbę. Wiem że to kompromis, ale nie żałuję ani chwili. Mam sporo frajdy z tego zestawu a zaoszczędzoną kasę pakuję w drugą studnię bez dna tj. rower MTB. Tutaj już nie ma kompromisów 😉

Wracając do głównego pytania wątku pt. Jakie kolumny do 8390, to szczerze polecam rozejrzeć się za nowymi lub używanymi Aria 926.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Podoba mnie się to co ja widze tutaj! Nawet stand z zegarkami lezy tam gdzie powinien.

Jedno małe pytanie. Jak z długim odsłuchem Onkyo? Nie grzeje się w tej szafce? Ja bym go tam nie trzymał. Mam doświadczenie że HDMI padnie Ci do 2 lat.

Dziękuję. Trochę mnie zmartwiłeś. W tej szafce stał przez kilka lat amplituner kina domowego Onkyo TX-SR705, który ma pobór mocy 670W. Zostawiłem go sobie i słucham z nieciekawymi JBL ES80- nawet jak oglądam cicho telewizję i puszczam dźwiek to jest gorący. Nie padły w nim HDMI, ale jak pojawiło się dziecko to żona zabezpieczyła go i przykryła pieluchą. Kiedyś zauważyłem, że dziecko włączyło ampli, który był od góry przykryty i nie wiem ile godzin to trwało bo mnie mnie było w domu. Później przestał działać tuner fm i wejścia, nie było nawet szumu w głośnikach. Myślałem, że się ugotował i zawiozłem go do gościa, który naprawia audio. Mowił, źe zapętlił się programowo i musiał go kopnąć i nic nie wymieniał- zapłaciłem 200zł i działa bez zarzutu. 8390 ma pobór mocy 340W i właśnie słucham, dotykam i jest leciutko ciepły (letni). Od góry mam 2,5 cm luzu i nie wydaje mi się aby był jakikolwiek problem z chłodzeniem. Nie mam innej opcji, więc musi zostać tak jak jest. Gość co naprawiał wspominał, że Onkyo zeszło na psy- starsze modele były spoko a nowe się psują. Zobaczymy. Ten amplituner jest przeznaczony kiedyś do ewentualnej wymiany pod resztę sprzętu. Pozdrowienia.

 

edit: Jeszcze jeden argument za tym dlaczego lubię ten ampli- 4 indywidualne ustawienia My Input. Ustawilem sobie pod to Zone2 do słuchania przez słuchawki z cd/net/gramofonów. Wybieram dane ustawienie i gotowe.  Oprócz wejść można ustawić też poziomy, tony, equalizer...Genialne.

F43-D19-AB-C896-4062-98-A4-0-C586-A40-BE

Edytowano przez Igrek Iksinski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2020 o 03:19, korzen93 napisał:

Jak 8390+C7030 zagra z kolumnami Audio Physic Classic 5 w 20m2 pomieszczeniu? Preferowane gatunki to rock i jazz.

Cześć,

w mojej ocenie to dobre połączenie do 20mkw, chociaż warto mieć na uwadze, że kolumny mają bardzo duży potencjał i pod lepszym wzmacniaczem to wyjdzie. Jeśli jednak chodzi o wygodę i funkcjonalność to Onkyo w swojej cenie sprawdzi się bardzo dobrze. Jeśli lubisz dużo basu można ewentualnie pomyśleć o AP Classic 8.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2020 o 03:19, korzen93 napisał:

Dorzucę coś od siebie do tematu, mianowicie:

Jak 8390+C7030 zagra z kolumnami Audio Physic Classic 5 w 20m2 pomieszczeniu? Preferowane gatunki to rock i jazz.

Witaj,

Do tej kombinacji proponowalibyśmy głośniki KEF Q750 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/kef-q750.html

Świetna kontrola na basie dzięki membranom biernym. Łagodna góra i duża swoboda mogłaby dać Ci dużo frajdy z tym modelem amplitunera.

Zapraszamy Cię na prezentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...