Skocz do zawartości

Budżetowe kino domowe z opcją stereo


Tynio

Recommended Posts

Witam 

Szukałem czegoś niedrogiego do pokoju wielkości około 20-21m2 

Jakiś czas temu było w promocji Onkyo 686, ale się wyprzedało już i ceny nie są już tak atrakcyjne.

Wczoraj kupiłem Pioneer VSX-933 za 1270 zł i zastanawiam się czy to był dobry wybór (czytałem i faktycznie Onkyo jest minimalnie lepsze)

Czego oczekuję od amplitunera i kolumn

-współpracy z

- TV 4K HDR 

- konsolę PS4 Pro i Xbox One X 

- retro konsolą z wejściem komponent

- filmy UHD oraz Netflix  (5.1)

- okazyjnie słuchania muzyki Stereo 

Jako że amplituner zamówiony to mam pytanie jakie głośniki dobrać do tego modelu Pioneera?

Aktualnie w domu mam Pioneer VSX-808RDS z głośnikami Tannoy M1 x4 + MC x1  + SUB Yamaha  - jestem zadowolony z zestawu, który działa w małym pokoju bo zaledwie 14m2  ,ale ma swoje lata i do większego pokoju chciałem coś nowszej generacji. 

Jakie kolumny kupić do tego budżetowego kina domowego? 

Może warto poszukać używanych Tannoy M2?

Chciałem coś małego na standach + z tyłu powiesić na ścianie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

Obecny sprzęt zostaje i będzie dalej służył, tylko muszę oddać do czyszczenia lub sam się za to zabrać bo nie działa pokrętło od głośności oraz problem z przyciskiem Power. 

Wnioskując z tego co napisałeś obecny sprzęt jest na wyższym poziomi niż ten co kupiłem.

Głośniki dokupię jeszcze jedne.

Dwa tygodnie temu Onkyo było w dobrej cenie, ale wtedy jeszcze nie myślałem o kupnie nowego amplitunera do drugiego pokoju. 

Mam nadzieję, że przepaść miedzy obecnym, a nowo nabytym sprzęcie nie bezie miażdżąca.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. 

Mam bardzo podobne oczekiwania jak w temacie.

Sprzęt grał będzie w salonie ok 25m2 ze skosami.

Współpraca z tv4k oraz konsolą.

50% filmy 50% muzyka

Głównie muzyka klasyczna, fado, bueno vista socialclub itp. Do tego chciałbym, by sprzęt korzystał z serwisu typu spotify.

Sprzęt nad którym się zastanawiam to Yamaha MusicCast RX-V485 lub Denon AVR-X1600H

Co do kolumn zdecydowany jestm na Polk audio T531

 

Zakładany budżet  to około 3500

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tynio napisał:

Witam 

Szukałem czegoś niedrogiego do pokoju wielkości około 20-21m2 

Jakiś czas temu było w promocji Onkyo 686, ale się wyprzedało już i ceny nie są już tak atrakcyjne.

Wczoraj kupiłem Pioneer VSX-933 za 1270 zł i zastanawiam się czy to był dobry wybór (czytałem i faktycznie Onkyo jest minimalnie lepsze)

Czego oczekuję od amplitunera i kolumn

-współpracy z

- TV 4K HDR 

- konsolę PS4 Pro i Xbox One X 

- retro konsolą z wejściem komponent

- filmy UHD oraz Netflix  (5.1)

- okazyjnie słuchania muzyki Stereo 

Jako że amplituner zamówiony to mam pytanie jakie głośniki dobrać do tego modelu Pioneera?

Aktualnie w domu mam Pioneer VSX-808RDS z głośnikami Tannoy M1 x4 + MC x1  + SUB Yamaha  - jestem zadowolony z zestawu, który działa w małym pokoju bo zaledwie 14m2  ,ale ma swoje lata i do większego pokoju chciałem coś nowszej generacji. 

Jakie kolumny kupić do tego budżetowego kina domowego? 

Może warto poszukać używanych Tannoy M2?

Chciałem coś małego na standach + z tyłu powiesić na ścianie. 

 

 

Szkoda, że się nie odezwałeś do nas, bo mamy ostatnie sztuki tego modelu. Jako frontowe kolumny Tannoy M2 sprawdzą się bardzo dobrze, resztę możesz zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q21 napisał:

Szkoda, że się nie odezwałeś do nas, bo mamy ostatnie sztuki tego modelu. Jako frontowe kolumny Tannoy M2 sprawdzą się bardzo dobrze, resztę możesz zostawić.

Nie ukrywam że szukałem w Ceneo oraz na stronach i nigdzie nie znalazłem w takiej cenie jaką miał pewien sklep internetowy ( nie wymienię bo to nie jest miejsce na reklamę) 

Dziękuję za potwierdzenie że M2 będą dobrze współgrały z tym sprzętem. 

Dodam, że jestem zdziwiony iż 20 letnie kolumny kolumny dalej są polecana - wiedziałem że dobrze wybierałem 20 lat temu kupując M1 

 

No to trzeba będzie poszukać M2 w dobrym stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Ich cena rośnie :):)

18 godzin temu, Jacek Kostka napisał:

Witam, podepnę się pod temat. 

Mam bardzo podobne oczekiwania jak w temacie.

Sprzęt grał będzie w salonie ok 25m2 ze skosami.

Współpraca z tv4k oraz konsolą.

50% filmy 50% muzyka

Głównie muzyka klasyczna, fado, bueno vista socialclub itp. Do tego chciałbym, by sprzęt korzystał z serwisu typu spotify.

Sprzęt nad którym się zastanawiam to Yamaha MusicCast RX-V485 lub Denon AVR-X1600H

Co do kolumn zdecydowany jestm na Polk audio T531

 

Zakładany budżet  to około 3500

 

 

Jak fifty fifty to zwiększ trochę budżet. Albo jak nie możesz to moim prywatnym zdaniem taga 606 lepiej się sprawdzi. Polk jest bardziej kinowy. Taki efektowy. Taga gra równiej. A jest tańsza i pozwoli ci to na wybór lepszego ampli jak Yamaha 685 i suba. Magnat 302a

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

Dziwne. O ile 1ki także uwielbiam o tyle dwójki grają po prostu dźwiękiem bardziej swobodnym. Więcej basu tak. Ale tam dźwięk bardziej odrywał się od kolumn.

 

Test przeprowadziłem szybko i do tego w małym pokoju.

Myślę, że testy na docelowym pomierzeniu mogą pokazać przewagę M2 nad M1 

A dla pewności, jak będę miał chwilę to zobaczę zwrotnice czy są oryginalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...